şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • tez savunmasına pasta börek bal gibi getirilir, yurtdışında birçok tez savunmasına katıldım pasta böreksiz savunma görmedim diyebilirim. bazıları hocayı yalamak falan yazmış da, hocayla ne alaka anlamadım. private savunmada ikram yok zaten, tezini sunuyorsun geçtin mi kaldın mı öğreniyorsun. public’e de aileni arkadaşlarını çağırıyorsun, herkesin anlayacağı bir sunum yapıp sonra da pasta böreğe girişiyorsun. şu aşağılık kompleksini bırakın artık, sarmasız baklavasız tez savunması olmaz.
  • tez aşamasını bilmiyorum ama üniversitedeyken narratoloji dersinden geçmek adına tüm hemcinslerimin yapıp sınıfa getirmislikleri vardır ve hepsi dersten geçti.
    ben mi? seneye de alttan almıştım o dersi.
  • sen gerçekten literatüre katkı yapacak bir tez hazırlamışsan, tezinle alakalı yazdığın makale etki değeri yüksek bir dergide yayınlanmışsa ve tez danışmanınla savunmadan sorunsuz geçeceğin konusunda hem fikir olmuşsanız insana hiç yük olmayan eylemdir.

tezi zaten bir şeye yaramayacak insanların, yeme içme kısmını abartayım da belki puan kaparım diye düşündükleri gereksiz eylem.
  • gayet akademik bir ortamda, kısırların, böreklerin, baklavaların peynir ekmek gibi tüketildiği gelenek. güzel gelenek ama. bir yandan akademik bir sosyalleşme de diyebiliriz; bahane ile bütün dalın hocasından öğrencisine bir araya geldiği, jüriye başka üniversitelerden gelen hocaların uzun süredir görüşemedikleri arkadaşları ile muhabbet ettiği sıcak bir ortam. tabi bu işi bazen ciddiye alan hocalar oluyor; bir hocamız, baklava hacıbaba değil diye odasına geri gitmişti vaktiyle.
  • eziklik göstergesi.
  • ben de yurt dışında okudum ve sokretin savunmasında bile yemek göremedim .
  • bok yesinler aq
  • tez savunmasi icin uzerine beklenti kurulan bir durum, kisinin stres duzeyine bir bileske olarak eklenmedigi surece anlasilabilirdir.
  • birçok insanı ikilemde bırakan sorun.

katıldığım 10 savunmanın içinde bana en mantıklı geleni, hocaların önüne birer su ve ikişer kuru pasta bırakılandı. fazlasına gerek yok ama olması da hoş karşılanır. maddi açıdan da bu saydıklarım insanı çok zorlamaz ki genelde laboratuvar arkadaşları tarafından karşılanır bu ikramlar.
  • çok mantıklıdır, jüri damağında kalan taneleri diliyle sıyırırken fazla konuşmak istemeyecektir dolayısıyla daha az eleştiri daha çok puan demektir. yemek yiyen insan mutlu insandır bu da size ekstra pozitif imaj kazandırır.