şükela:  tümü | bugün soru sor
  • thai havayollarının alt kuruluşu olan budget temalı uçuş şirketi. bir nevi thy-anadolujet olarak düşünebilirsiniz. iç hatlar uçuşları mevcut olmakla beraber, kamboçya, çin halk cumhuriyeti, hindistan, malezya, laos ve myanmar'a da seferleri mevcuttur. hosteleri inanılmaz sempatiktir, hepsi turuncu turuncu elbiselere bürünmüş. yanaklarını sıkasınız geliyor. ikramları basit bir sandviçten ibaret. thai lion ya da airasia gibi muadillerine göre bence daha tercih edilesi bir firma.
  • bir başka havayolu eyorlamam için buradayım...

    bilet alırken dikkatli olmanız gereken tek nokta; her uzak doğu havayolu firması gibi "sigorta" seçeneği tıklı olarak gelmesi. bu tık kaldırılırsa, seyahat masrafınız birazcık daha azalacaktır.

    bilet alırken check-in ücretsiz. bölgedeki diğer havayollarına nazaran (air asia, vietjet vb.) bagaj için extra bir ücret yok. bagaj dahil ödüyorsunuz. uçuş sırasında ufak atıştırmalıklar ve su ikramı da var. (pegasus'a selam olsun.) thai airways'ın profesyonelleğini low-cost ile buluşturmuşlar. ortaya thai smile çıkmış. tavsiye olunur.