şükela:  tümü | bugün soru sor
 • az önce verilen karar. bu rezillik terim'in değil, oturduğu koltuğu babasının malı zannedenlerin rezilliğidir. esas olması gereken de bu cezaları şahsî olarak yüklenmeleridir ama nerede...

  öyle muz cumhuriyeti gibi asarım, keserim; her şey iki dudağımın arasındadır, ne istersem yaparım yok kardeşim. sen adamın sözleşmesine riayet etmezsen hukuk da böyle keser cezanı.* daha durun kendisi iki hafta sonra esas cezanızı kesecek. o zaman başakşehir'inizi de, arda'nızı da, türlü türlü ayak oyunlarınızı da avuçlarsınız.

  --- spoiler ---

  fatih terim'in, milli takımdaki sözleşmesi tek taraflı feshedildiği gerekçesiyle türkiye futbol federesyonu'na (tff) açtığı 12 milyon 950 bin liralık (3 milyon 500 bin avro) tazminat talepli icra takibine yapılan itirazla ilgili davada karar verildi. istanbul 17. iş mahkemesi'ndeki duruşmada, türkiye futbol federasyonu’nun fatih terim’e sözleşmesini haksız yere fesih ettiği gerekçesiyle yaklaşık 9 milyon tl faiziyle tazminat ödenmesine karar verildi.

  --- spoiler ---

  http://www.fanatik.com.tr/…da-karar-verildi-1369585
  http://www.haberturk.com/…nat-odeyecek-1953102-spor
 • fatih terim’i hic sevmem ama su durumda tff’nin sudan sebeplerle sozlesme feshettigi acikti. normal ulkelerde boyle rezalet bir hareketten sonra ortada federasyon filan kalmazdi ama sozkonusu turkiye olunca cok da sasirmamak lazim.

  tanim: beklenen durum
 • hakkı olan parayı almıstır.

  şimdi terim bu paranın büyük kısmını belli kuruluşlara bağışlarsa, kendisine bu saatten sonra laf atabilecek biri olduğunu düşünmüyorum.

  demirören ve tayfasının da tamamen gücünü azaltacak hamle olacak bu bağış işi.

  bekleyelim görelim.

  ekleme: hukuk önünde hakkıdır. etik olarak artık sizin subjektif değerlendirmeniz ve bu birşeyi değiştirmeyecektir.
  ayrıca istifa etmesine rağmen bunu kabul etmeyen (bu durumda kendisine ödeme yapılmayacaktı), sonra kendisini kovan demirören'i de unutmayınız. beşiktaş gibi köklü bir camiayı borç içine sokan birini tff başkanı yapmanın mantığını biriniz açıklasın. buyrun okuyun!

  mesela olcan adın'ın sözleşmesi de fesh edildi. olcan adın'ın hakkıydı ve çatır çatır alacak parasını! tarık çamdal'ın sözleşmesini fesh etsek, tarık çamdal'ın sözleşmesindeki parayı da seve seve verecek galatasaray yönetimi. lütfen gelip bana nereden hakkı diye mesaj falan atmayın.
 • dün parator diyenlerin, bugün kendilerine gelince imparatora dönüştürdüğü adamın aldığı para.

  hatırlarsak, kendisi damadının dükkanına gölge eden bir kişiyle telefonda tartışmış, sonra arabaya atlayıp dükkan basmış, sonra bastığı dükkanın sahibinin aktarımına göre dayak yemiş ve tüm türkiye'ye konu olan olayla birlikte, yer ettiği makamı küçük düşürmüştü. saha içi başarısızlıklarının üzerine de görevinden kovulmuştu.

  dünyanın her yerinde, çalışanlar çalıştıkları makamı telafisi imkansız biçimde küçük düşürürlerse tazminatsız kovulurlar. ama sağlam sözleşme yapmış. sonuçta sözleşmeye göre olsa da, vicdanlarda hak etmediği bir parayı almaya hak kazanmıştır.

  sıfır başarı, milyonlarca euro para. oh, mis.
 • 10 tff kulüplere ceza keser
  20 tff cezalara mahkum olur
  30 tff tahsil ettiği cezaları, mahkum olduğu kişilere öder
  35 tff açıklama yapar "gelirlerimizi arttırdık"
  40 go to 10
 • asgari ücretin 1603 tl olduğu bir ülkede yazık gerçekten. yaklaşık 5.500 kişinin 1 aylık geliri, anlayacağınız her türlü bunlar bizi sikiyor..
 • yıldırım demirören'in cebinden ödemesi gereken paradır.

  adam istifa ediyor kabul etmiyorsun sonra kendin kovuyorsun.

  terim haklıdır.
 • bu adam yakında vergi rekortmeni olur.
 • gel dediler geldik, git dediler gittik.

  bu vatana canımızı veririz.

  milli forma, menfaat için giyilmez.

  gibi beylik lafları sıkça kullanıyorsan, milli takıma, kulüp takımı muamelesi yapamazsın. tazminat almayı aklının ucundan bile geçiremezsin.

  gücüne gitmiştir, gururunu kurtarmak için dava açmışsındır, tamam. gider mehmetçik vakfına vb. bağışlarsın , bir derece. ama o parayı şahsi olarak harcayamazsın.

  ya da harcar, parator olarak anılırsın.
  saçma sapan gerekçelerle savunanlar da en az parator kadar yanlış yolda. orası milli takım. ben para almalarına bile karşıyım şahsen. hem yılda 10 maç için dünyaları alacaksın, hem de tazminat kovalayacaksın. ve bunu oldukça başarısız bir döneminde yapacaksın. ayıp.