şükela:  tümü | bugün
25 entry daha
  • 3. lig ve bölgesel amatör lig'le birlikte geçen hafta maçların oynanacağını açıklayan tff tarafından bugün bu üç ligin de oynanmayacağı ve tescil prosedürünün daha sonra açıklanacağı bildirilmiştir.

    amatör kümenin tescilini başından beri savundum ama bence profesyonel ligler için yanlış karardır. yazın ortasına gelmeden, üst liglerle eşzamanlı olarak ve her grup ayrı bir şehre toplanarak maçlar oynanıp bitirilmeliydi. hadi o olmadı bugüne kaldı; yine grupları 3 ayrı şehirde toplayıp ışıklandırması olan stadlarda bu havada da maçları oynatıp lig bitirilebilirdi.

    kolaya kaçıldı. 2. ve 3. liglerdeki futbolcuların canına süper lig ve 1. lig futbolcularının canından daha mı çok kıymet verildi yani? bence bu kararla federasyon ve devlet acziyetini itiraf etti. aynı zamanda bu liglerin de aslında profesyonel olmadığı itiraf edilmiş oldu. türkiye'de 2. lig aslında 1. amatör küme, 3. lig ise 2. amatör küme, diğerleri ise amatör bile değil demek ki.
  • iptal edilmesinin sebebi tff'nin yayınladığı covid-19 protokolünün bu liglerde uygulanmasının imkansız olması.protokolden sadece 1 madde örnek vermem gerekirse tff diyor ki "soyunma odalarında üçer kişi olarak giyinilecek". bırakın üçer kişiyi bazı stadyumlarda soyunma odası bile yok bu liglerde.doğru olan karardır.
2 entry daha