• "çıkmışlar, 1000 odalı saray! ne 1000 odası yea... 1150 küsur oda var!" şeklindeki bir savunmayı hararetle alkışlayan canlı türünün ekşi sözlük'teki uzantılarınca, ak-sarayla ilgili onlarca iddiasından bir-ikisi çürütülünce hepsi çürütülmüş sayılan (bkz: onlar çürütülünce biz de çürütülmüş sayıldık)* sivil toplum örgütü yöneticisi.

kendisinin gazi üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi, benimse ankara siyasal öğrencisi olduğumuz ve 1980'lerin ikinci yarısına denk gelen öğrencilik yıllarımdan tanıdığım, dönemin cılız ama etkili sol öğrenci hareketinin öncü öğrencilerinden biriydi. fakültesindeki öğrenci derneğinin başkanı veya yönetim kurulu üyesi filandı diye hatırlıyorum. 1988'de öğrenci temsilcileri olarak tbmm'ye gittiğimizde (meclis kapısına kadar polis tarafından kovalanıp kapıda bekleyen shp sol kanat vekillerince [ahmet türk, arif sağ vd] içeriye sokulduktan sonra akşam trt haberlerinde "meclisin bugün misafirleri vardı" şirinliğinde bir haberle parti gruplarının toplantı salonlarında ağırlanırken görüntülerimizin yayınlandığı gün) o da vardı diye hatırlıyorum.

gazi üniversitesi'nin ilk harfini n ile değiştirip telaffuz ettiğimiz zamanlardı. şimdi farklı mıdır, sanmıyorum gerçi. bu kız o yılların karanlığında o okulda solculuk yapmış bir kız. ha çok istiyorsanız tabii mücadelenizi yapın ona karşı ama ben söylemiş olayım, fazla da ümitlenmeyin.
  • chpli çankaya belediyesinden yıllarca işe gitmeden maaş almış olduğu iddia edilen mimarlar odası başkanı. eğer doğruysa aldığı paralar faiziyle geri alınmalı, ona bu imtiyazı sağlayanlara da hesap sorulmalı.
  • "iktidarın değil, mustafa kemal'in memuruyum” açıklamasıyla işe gitmeden maaş almasını savunmuştur. bunun akpli türevleri de bayrak inmez falan diyor benzer durumlarda.
    işe gitmeden maaş almasını, aynısını akpliler de yapıyor diye savunanların da aklını seveyim.
  • yillarca oda baskanligini yaptigi mimarlara ne faydasi olmus da cankaya belediye baskani oldugunda bir faydasi olacak olsun.

bir cankaya secmeni olarak, aday adaylari icerisinde asla oy vermeyecegim tek kisiydi. neyse ki aday gosterilmedi.

kendisini ataturkcu, laik, demokrat gosterip de bu degerlerin uzerinden prim kasan ancak demokrasiden, liyakatten, adaletten bir gram anlamayan, sadece kendi cikarlarini ve cevresindekilerin cikarlarini dusunen, yillardir ozel sektorde somurulen mimarlar icin kilini dahi kipirdatmayan insanlarin, cankaya gibi guzel bir ilceyi yonetmesi mi ? allah korusun.

mimarlar odasi seciminde de yenilmesi dilegiyle.
  • 10 yıl boyunca başkanlığını yürüttüğü ve iki hafta önce yapılan seçimle akp-mhp listesine kaybetti(rdi)ği mimarlar odası ankara şube başkanlığı süresince; maltepe havagazı fabrikası'ndan iller bankası binasına, kaçaksaray'dan saraçoğlu mahallesine kadar ankara'da yıkılmaması gereken tarihi yapıları yıktırmamaya, yıkılması gerekenleri yıktırmaya çabalayan ve bütün bu süreçte kendisini görünür kılmaya özen gösterecek bir şekilde ve sanki siyaset yapıyormuş gibi görünen ama aslında yeterince yapamayan sol popülist kentsel politika stratejisinin son derece aklı selim bir eleştirisi için
    bkz. bülent batuman, "titanik’in batışı üzerine özeleştiri: mimarlar odası ankara şube seçimleri", 07 mart perşembe 2024. https://www.gazeteduvar.com.tr/…leri-makale-1674717

