şükela:  tümü | bugün
  • taksim'in tadının iyice kaçtığı şu zamanlarda hızır gibi yetişen yeni thales şubesi.

alıştığımız thales raconu bu mekana da taşındıysa önümüzdeki bahar ve yazın gözde mekanı olacağı kesin.

http://www.facebook.com/thalescafebesiktas
  • önümüzdeki hafta cuma günü resmen açılacak diyorlar. heyecanla bekliyoruz.
  • bu kadar yakınıma açılması ile bütçemi sarsacak yer. room gibi açıkta kalmasın, gizli saklı olsun.
  • beşiktaş çarşıda,ziraat bankasının hemen yanında eskiden "shaka" isimli olan mekanın yerine açılacak cafe.
  • thales room ve thales rock şubelerinden sonra büyümeye devan thales isimli işletmenin yeni mekanı. beşiktaş'a bistro tadında çok hoş bir mekan açmış, büyüme konusunda pi kafasında giden fakat gerek fiyatları, gerek çalışanları, gerekse işletmeci kafasıbakımından pi'den çok çok uzakta olan mekan.

beşiktaş bistro açılışı 30 mart 2012 cuma günü akşam 8'de başlayacak, bistronun yeri ise meydandaki hakan pastanesinden içeri girdiğinizde balıkçılar çarşısına, meyhanelerin oraya doğru giderken sağınızda kalan ziraat bankası'nın hemen yanı, burası aynı zamanda tekno play'in az ilerisi ve bkm'nin çaprazı, eski shaka isimli mekan. bilmiyorum başka hangi türde tarif edilir.

bistro konsepti yakalanmış açıkçası bana göre, şimdilik eski mekanın efes ile anlaşması sürdüğü için efes veriyorlardı fakat teklifler geliyormuş, tekliflere göre burada da muhtemelen carlsberg satılmaya başlanır. yani ben öyle umuyorum yoksa carlsberg fıçı keyfinden sikko efes fıçıya düşmek istemem açıkçası.
  • geçen yaz thales room'un arka sokaktaki masalarının kalkmasıyla oluşan ferah mekan eksikliğini burayla doldurmaya çalışmış sanki thales'in işletmecileri; olmuş mu, olmuş bence; ama yine de bi thales room'un o arka sokak kısmı değil.
  • evcil hayvan kabul etmeyen mekandır. taksim'deki thales room'a açıldığı dönemden itibaren severek giden bir şahıs olarak bu kişisel notu buraya düşmek istiyorum, "taksim'dekinin masaları kalkınca sıkıntı oluyordu, artık buraya takılırız" derken bizi düşünme zahmetinden kurtardılar sağolsunlar. allahtan mekan çok.
  • giriş bahçesinde en arka sağ taraftaki masanın üzerinde 2+2 =4 yazıyordu bir zamanlar. hala duruyor mu ki o, merak ederim bazen. (bu entry'nin gereken etkiyi bırakabilmesi için arka planda coşkun sabah uduyla anıları icra ediyor şeklinde düşününüz.)
  • beşiktaş çarşı'da bulunan epey kalabalık ve gürültülü pi çakması bir mekan. pi'den zaten zerre haz etmem burası da aynı kafa. beşiktaş'ın alternatif mekanlara ihtiyacı var lakin burası olmamış.