şükela:  tümü | bugün
 • tmmob ankara odası genel sekreteri. biz kendisini daha çok kural tanımayanların ankara'da yaptığı kentsel kıyımlara karşı verdiği mücadele ile tanıyoruz. atatürk orman çiftliği arazisine yapılan başbakanlık binasına karşı hukuk çerçevesinde mücadele etmekte -ancak hukuk çerçevesinde kaldığı için olsa gerek pek bir sonuç alamamaktadır.
  (bkz: açılışını da yapacağım içine de girip oturacağım)

  armada karşısındaki meşhur demir kafes konusunda da sürekli davalar açtıklarını ancak her dava açıldığında dava konusu planın değiştirilerek davanın konusuz kaldığını ifade etmiştir. yine kendi ifadesine göre, şu aralar son demirleri kaldırılmakta olan demir kafes alanına yetmiş katlı bir bina yapılacaktır.
 • candan, ak tire saray'la alaturka tuvalet taşı arasında benzerlik kurduğu bir açıklamasında, ”cumhurbaşkanı bir uçağa ya da helikoptere binip kaçak saraya yukarıdan bakması halinde mimari formunun alaturka tuvalet taşına benzediğini görecektir” demiş.

  .

  kaynak

  .
 • melih gökçek tarafından dava acilmis ankara mimarlar odası başkanı. birbirlerine paralelci diye ithamlarda bulunan, ankarayi parsel parsel satmakla suçlayan belediye başkanı ve milletvekili kavgasından sonra açılan ilk dava ne yazık ki birbirlerine karşı değil de hakaret ettiği söyleyerek sayın başkanımıza açılmıştır. açıklamalarında bülent arınç'ın tanığı olduğunu ve tanık olarak çağıracağını ifade etmiştir.
 • bir bakisiyla herseye fiyat bicen uber kadin. o kadar da sallanmazki kardesim.
 • aksaray yüzünden kafayı sıyırmış abla

  mimar arkadaşımdan gelen edit: mimarların haklarını savunması gereken makamda olup 7-24 siyaset yapan gece gündüz dhkpc söylem ve eylem jargonuyla tüm mimarlara mail atarak kafa ütüleyen oda başkanımsı
 • mimarlar odasının işlerinden birinin de

  "bazı fotoğrafları piksel piksel inceleyip dekor fiyatı analiz etmek"

  olduğunu gösteren kişi.
 • piksel piksel inceleyerek maliyet çıkarma ana bilim dalı başkanıdır aynı zamanda.

  yanlız ilginç de bir takıntısı var bu hanımın. altın klozet lafları ondan mı çıktı bilmiyorum ama, saray'da makama göre klozet var, demeci olsun; uçaktan baktığınızda saray alaturka tuvalet taşına benziyor, demeci olsun kendisine ait bu kesin. yani kılavuzluk yapmaya çalıştığı her konu aynı noktada birleşiyor gibi. ben bi b.k anlamadım şahsen.
 • bu gece cumhurbaşkanlığı külliyesi ile ilgili ne rüyalar gördü acaba?

  cemaatçiler ve ekşisözlük ibişleri sizden gelecek hayırlı haberleri bekliyor.

  selametle...
 • "çıkmışlar, 1000 odalı saray! ne 1000 odası yea... 1150 küsur oda var!" şeklindeki bir savunmayı hararetle alkışlayan canlı türünün ekşi sözlük'teki uzantılarınca, ak-sarayla ilgili onlarca iddiasından bir-ikisi çürütülünce hepsi çürütülmüş sayılan (bkz: onlar çürütülünce biz de çürütülmüş sayıldık)* sivil toplum örgütü yöneticisi.

  kendisinin gazi üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi, benimse ankara siyasal öğrencisi olduğumuz ve 1980'lerin ikinci yarısına denk gelen öğrencilik yıllarımdan tanıdığım, dönemin cılız ama etkili sol öğrenci hareketinin öncü öğrencilerinden biriydi. fakültesindeki öğrenci derneğinin başkanı veya yönetim kurulu üyesi filandı diye hatırlıyorum. 1988'de öğrenci temsilcileri olarak tbmm'ye gittiğimizde (meclis kapısına kadar polis tarafından kovalanıp kapıda bekleyen shp sol kanat vekillerince [ahmet türk, arif sağ vd] içeriye sokulduktan sonra akşam trt haberlerinde "meclisin bugün misafirleri vardı" şirinliğinde bir haberle parti gruplarının toplantı salonlarında ağırlanırken görüntülerimizin yayınlandığı gün) o da vardı diye hatırlıyorum.

  gazi üniversitesi'nin ilk harfini n ile değiştirip telaffuz ettiğimiz zamanlardı. şimdi farklı mıdır, sanmıyorum gerçi. bu kız o yılların karanlığında o okulda solculuk yapmış bir kız. ha çok istiyorsanız tabii mücadelenizi yapın ona karşı ama ben söylemiş olayım, fazla da ümitlenmeyin.
 • "cumhurbaşkanı bir uçağa ya da helikoptere binip kaçak saraya yukarıdan bakması halinde mimari formunun alaturka tuvalet taşına benzediğini görecektir"

  imza: tezcanlı arkadaş....

  yav el insaf. böyle bi iddaa sahibinin neyini ciddiye alıp çürüteyim mübarek?

  şimdi en son gündeme gelen iftar masasını ahşap sanmış mış mışta muş muş...

  işiniz gücünüz yok mu lan sizin?