şükela:  tümü | bugün
 • geçtiğimiz yıllarda yaptığı gibi yine aynısını yapıyor. beşiktaş'ın avrupa maçları ile lig maçları arasındaki makası sıkıştırarak beşiktaş'ın olası puan kayıplarının önünü açıyorlar.

  evet bu sadece beşiktaş'a yapılıyor. terim iki şikayet ediyor maçının günü değişiyor, fenerbahçe'nin şikayet etmesine bile gerek yok zaten yeltenmiyorlar bile. ama beşiktaş'a gelince tüm talepler reddediliyor.

  işte örnek:

  beşiktaş 3 kasım 2021 çarşamba günü saat gece 23:00'te sporting lizbon ile portkiz'de karşılaşacak. maç aşağı yukarı saat gece 01:00'de bitecek, beşiktaş sabaha karşı istanbula döncek 4 kasım da istanbul'da olacak, 5 kasım'da idman yapacak ve tek idmanla 6 kasım'da trabzon maçına çıkacak.

  tff maçı 7 kasım 2021 pazar yapmıyor. çünkü beşiktaş'ı trabzonspor'un karşısına tek idmanla çıkartmak istiyor.

  işte türkiye futbol federasyonu'nun bir türk takımına karşı tavrı bu.

  (bkz: gs'nin avrupa maçları için ertelenen maçlar)
 • diğer takım taraftarları bu durum karşısında kulağının üstüne yatar.

  haysiyeti olup olmadığı belli olmayan, şeref adlı kavramdan nasiplenip nasiplenemediğini bilmediğimiz kişilerce oynanan ayak oyunu.
 • fenerbahçe frankfurt deplasmanına perşembe gece 10'da çıktı, maç 12 de bitti, cuma türkiye'ye döndü, cumartesi idman yaptı, pazar başakşehir'le oynarken "türk takımına karşı tavır bu", "diğer takım taraftarı kulağının üstene yatıyor" denmediğine göre geçiniz.
 • çünkü akıllı bıdıkçığım;

  6-7 kasım haftasından sonra milli araya giriliyor ve 8 kasım pazartesi maç oynatamıyorsun.

  bu nedenle perşembe günü avrupa maçına çıkacak galatasaray ve fenerbaçhe 7 kasım pazar, çarşamba günü avrupa maçına çıkacak beşiktaş 6 kasım cumartesi oynuyor. böylece adil bir fikstür dağılımı olmuş oluyor.

  bu kadar basit.

  biraz araştırsanız, 2 dakika kafanızı çalıştırıp mantık yürütseniz sonuca ulaşacaksınız ama bizim ülkede genel bir sorun bu maalesef.
 • 33,5 yıllık hayatımın 10 sene civarında futbolla yakından ilgiliydim. sonraki 7-8 sene civarıdır da zerre ilgim yok. görüyorum ki aynı tantana her sene sürekli sürekli. sıkılmadınız mı be? yok fikstür, yok hakemler. böyle sikko sikko şeylerle ömrünüzü çürütüyorsunuz.
 • tabii ki ve tabii ki tahmin ettiğiniz üzere 4 kasım da fenerbahçe ve galatasaray'ın maçı var. galatasaray içerde oynadığından onun maçı pazar 16:00 da fenerbahçe deplasman olduğundan onun ki 19:00 da. sonrasında milli kamp var. bu maçlar pazartesine alınamıyor mu? bu tartışılabilir. ama beşiktaş'ın cumartesi oynamasının sebebi bu ve evet yayıncı kuruluş 3 maçı aynı anda istemez, artı avrupa maçı sonrası niye bjk bir gün daha dinlensin tek başına vs.
 • beşiktaş'ın bugünkü mağduriyet sebebidir.

  (bkz: mağdur beşiktaş)

  (bkz: güne bir beşiktaş mağduriyeti bırak)

  edit: başta yazan arkadaşlara bir laf etmiyorum hadi bilmiyorlardı öğrendiler ama sonradan yazıp ağlayan, mağdur edebiyatı kasan arkadaşlar moron galiba, ulan adamlar sizi adam yerine koyup 50 defa anlatmış neden mağdur olmadığınızı neden hala mağdur oluyorsunuz ruh hastaları.
 • ilk defa bjk'li arkadaşlara hak verecektim bakayım ne imiş ne değilmiş dedim.

  bjk maçı ayın 3'ü ve 6'sında
  fb ve gs maçı ayın 4'ü ve 7'sinde

  ortada üç takım için de olan bir durum var. pazartesi maç yapılabilse her takımın bir gün ileri götürülür maç tarihi ama milli takıma gidece oyuncular pazartesi gidiyor anladığım kadarıyla dolayısıyla pazartesi maç olmuyor.

  beşiktaş da pazar yapsın o zaman dersek de nerede adalet. pozisyon temiz oyna devam, klasik tinerci maduriyeti.
 • bir beşiktaşlı olarak haklı bulmadığım serzeniş.

  tff fikstürü gayet adaletli bir şekilde ayarlamış görünüyor.

  avrupada mücadele eden 3 takımın fikstürünü de 22 günde 7 maç oynayacak şekilde ayarlamışlar. toplamdaki sıkışıklık aynı. birisi bir maçta bir gün fazla dinleniyorsa bir sonraki maç bir gün az dinleniyor.

  edit: bana göre fikstürdeki tek saçmalık beşiktaş galatasaray derbisinin pazartesi gününe konması. perşembe günü avrupa ligi oynayacak galatasaray dinlensin diye derbiyi pazartesiye koymuşlar.