şükela:  tümü | bugün
  • sinop'un en meşhur mantıcısı, duvarlarını eski sinop resimleri süslemektedir.
  • (bkz: ananın yeri)
  • yanıbaşındaki halanın yeri ile karmaşık akrabalık ilişkileri barındırdığını düşündüren mantıcı.
  • vedat milor'un sinop'a yaptığı ziyarette uğradığı mekanlardan biriydi.
    mekanın kendisi gayet mütevazı, hafif de salaşa kaçıyor, ama temiz.
    cevizli ve normal mantı olmak üzere iki çeşit mantı var, fiyatları 10'ar lira ve porsiyonları da ideal. mantıların hamuru incecik ama boyutları küçük değil.
    cevizli mantı yoğurtsuz ve sarımsaksız, ufalanmış cevizler mantınn üzerine serpilerek ve onun üzerine de biraz yağ gezdirilerek servis ediliyor. ben bundan yedim, bazı bünyelere biraz yağlı gelebilir. ama gerçekten lezzetli, yoğurtlu ve cevizli mantıyı yarımşar porsiyon olarak birarada da servis ediyorlar, bunun da fiyatı yine 10 lira. sinop'a giden mutlaka uğrasın derim.

http://teyzeninyeri.com/index.htm
  • benim gibi yeme içme olaylarıyla cok ilgisi olmayan bir insanı bile yerken mutluluktan neredeyse ağlatacak kadar güzel mantı yapan bi yer. sinop deyince aklıma en cok mantı gelecek bundan sonra.
  • adamlar bol kepçe olayında tavan yapmışlar. hadi mantıyı bol koyuyosunuz anladık da tuvalette elini gösterince kağıt peçete çıkaran zımbırtıdan yarım metre kağıt havlu çıkıyor. bravo diyorum.
  • an itibariyle karışık mantı(cevizli, yoğurtlu) gömdüğüm mekan.

çok mu lezzetli ne.