• bugün doların uçtuğu saatlerde uygulamaya erişimi engelleyerek alım-satım yapılamaz hale getirmiştir. lazım olduğunda döviz alım-satım yapamayacaksak gereksiz ve faydasızdır. hesabımı kapatarak bütün dövizimi farklı bir platforma geçirerek yaptıkları çakallığı yanlarına bırakmayacağım.
  • kullanan arkadaşlar var. gördüğüm kadarıyla iyi yönleri şunlar:

piyasanın stabil olduğu zamanlarda en düşük makas bunlarda.

5/24 işlem yapabiliyorsunuz.

izin verilen sınırlar dahilinde al sat emri verebiliyorsunuz. mesela dolar 6.50’yi görünce satma niyetindesiniz. o tutarı görünce satıyor. normal şartlarda her an kuru takip etmek, istediğin seviyeye ulaşınca birkaç saniyede işlem yapmak zor. emir yerine getirilmediyse de arayıp düzelttirebiliyorsunuz.

eksileri:

ani yükselişlerde kitleniyor ve işlem yapmana izin vermiyor.

makas bir anda aşırı açılınca verdiğin emir patlıyor. sen 1 kuruş makasa göre emir veriyorsun ama makas atıyorum 20 kuruşa çıkınca hiç istemediğin tutarlardan alış satış yapmış oluyorsun.

emir verildiği halde uygulanmayıp arandığında sistemimize böyle bir emir düşmemiş dedikleri oluyormuş.

kullananlar içinde baya küfür eden de var, memnun olan da. sürekli al sat yapan biriyseniz şu an alternatifi bildiğim kadarıyla yok.
  • anca biz kâr ederiz kafasındaki ne üdüğü belirsiz şirket.

--- spoiler ---
    15 temmuz cuma gecesi yaşanan üzücü olaylar sonucunda türk lirası'na dayalı tüm döviz çiftlerinde aşırı oynaklık oluşmuştur. 18 temmuz piyasa açılışında da aynı oynaklığın olabileceği endişesini taşıyoruz. yatırımlarınızın olumsuz etkilenmemesi için 18 temmuz piyasa açılışı dahil olmak üzere tfxtarget sistemi işlemlere kapalı olacaktır. mevcutta bekleyen emirler çalıştırılmayacaktır. sistem açılışı yine bu kanal ile sizlere duyurulacaktır.
    --- spoiler ---

yukarıdaki duyurunun anlamı, eğer paranız burada ise yarın sabah kâr satışı yapamayacaksınız. halbuki reklamı 5/24 çalışıyoruz diye yapıyorlardı. iyiki buraya geçmemişim.

tavsiyem burada parası olan herkes salı günü parasını çekmesi.
  • bu uygulama çıkalı yıllar oldu. turkiye finans bu uygulamdan kazandığı paralarla köşe oldu, üstüne mobil uygulamasını da yaptı. hala nasıl olur da başka bir banka böyle 5/24 limit vb emirler girerek işlem yapılabilen bir uygulama çıkartmaz aklım almıyor. ya devlet engelliyor ya da hepsi gerizekalı.

illa parayı kodumun suudlarına mı yedirelim yani onu mu istiyosunuz.
  • aklınız varsa uzak durun.

paranızı istedkleri gibi saçmasapan şekilde hareket ettirip sizi zarar ettirdikten sonra hiçbir hak iddia edememenizi sağlıyorlar.
  • günlerdir tarafıma girmiş olduğum emri neden iptal ettiklerini açıklamalarını beklediğim fx platformu.

buradan da görüneceği şekilde sat emrimi iptal edilene kadar geçerli olarak sınırlandırmıştım.

ama volatilite sebebi ile sanırım ekran görüntüsünü aldığımda kurun 6,76 olmasına rağmen 6,74 fiyatından sat emrimi sistem iptali gerekçesi ile gerçekleştirmediler.

12 gündür arıyorum, şikayet kaydı alıp dönmüyorlar.
    organize bir şekilde dönmüyorlar.
    adamların organize olarak yapabildikleri tek şey bu olabilir.
  • alt limit 1500 usd olunca ilişkimi kestiğim platform.
    zengin yada fakir müşteri fark etmez. belki 7k yı 1k kademeli almak istiyorum yada acil ihtiyacım oldu 300 usd bozdurmam lazım. bunları yapamazsam hiçbir avantajı yok benim için
  • ismini ilk kez bugun öğrendim. herkes eleştirmiş de ekşide ilk girilen entri dahil entrilerin tamamı adamların dolandırıcı olduğunu söylüyor, bugün ne yaptılarsa 5 yıldır aynı şeyi yapıyorlarmış. keşke en azından burada yazanlara baksaydınız.
  • herşey iyi hoş da bu nedir arkadaş ya
    "kullanıcılardan son 6 ay içinde 100,000 usd (amerikan doları veya karşılığı tutarın) üzerinde işlem yapması veya en az 100 adet işlem yapması beklenmektedir." herkesin o kadar parası mı var aq.
  • sürekli tfx'in alternatifini soranlar oluyor. detaylı araştırmadım ama şu anda piyasada 5/24 işlem yapan tfx target harici benim bildiğim şu 2 uygulama var.

1) seninbankan.com.tr : kuveyttürk'e ait bir uygulama. tfx benzeri 5/24 işlem yapıyor ve makas aralığı hemen hemen tfx ile aynı. hesap açmak ve diğer işlemler sitede anlatılmış. uygulamasını indirip kayıt olmadan makas aralığını bir süre gözlemleyebilirsiniz benim gibi.

2) trade plus : yine kuveyttürk'e ait bir uygulama. emin değilim ama seninbankana nazaran emir koyma gibi işlemleri var galiba. ayrıca kullananlar daha efektif olduğundan bahsetmiş.

not: yeni uygulama ve alternatifler bulundukça bu entry editlenecek.
hesabın var mı? giriş yap