• hiç güzel bir özellik değil.
    hani böyle telefonu çaldığı ve duyduğu halde açmayan insanlar vardır ya da açsa da geç açar. he bayılırım öyle insanlara.adam rahat, adam geniş...
    yahu bir kere de bana ulaşılmasın,
    bir kere de ben geç açayım telefonu,
    bir kere de 'ya aslında işin yoksa bir gelsen de şu işi konuşsak' dediklerinde işim olsa bile 'hemen geliyorum' demeyeyim.
    karşımdaki insan yavaş konuşuyorsa anlayamıyorum yahu var mı böyle bir şey?
    benim telefonumun alarmının daha çalmışlığı yoktur.hani çalmaya başlamadan önce bir hazırlık sesi* gibi bir şey çıkarır ya tam çalmaz.heh! ben o anda kapatıyorum zaten telefonu, çalamıyor.

azcık rahat olcaksın, salacaksın hemen olmayıversin.sana zarar kimseye değil!
  • beynin, diger organlara iletisini cabuk gonderdigi insanlarda, bir seyleri hizli anlama, hizli dusunme, hizli uygulama sonucu olusan kabiliyet...
  • sakarlık da yanında bonus olarak verilen mizaç.
    ışte her güzelin bir kusuru oluyor.
  • tezcanli insanlar tezcanli olmayan insanlari fena halde yorarlar. gel otur bes dakika sonra toplariz masayi dersin, dinlemez pıtı pıtı mutfaga koyulur. tezcanli olmayan garibim de bi otursaydik ya diye melul melul tezcanlinin arkasindan bakar.
  • zamana inanmamak.
  • heves insanı'nın sahip olduğu default özelliklerden biri. en yoğun olarak ateş burçlarında hissedilir. "dün bile çok geç"tir ve beklemek bünyede sinir yaratır.

yine 2 tiptirler.

default tezcanlı
    -bu türün seçkin örneğidir.
    -hemencecik karar verir.
    -birden umutlanır, heveslenir.
    -istediği şeyi hemen ama hemen elde etmek ister.
    -elde ettikten sonra karar değiştirme ihtimali %70'dir.
    -ekolojide verimliliği önemli ölçüde azaltır.
    -kararlarını ateşli bir şekilde savunmaya başlar, %51'i elde edince, hevesleri azalma seyrine başlar, %70'e sahip olunca vaz geçmiş olur.
    -muhtemel burç etkisi: koç, aslan, yay.

modified tezcanlı
    -bu türün mutasyon geçirmiş örneğidir.
    -karar vermeden önce saatlarce, günlerce düşünür.
    -umudu yavaş yavaş artar.
    -karar verme ve heveslenme süreci uzun sürse de, kararını verdiği anda, o da, istediği şeyi hemen ama hemen elde etmek ister.
    -elde ettikten sonra karar değiştirme ihtimali %5'tir.
    -verimliliği arttırırlar.
    -kararlarını makul bir şekilde savunmaya başlarlar, %51'i elde ettikten sonra daha ateşli bir şekilde savunmaya geçerler, %70'e ulaşınca kimse fikirlerini değiştiremez.
    -muhtemel burç etkisi: (başak+yükselen koç, akrep+ay ikizler'de, boğa+mars yay'da vice versa..)
  • tez canlılık kimi zaman artı şekilde sonuç verse de, çoğunlukla can sıkıcı biçimlerde noktalanır. içinde barındırdığı sabırsızlık özelliği ile, her istediği bir an önce olsun ister tez canlı, bir an önce istediği gibi olmuyorsa da hevesnin kaçması, isteğinden vazgeçmesi çok olasıdır.

bu durumun farkında olan tez canlılar (rakun hayvanı gibi oldu evet.) çözmek için kimi yöntemler geliştirirler; puzzle yapmaya çalışmak, çiçek yetiştirmek vs vs. ama genelde "oeeh" ile biter bu denemeler. tecrübeyle sabit olan başarıya ulaşmış bir yöntem var ama; örgü örmek. (bir beceriksiz bile olsanız atkı örmeyi deneyin, çok kolay bir iş olduğunu göreceksiniz.) bu atkıyı, sevdiğiniz biri için örmeye başladığınızda, ne zaman "oehh" diyecek olsanız, ördüğünüz şeyi, ördüğünüz kişinin boynunda hayal ediyorsunuz, sevdiğiniz biri için emek harcadığınız duygusu güçlü bir motivasyon yaratıp, devam etme sabrı sağlıyor. elinizdeki büyüdükçe, uzadıkça daha mutlu olup daha da motive oluyorsunuz. ve final... bitirdiğinizde " yaptım ulan, sonuna kadar sabrettim" düşüncesi, hayatın bütününde tez canlılığınızı yenebileceğiniz umudunu sağlayıp, bu yolda bir adım daha ilerlemenize sebep oluyor. örgü örmenin sağladığı rahatlatıcı terapi etkisi de cabası.
  • iş bitiriciliğın yüksek olduğu durumdur.

ancak hataların yaşanması işi olumsuz yansıyabilir.

onun için bir nefes almak gerekir.

bazen çok iyi, bazen felaketle sonuçlanabilecek bir özelliğin içinde barındırır.

derinlemesine ve dikkatli davranmak gerekir
  • aklında olan şeyi üç dakika öteye erteleyememe durumu. herşeyin hemen hallolması lazım hastalığı. böyle bir sabırsızlık, bir enerji, bir hareket sürekli. günün her anı hemen yapılması gereken bir şey muhakkak vardır.

güzel, sakin bir pazar sabahı gözünüzü açar açmaz "hayatım hadi kalk kahvaltı edelim, sonra şu gardrobu şurdan şuraya alalım." tarzı cümleler duymanız çok olası.

neden en yakınımdaki insanlar bana puzzle alırlar sürekli diye düşünüp anlayamazdım. bariz icat çıkartıp kimseye bulaşmiyim diye beni oyalamaya çalışıyorlar! pis tembeller.
hesabın var mı? giriş yap