şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 16 aralık'ta yayın hayatına başlayacak olan dergiymiş. eğlenceli bir şey olacağa benziyor. twitter

  ek: bir de şarkı yapılmış dergiyi anlatan. sözlerini de yazalım tam olsun.

  bir kalem, bir kâğıt
  biraz kahve beyine yakıt
  bir yanda somut kelimeler
  bir yanda lakayt
  sayfalar dolusu harfler çizgiler
  deyimler ve kelimelerden kurulu başyapıt
  ve son tahlilde gerçek dünyadan çık
  düş kur aylık
  düştüğün en kıyak tezgâh bu apaçık
  yastıkaltı hayallerine destek oluruz artık

  protez bilgiler değil, protest ilimler
  ansiklopedik olmasa da antikahraman bireyler
  sevenler sevmeyenler tadını bilmeyenler
  herkese burada gayet rahat
  üretken beyinler

  yine oldu sabah
  bazen dram
  bazen mizah
  bu geldiğin en güzel tezgâh
 • ilk sayısını henüz aldığım dergidir. kapağında pablo escobar var ve içerde escobar’ın oğlunun yazısıyla escobar’ın kötülüğünün cazibesi tartışılmış. kadrosu sağlam sunay akın, umur bugay, yılmaz vural, atilla atalay, sezgin kaymaz gibi isimler var. hediye ettikleri zeki müren’li 1979 takvimi de “gönül rahatlığıyla” 2018’de de kullanılabilecekmiş. ayrıca dergi diğer dergilerde olmadığı kadar komik ve eğlenceli şeyler var. bu çizgisini devam ettirirse alır yürür.
 • zeki müren posterine ve yazar kadrosuna bayıldığım dergi. ilk sayısına escobar’ın oğlu da yazmış.
 • bayi rafında karizmatik duruşuna tutulup aldığım dergidir. escobar kapağı yapmışlar ilk sayılarında escobar’ın oğlu yazmış. ek olarak kötülükle ilgili güzel yazılar var. bu yazar kadrosuyla böyle bir mizah anlayışını tutturmak zor ama başarmışlar gibi görünüyor. yeni akım dergicilik can çekişmeye başlamışken umarım ilaç olur.
 • bugün inceleme fırsatı bulduğum dergi. elisa almina'nın karşı pencere isimli öyküsünde, durup üzerinde düşünmek istediğim bir bölüm vardı.

  "insan birçok hikâye dolaşıp eğlenebilir ama eninde sonunda, gücünü gerçekliğinden alan acıklı hikâyesine geri dönmek isteyecektir."
 • çok dergi gördüm ama şarkısı olan dergiyi ilk defa görüyorum. şarkıları güzel ve iddialı, yazar kadrosu çok temiz isimlerden oluşuyor. kapak hep böyle ''mağdur temiz kalpli isimler mi olacak lan'' diye düşünmüş olacaklar ki pablo escobar'ı yapıştırmışlar. narcosvari bir kurgu ve güzelleme beklemeyin ama içeride gayet escobar'ın kötülüğünden bahseden yazılar var. acayip kafa açıcı. sarı celal ve ''escobar'ı giydir'' köşeleri muazzam komik.
  escobar'ın eline bim poşeti tutuşturdum öyle takılıyor.
 • tercih edebileceği binlerce isim varken halihazırda yayım hayatını sürdüren bir fanzinin adını kullanmakta beis görmeyen dergi.

  https://twitter.com/…nzin/status/941554570311987201
 • ülke mizahının geldiği elim noktayı göstermesi açısından ibret vesikası dergi.
 • yeni kültür sanat edebiyat karma dergi. diğerlerinden farkı, daha fazla görsel barındırması ve grafik romana göz kırpan öyküler barındırması.
 • yeni çıkan edebiyat mizah dergisi... ilk sayıdan escobar gibi doğrudan ilgi cezbedebilecek bir figür seçmeleri mantıklı olmuş... umalım ileride iz bırakıcı çokça iş yaparlar...