• - ana bir bacı iki gerisine salla siki

nihat hatipoğlu, 2017.
  • (bkz: hepsicaiz.com)
  • (bkz: gerçek islam bu değil)

şaka şaka bu..

ayrıca; (bkz: napıcan olm dayınla evlenip)
  • müslüman olmayanlar kur'an'ı bilmek zorunda değil elbette. ancak odatv, sol.org, komunistiz.biz falan ne varsa artık; eğer islam'la ilgili haber yapıyorsa hafiften bir araştırsın. hatta bunu "yeni bir gündem" olarak buraya taşıyan da.

nisa suresi 23. ayet

elmalılı meali: sizlere anneleriniz, kızlarınız, kız kardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşlerinizin kızları, kız kardeşlerinizin kızları, sizi emziren süt anneleriniz, süt hemşireleriniz, karılarınızın anneleri, kendileriyle zifafa girdiğiniz kadınlarınızdan evlerinizde bulunan üvey kızlarınız, -onlarla zifafa girmemişseniz kızlarıyla evlenmenizde bir sakınca yoktur- ve öz oğullarınızın karıları ve iki kız kardeşi birlikte nikahlayıp almanız haram kılındı. ancak geçen geçti, çünkü allah bağışlayıcı ve merhamet edicidir.

yani nihat hatipoğlu'nun "fetva"sı falan değil bu. nakil sadece. müslümanlar bunun haram olmadığını bilir zaten. olmayanlar da tartışır.

bugün "mahrem" kavramı fazla önemsenmediği için insanlara garip gelecektir tabii. kardeş gibi büyüyorsanız evlenmezsiniz zaten. emir değil bu, helal sadece. çekilmek istenen ensestin sınırlarına hiçbir şekilde girmiyor. hatta kimi insanlar akrabalığı bulunmayan birileriyle de kardeş gibi büyüyor bazen. onlar da isterlerse evlenmez ama islam'a göre nikah düşer, helaldir.
  • akraba evliliği dinen caiz ve anadolu kültüründe var olan bişey.

amerika'yı yeniden keşfetmiş gibi neyin şaşırması bu?
  • bir insan akrabasıyla neden evlenir ki.
  • akraba evliliği kadar riskli bir şey yok. görünür sakatlık olmasa bile genlerde durum öyle değil çocuğun illa bir sıkıntısı oluyor.

edit: de yazımını düzelttim bir kişi de uyarmamış.
  • ön not: müslüman değilim. bu ön notları koymak zorunda hissetmekten de biraz tiksiniyorum.

bildiğim kadarıyla avrupa ülkelerinin tamamında ve abd'deki pek çok eyalette, ayrıca laik türkiye cumhuriyeti'nin de kanunlarına göre yasal olan evliliktir. doğası itibariyle dogmatik olan dini ve bu dinin hiyerarşik olarak en üst normu olan kutsal kitabını değiştiremeyeceğinize göre, yanlış terim kullanarak ensest olarak nitelediğiniz, bu eylemin yasalara aykırı hale getirilmesi için önerilerde bulunmakta serbestsiniz. birinci derece kuzenler arası evlilik, islam'a özgü bir konu değildir. ama eğer islam'a özgü olduğunu düşünüyor ve bu durumu ebeveynler veya kardeşlerle cinsel ilişkide bulunmakla aynı görecek kadar tiksiniyorsanız, bazı çözümler vardır.

1- islam'ı terk edebilirsiniz. çünkü sizin için, bizzat tanrı sözü olan ve diriliş günü'ne kadar geçerliliğini ve değiştirilemezliğini koruyacak olan kutsal kitap açıkça "allah'ın size helal ettiği temiz şeyleri haram kılmayın, sınırı da aşmayın" buyurmaktadır. tabi sadece islam'dan değil, tüm ibrahimi dinlerden ve kalan dinlerin de bazı heterodoks sektleri hariç hepsinden uzak durmanız gerekir.

2- medeni kanunu, sizin etik değerlerinize uygun bir ülkeye taşınabilirsiniz. tabi a.b.d.'de bu duruma izin veren eyaletler, massachusetts, new york, new jersey, california, virginia, connecticut gibi sizin pek modern ahlak yapınıza uygun olmayan, çomar eyaletleri olduğu için mecburen medeniyetin beşiği teksas, lousiana, mississippi, wyoming gibi kadim kültürlerin merkezleri yeni istikametiniz olacaktır.

3- ya da, yüzyıllardır bitiremediğiniz "bizim oralarda komşu kızına bile yan bakılmaz, kuzenim benim kardeşimdir, sıra arkadaşım namusum, meslektaşım iffetimdir" geyiğinizle entelektüel mastürbasyonunuza devam edip, her zamanki gibi problem olarak gördüğünüz bu durumu çözüme yönelik en ufak bir hareketten uzakta, gökteki yıldızlar arasında egonuzu görmeye devam edebilirsiniz.

ben, rıza dahilinde olduğu sürece insanların sevgi veya salt cinsel amaçlı çekim tercihlerine "bana ne, bana bok yemek düşer" demeyi ve başkasının yatak odasından uzak durmayı tercih ediyorum örneğin. nasıl bir çomarsam...

son not: hav!
  • " eğer olaya salt çocukların sağlığı açısından bakılıyor ve sakıncalı bulunuyorsa, 30 yaşını geçmiş kadınların evlenip çocuk yapmalarını da gayri ahlaki ve sakıncalı bulmalıyız. "

bunu diyen arkadaş yaşla beraber erkeklerdeki sperm kalitesinin düşüşünü de araştırsın. ilginç sonuçlara ulaşacak.

yani akraba evliliğini bile genç kadınlara nefret kusmak için kullanıyorsunuz ya, pes doğrusu. çekinik gen nedir, gen dizilimi nasıl olur, mitoz mayoz bölünme nedir, bunlar lise konuları yahu. hem de 30 yaş bak. 20 yaşındaki bir kadının ya da erkeğin gen sağlığını ne kadar garanti edebiliyorsunuz? yetkili servis misiniz siz anlamıyorum ki.

kaç yaşında olursanız olun, melez evlilik yaparsanız çocuklarınız sağlıklı doğar. dünyada 7 milyar insan var. yıl olmuş 2020, insan ömrü olmuş 80 yıl. cebimizde bilgisayar taşıyoruz artık. savunmayın şunu. hala anlamadıysanız gidin hastanelerde yatan çocuk hastalara bakın, ebeveynlerinin akrabalık durumunu soruşturun. bile bile lades, bu vebalin altına girilmez. eskiler bilmiyordu, x kuşağı da dahil. siz biliyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap