*

şükela:  tümü | bugün
 • yeni bir cryptocurrency, bugun satisa basladilar. kurucu ekipte birkac turk isim de mevcut belki buraya gelip eth ve btc'den farklarini aciklarlar.

  ufaktan attim kenara 300-500.

  (bkz: xtz)
 • (bkz: tazo)
 • (bkz: reserved)
 • crowdfunding de son 7 günün içerisinde. ethereum gibi 0.6$ seviyelerinden 390$ seviyelerine çıkarsa uzun vadede getirisi büyük olur.piyasada bu zamana kadar en fazla fonlanan coin olduğuna ilişkin haberler çıkıyor. şu ana kadar 200 milyon $ kadar fon almış. kenara köşeye atmak lazım. *
 • zaten gothereum olmus ethereum'un fiyatini iyice gumletecek olan ico. onumuzdeki iki-uc gun nice ocaklar yikilir.
 • fonlama dönemindeyken 0.12 btc karşılığı 630 adet alarak kenara attığım. isteğimiz çok fazla birşey değil, ethereum gibi şahlan 2-3 sene içersinde 300-400 dolarlara çık sonra ne bok yersen ye amk..
  fonlama süresi bitti 3-4 ay sonra borsaya açılacağı tahmin edilmektedir. borsaya açıldığı an yükselişe geçecektir ve daha sonra kar satışları ile fiyatı düşecektir. işte o an, alım yapılabilir her coinde olduğu gibi. ytd.
 • hakkında detaylı bilgi aradığım, bir miktar satın almak istediğim, satmak isteyenlerin yeşillendirmesini rica ettiğim koindir. geleceği var diyollar. nedir ne değildir emin değilim.
 • fonlama döneminde 0.50 $ iken satılmış, şuan ise hitbtc exchange borsasında, borsa tarafından fon döneminde alınan miktarların satımıyla 2.30 $ a kadar yükselmiş kripto para.
  hayali bir parayı, olduğu bile belli olmayan birşeyi nasıl alırlar inanılmaz geliyor.
  beklesenize olm adamlar aralıkta borsaya girecek, o zaman alırsınız paşa paşa resmi olarak.
  ya adamlar biz hitbtc'yi tanımıyoruz, onların sattıklarını blokluyoruz derse ne olacak ?
 • sadece coin olarak değil genel bir startup olarak en yüksek yatırımı alan projedir tezos.

  en başta 14 günlük süreçte topladıkları para bitcoin ve ethereum'un o dönemki fiyatına göre 240 milyon dolar. bitcoin cash'in çıkması ve bitcoin ve ethereum fiyatının o günden beri artmasıyla ellerinde tuttukları miktar 400 milyon dolar'ın üzerine çıktı. coin'in ne zaman çıkacağı henüz kesin değil. crowdsale sonrası 4 -6 aylık bir süre development süreci diyorlardı fakat bu da henüz kesin değil.

  şu anda hitbtc, bitmex gibi exchangelerde gördüğünüz alınıp satılabilen tezos token, futures, ıou olarak geçmekte. ıou = i owe you = sana borcum var

  yani hitbtc exchange'i crowdsale sırasında yüklü miktarda tezos aldığını ve kendi tezoslarını sattığını düşünebilirsiniz. fakat burada unutmamanız gereken nokta bu tezoslar şu anda futures. yani hayali. satın aldığınız tezosu kendi cüzdanınıza çekemezsiniz zira ortada cüzdan da yok, coin de çıkmış değil. iou token alırken satın aldığınız exchange'e güvenmek zorundasınız. exchange, gerçek tezos çıktığında kepenkleri kapatıp size coinlerinizi vermezse yapacağınız hiç bir şey kalmaz. bu riski göze alarak tezos iou alın ya da almayın. en iyisi gerçek tezosun çıkmasını beklemek söylenildiği gibi.
 • borsalara girdiği zaman umarım düşük fiyattan alabileceğimiz coindir. 2-3 yıl bekletmelik coin. ytd.