şükela:  tümü | bugün
  • final editi: ailenin gizliliği için entryi kaldırıyorum, gerekli yasal işlemler başlatılmış durumda. mağdur kız çocuğunun hayatı ve geleceği bundan sonra devletin garantisi altındadır.
  • suçlu olan cezasını çekmelidir (nokta)
    suç duyurusu nda bulunun. ardindan şerefsiz iceri girecek ve dayısı inu öldürmeyecektir. kizi.psikiyatrik destek aldırın ve mahkeme karari ile ismini tun mecralardan gizli duruma getirin. boylece kimse kızı bulamaz. kızda okusun bunun icin (afedersiniz) it gibi çalışsın hic bir erkeğe muhtaç kalmasın.
  • anlam veremediğim durum.

polis orada savcı orada. devlet orada !

sözlük ahalisi ne yapsın şimdi ?

böyle karmaşık sorunlara internetten çözüm aramaya kalkmayın.

üzerinize vazife olmayan şeylere de çok fazla karışmayın !
  • sen de geldin burada yorum bekliyorsun he mi?

'sucu bilip de goz yuman, en az suclu kadar pay sahibidir'
  • buraya değil cumhuriyet savcılığı'na yazacaksın denilendir.

tüm aile zaten felaketi yaşamış daha büyük bir felaket ne olabilir. peki o kızın yaşadığı felaket çok mu basitti. olayı felakete indirgersen hata edersin. ondan sonra nerede adalet diye söylenirsin.

böylesine şerefsiz bir insanı asmayıp da besleyecek misiniz ? asıl soru budur...
  • söyleyecek kelime bulunamayan iğrençlik. benim fikrim, olayı o avukat arkadaşınızın takip etmesi ve hukuki süreci başlatması yönünde.
  • bence doğru olan kızın dayının yanından alınıp çocuğun cezalandırılması ve kıza yaşadığı şeyin onu hiçbir şekilde kirletmediğini, onun hayatının mahvolmadığını anlatılması. kıza profesyonel destek gerçekten iyi gelebilir. umarım her şey bir an önce iyileşir.
  • gencecik bir kızın hayatı kaymış burda hala aile ilişkileri düşünülüyor.
    artik bencillik yapilmayip biraz da madur düşünülmeli ve suclu cezasini çekmeli.
  • söz konusu konunun çözümü gayet basittir.
    mağdur olan kızımızı bir şekilde şikayetçi olmaya ikna edip, savcılığa götüreceksiniz.
    ardından bu kayıtlarla beraber, konuyu ileteceksiniz.
    savcılık size zaten gerekli psikolojik desteği sağlayacaktır.

bahsedilmemiş ama... sanıyorum korkunun aslı, ailenin suçu kızda bulması.
    bence burada asıl olan, mağdurun ne düşündüğü ve hissettiği.
    sana inanmayan bir ailen varsa şayet, varsın olmasın öyle aile. (kızımız için söylüyorum)

söylemeden edemeyeceğim tabi ki... lanet olsun böyle ülkeye ve düzene...