şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sadece galatasaray’dır. hadi yiyorsa galatasaray’ı arkadan bıçaklamak için kullandığınız kulüpler birliğini toplayıp bu ikisinin istifası için de bildiri yayınlayın. tabi siz aşağılık, iki yüzlü olduğunuz için hiç bir zaman bunu yapmayacaksınız. çünkü bu iki kurum da sizin arka bahçeniz, yaptığınız şikeyi ört bas ettikleri için kafadan bir minnet borcunuz var en başta. elinizin altında istediğiniz gibi yönlendireceğiniz başkanları var ikisinin başında da. hadi samimiyetinizi görelim de açık açık istifaya davet edin bu iki kurumu da tıpkı galatasaray’ın yaptığı gibi!
 • fenerbahçe şike sürecinden sonra yıldırım demirören'e göbekten bağlandı, hiçbir şey diyemez, istifanın" i" sini bile gündeme getiremez. beşiktaş zaten demirören'in kulübü, fikret orman'da onun sözünden dışarı çıkamaz. demirören'in tff'de ki varlığı; beşiktaş için teminat. başakşehir zaten demirören'in destekçisi. yani tff istifa diyemezler. peki mhk istifa diyebilirler mi? onu da diyemezler, çünkü mhk'yı da çok güvendikleri yıldırım demirören belirliyor. yıldırım demirören'de galatasaray aleyhinde çalışmayan kimseyi tff'de barındırmaz. namoğlu; galatasaray lehine çalışsaydı hemen görevden alırlardı. yaptıkları şey; sadece saha içerisinde başaramadıkları şeyi saha dışında operasyonlarla, algılarla yapmaya çalışmak. büyük ihtimal galatasaray'ı doğramak için hakem ayarladılarsa ona kılıf bulmaya çalışıyorlar, algı yapıyorlar. bütün niyetleri de bu. yoksa gerçek niyetleri hak hukuk olsa bu federasyonu istifaya davet ederlerdi. onların kafa yapılarına göre federasyon ve mhk; galatasaray aleyhinde çalışmalı, fatih terim'i istifaya sürüklemeli. bunu hak olarak görüyorlar. o yüzden yaptıkları algının içi hep boş oluyor, inandırıcılıkları olmuyor.

  (bkz: yıldırım demirören'i destekleyen kulüpler)
 • galatasaray sadece istifa istemekle kalır. fenerbahçe ise istifa ettirir. gelecek günlerin habercisidir. mhk ile başlayacak süreci takip ediniz.
  edit : istifadan bir kaç gün önce belirttiğim gibi süreci takip ediniz. fenerbahçe adamın amına koyar unutmayın!
 • bir beşiktaşlı olarak ben istiyorum ama ben fikret orman'ın da istifa etmesini istiyorum zira asla ve asla bu süreçleri doğru yönetemiyor.

  galatasaray'ın fetö'den beri, mehmet ağar'dan beri öyle sağlam bir lobisi oluştu ki bunu yıkmak öyle bir bildiri ile çözülecek işler değil.

  o gün orta sahadan penaltı çalınırdı bugün var sistemine rağmen rakibin penaltısı verilmiyor, kırmızı kartlar yeniyor falan. sezon boyunca galatasaray'ın bariz hakkının yendiği bir maç hatırlıyorum, konyaspor maçı. ama bunu o kadar güzel kullandılar ki sanırsın long shanks'in karşısına dikilmiş wallace bunlar.

  neyse, tff ve mhk gibi kurumların tamamen yabancılardan oluşan kayyumlara devri bence çok güzel bir fikir olur. bu kişileri de norveç, isveç gibi bizim onurlu hareketler sandığımız çıkar ilişkilerine bulaşmamayı, pozisyonundan menfaat sağlamamayı günlük hayatının bir parçası yapmış milletlerden seçeceksin. hatta hakemleri de buralardan getir ki dürüstlüklerinden şüphe etmeyesin.
 • herkesin istediği ancak icraati yalnız fenerbahce'nin gerçekleştirdiği istifalardır.
 • herkesin istediği ama fenerbahçe'nin gerçekleştirdiği istifa değildir. bunu yazan ergene izah edelim;
  1-önce galatasaray aleyhine var'a rağmen var'a gidilmeyen aleyhine konya maçında verilen penaltı ve göztepe maçında lehine verilmesi gereken penaltı olaylarını izah edemediler.
  2- galatasaray'ın var'a gidilmesi gerektiği, göz göre göre hakkı gasp edildiği halde fikret orman ve ali koç sırf galatasaray aleyhine hatalar oluyor diye hakemlerin arkasında durdular. mhk o nedenle kısa ömrünü uzatmış oldu. bildiri olayı malum.
  3- bu hatalar trabzonspor ve fenerbahçe'ye hafiften dokunmaya başlayınca önce mızıldandılar. ama bildiri nedeniyle mhk'nin ömrü halen vardı..
  4- başakşehir maçında özellikle trabzon doğranınca bildiriciler çatırdamaya başladı.
  5- gs trabzon maçında bariz şekilde diagneye kırmızı çıkmayınca, trabzon'un penaltısı güme gidince trabzon artık gemileri yaktı.
  6- aynı hafta küme potasındaki fener bir türlü istikrar kazanamayıp özellikle ali koç'un totosu tehlikeye girmeye başlayınca galatasaray'ın tek başına hesap sorduğu, trabzonspor ile de çatırdamış olan ortamdan yararlanıp fenerbahçe de ciyaklamaya başladı.

  kısaca fener istedi diye olmadı bu durum. zaten tepki altındaki, hakemlerin bariz hatalarına kamuoyuna cevap veremeyen mhk artık sonunun geldiğini anladı.

  öyle çıkıp da fener istedi oldu diyorsan adama sorarlar ne diye bildiri imzaladın pezevenk o zaman diye? demek ki işine gelmeyen hatalı kararlar olunca bir takımın isteğiyle oluyormuş bunlar, mhk demek bir takımın güdümünde, istedikleri zaman hakemlere düdük astıran bunlarmış derler. asıl adalet değil kayrılma isteyen senmişin lafı sizin geçerli olur. o nedenle kendinle de çelişirsin.
  sonuç: hayırlı istifa.