"... batması imkânsız titanik gibi görünen mimarlar odası ankara şubesi’nin içine girmiş olduğu sarmalın, aslında batmasını mukadder kıldığını görmek mümkün. popülizmin handikaplarını aşamayan, organikliğini ve kolektivizmini giderek kaybeden mücadele stratejisi sonunda yenilgiye uğradı."
  • melih gökçek tarafından dava acilmis ankara mimarlar odası başkanı. birbirlerine paralelci diye ithamlarda bulunan, ankarayi parsel parsel satmakla suçlayan belediye başkanı ve milletvekili kavgasından sonra açılan ilk dava ne yazık ki birbirlerine karşı değil de hakaret ettiği söyleyerek sayın başkanımıza açılmıştır. açıklamalarında bülent arınç'ın tanığı olduğunu ve tanık olarak çağıracağını ifade etmiştir.
  • helal olsun, "kapatacaksan sıkıysa kaç-ak-saray dahil hepsini kapatacaksın" demiştir melih'e

https://www.facebook.com/…14274&id=1424719207818011
  • mimarlar odası ankara şubesi 44. dönem seçimlerinden güven tazeleyerek çıkmış bir güzel kadın.
    yaptığı az buz bir iş değil.
    oda yönetiminde yer alıp, aman belediye ile aram açılmasın, imar servisi ile ilişkilerim her daim sıcak olsun diyen bir sürü 'mimar' gördü bu gözler.
    kendisi cumhurbaşkanına kafa tutuyor.
    bir dönem, i. melih tarafından ankaranın tüm sokakları bir gecede sn candan'ın fotograflarının yer aldığı afişlerle donatıldı. lanetliyoruz diye. bildiğin, ülkenin başkentinde, bir kent idarecisi, bu kadının fotografları altında hayvan gibi lanetliyoruz yazısı ile hedef gösterdi. sokakta sırf yürüşünü beğenmediği için insan öldüren tiplerin olduğu ülkede oldu bu.
    kendisinin 44. dönem seçimlerinde kurulda yaptığı son konuşmasını dinleme fırsatım oldu. öyle kolay değil dedi.
    değil.
    gerçekten.
    şahsına ve ekibine canı gönülden başarılar.
  • ankaranın koruyucu meleği.
  • şimdi halktv'de iktidarın milletbahçelerini eleştirirken milletbahçelerindeki camilerden rahatsızlığını bildiren, stadların yıkılıp millet bahçesi yapılmasına da iktidar stadyumlarda taraftarın toplanmasını istemiyor gibi abuk bir neden-sonuç ilişkisi kuran şu konuşmalarından anladığım kadarıyla zararlı muhalif kişidir.

zarardan kasıt iktidara değil muhalefete. sen muhalefetini yaparsın da ranttan bahsedersin, millet bahçelerindeki vurgunlardan bahsedersin, millet bahçesindeki camiden sanane... stadların muhalif taraftar hareketi ile ne alakası var... türkiyede muhelefet beleş bilet vurguncusu serseri futbol taraftarına kaldıysa vah ki vah...

muhalefet bu tip 28 şubat artıklarını ve dinazorlaşmış körükörüne muhalefet yapanları içlerinden temizlemedikçe şu rezil ekonomiye rezil dış ve iç siyasete şu rezil eğitim sağlık güvenlik adalet ortamına şu rezil yolsuzluklara narkotik ve silah kaçakçılığı itiraflarına rağmen işleri zor.

tezcan hanım, bu ülke 90 senedir pislik içinde yüzüyor buradan kurtuluş "good old laik days" masalları ile değil yepyeni üreten bölüşen paylaşan gelişen öğrenen türkiye ile olacak. kimse 90lar hayali kurmasın boşuna vallahi vatandaş olarak bıktım iktidarından da geçmişi arayan muhalefetinden de...
hesabın var mı? giriş yap