şükela:  tümü | bugün
  • 1 aydır kafamı kurcalayan sorudur efendim. yardımcı olabilenler lütfen yeşillendirsin, minnettar kalıdırm.

hali hazırda tezsiz yüksek lisansımı bitirmeye 2 ayım var. askerliği ötelemek (tecil ettirmek) için illa doktora mı yapmam lazım yoksa başka bir bölümün tezli yüksek lisans yapsam da tecil ettirmeye yeterli olur mu?

şimdiden tşk.
  • (bkz: memurlar.net)
  • doktoraya basla
    ya da
    okulu uzat
    ya da
    tezliye gec dersleri gec ver en sonunda da tezi gec ver.
  • askerlikten kacayim derken yanlislikla profesörülüge yukselmekle sonuçlanabilecek durum. 5 ay için istemediğin meslekleri yapma askerlik şubesine gidip soru sorduğunuzda kolunuzdan tutup askere almiyorlar, şehir efsanesi onlar. üstelik her soruyu sorabilirsiniz adamlar zaten hemen anlamislardi askere gitmek istemediğimi. biraz kabalar o ayrı. ne var, ne için geldin, bekle gibi kisa ve net cumleler kuran sivil memurla muhattap oluyorsunuz o da en fazla 5 dakika.

not:adama memleket nere diye de soramadim, o kadar net bi arkadasti
  • yüksek lisans fazla uzarsa tezi askerde yazmak gerekebileceğinden riskli eylem...
  • bir yüksek lisansı bitirmeden başka yüksek lisans programına kayıt olduğumuzda tekrar tecil hakkım olup olmadığını merak ettiğim hede.
  • en iyisini yapmıştır. cesaret, erkeklik diye kafa siken malları görmezden gelin onlar kendi çukurlarında boğulsunlar.

not: askerlik yaptım, imkanım olsa yapmazdım.
  • tezli yüksek lisansa kayıt yaptırıp, programa devam etmezsek askerlik ne kadar tecil olur?