şükela:  tümü | bugün soru sor
  • onca çekilen ızdırabın ardından elinizde flash diskle kırtasiyeye gidip tezi yazılı formata çevirmek, gerekli yerlere dağıtmak ve bir daha suratına bakmamak ile sonuçlanan eylemler bütünü.
  • tezi bastırıp cildini mildini her şeyini yaptıktan sonra kapağını bile açmadan teslim etmek gerekir. kazayla bir açarsan, tam da imla hatası yaptığın, denklem numarasını yazmayı unuttuğun, oysa ki bir milyon kere kontrol ettiğin sayfayı bulursun. kapat bakma, daha çok var onlardan...
  • istanbul gibi yerde yaptıracak yer bulamadığım olay. millet hep merdivenaltı yerleri öneriyor. yok mu yahu koca şehirde önce prova baskı yapacak sonra diğer kopyalarını beğenirsem çıkaracak bir yer? yetiş ya sözlük.
  • pdf haline çevirip bastırmayı düşünüyorum. zaten çok terbiyesiz benim tezim. kişisel bilgisayarımda çok güzel ve düzenli görünüyor. hocanın bilgisayarında açınca her bir yanı kaymış, sayfa düzeni bozuk, şekiller, çizelgeler paintte çizilmiş gibi açılıyor.
    neden bunu yapıyorsun bana. sıkılmadık mı artık birbirimizden.
    itiraf et. sende bıktın güncellenmekten. artık yollarımızı ayırmanın zamanı gelmedi mi? sürekli yeni çalışma oluyor eklemek zorunda kalıyorum sana. ben istiyorum mu sanıyorsun? sen enstitüsünün olursun bende yoluma giderim. kaynaklar sende kalsın. anlaşmalı ayrılalım lütfen, işi çirkinleştirmeyelim.

bu arada ankara üniversitesi fen bilimleri için kontrol ve cd ye bastırmalık yer tavsiye edebilirim.

tanım: lisans eğitimi tamamlandıktan sonra yapılan lisansüstü eğitim sonunda bağlı bulunulan enstitüye teslim edilen dökümanın bastırılması.