şükela:  tümü | bugün
 • ariana grande'nin bu senenin sonunda çıkması planlanan yeni albümünden ve albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı.

  şarkı eh işte, bir numarası yok. alelade bir çalışma olmuş.
 • beklediğimden daha kötü olsa da sözleriyle ve temasıyla olay yaratan şarkı. ariana bütün exlerinden isim vererek bahsetmiş hem de “positive vibes only” havasıyla yapmış bunu shdjsjdkdk.

  bu şarkıyı beğenmedim ama albümün teması vıcık vıcık romantizm değil de “ciddi zorlukları atlatmış ve yoluna devam eden birinin yaşadıkları” gibi olursa boktan sweetener grammylerde abartılmaz ben de deli olmam böylelikle shdjsjdkdk.
 • ariana grande’nin yıl sonunda yayınlanması beklenen albümünden piyasaya sunulan ilk şarkı.

  konu olarak “geçmişimdeki tüm erkekler benim kendimi bulmam için araçtı sadece. önemli olan benim. sıradakini yollayın lütfen” temasını işlese de, şarkı melodi ve performans olarak vasattan öteye geçememiş.

  gerçi bunun bir önemi yok, zira ariana şarkıyı büyük övgüler toplamak ya da liste başarıları elde etmek için değil, eski sevgilisi pete davidson’a cevap vermek için yayınladı. normalde şarkılar cuma günleri yayınlanır. ariana ise şarkıyı cumartesi gecesi, davidson’ın bir parçası olduğu saturday night live’dan yarım saat önce saldı piyasaya. bunun sonucu olarak şarkı önümüzdeki hafta listelerde yedi günlük değil, altı günlük satış ve streaming’le yer alacak.

  alakasız not: sosyal medyada birçok kişi ariana’ya ne kadar cesur olduğunu söyleyip duruyor. tüm eski sevgililerinin ismini sıralaması övgüyle karşılanıyor. aynısını başka bir şarkıcı yapsaydı -biliyorsunuz siz onu- çoktan defteri dürülmüştü. ne fahişeliği kalmıştı ne kezbanlığı. ariana’nın ne yaparsa yapsın olumlu tepki alma gibi bir özelliği var. mesela geçen gün konser biletleri satışa çıktı ve 800 dolara (evet, 800 dolar) meet & greet içeren vip biletler olduğu görüldü. kimse de çıkıp “bu kız paralı m&g etkinliği yapıyor” demedi. ne şarkıcılar var ki fanlarıyla tamamen ücretsiz m&g yaptıkları halde linç edildiler. bu kızda “her zaman pozitif tepki alma” özelliği varken sırtı yere gelmez.
 • duygusuz bir hayvan evladı olarak beğenmediğim şarkı. ariana'nın içini dökmesi için bu şarkıyı yayınlaması gerekiyordu, sözlere ve şarkının tavrına hiçbir lafım yok zaten; fakat sound olarak ne no tears left to cry'ın, ne god is a woman'ın ne de breathin''in eline su dökemez bence. dangerous woman single'larına hiç gelmiyorum bile.

  albümü dinleyince bu sözlerimi yerim umarım; ama çok aceleye getiriyor sanki her şeyi. bu şarkıyı yayınlamak istemesini anlıyorum; ama ardından bir albüm beklentisi olmadan direk ortamlara salabilirdi bunu. gerçekten üretken bir dönemindedir, sürekli yazıp kayıt yapıyordur ona bir sözüm olmaz da "günü kurtaralım" düşüncesiyle, sweetener hayranlarından umduğu tepkiyi alamadığı için alelacele stüdyoya koşturduysa "bu albüm benim bebeyim", "acayip kişisel bir albüm" ayakları yapmaz yine umarım.
 • zaten hardcore fanlar ve bir takım eleştirmenler dışında genel kitle tarafından beğenilmeyen, ariana'nın kariyerinin en heyecansız ve en yüzeysel albümü olduğu düşünülen sweetener'ın peşinden, albümün gerçekten de kötü olduğunu kabullenip yeni bir albüm hazırlığına girip, sweetener'dan birkaç ay sonra yeni albüm yayınlamak gibi bir planı olan kadının, telafi anlamı taşıyan yeni albümü de bu şekilde şarkılarla dolu olacaksa sweetener gayet iyi bunun yanında, hiç yeni müziğe girişmesin diyebilirim.

  şarkı vasatın da altında seyreden, korkunç bi şarkı. mariah carey'nin albümüne zorla aldığı, kendisinin bile söylerken nefret ettiği orta seviye şarkılar vardır, bu da tam olarak onlardan biri. complainst çok güzel çiçeği kondurmuş ama ben de açık açık yazacağım. şu şarkı isminde taylor swift bir şarkı yapmış olsaydı, komitelerin alayından ve kendi kitlesi dışındaki herkesten 'sırf şarkının konsepti eski sevgililer' olduğu için korkunç bir linç yiyip, giyotine yatırılacaktı. ama kredisi sonsuz olan ariana yapınca, elbette sorun olmuyor.

  ariana'yı aşırı severim bu arada. hatta 2010'larda sektöre giren en iyi ve tek umut vaad eden isim bence. ama sweetener ile sıçıp, thank u next ile üzerine ağaç dikmeye devam ediyor. benim anlamadığım şey ise, sektörün en ağır toplarından biri olan scooter braun bu gidişata nasıl müdahale edemiyor. hepiniz mi şuuru yitirdiniz be kardeşim !?
 • ariana grande'nin insanların sweetener denen kötü albüme şükretmesi için çıkardığı şarkı.
 • ariana grande'nün önümüzdeki hafta billboard hot 100'de bir numara olması beklenen şarkısı. bu kızın dangerous woman zamanında çıkardığı kaliteli şarkılar varken ilk bir numarasını böyle bir diss şarkısıyla alması insanı sıkıyor. şarkıya nasıl bakarsam olmuyor o kadar tekdüze bir şarkı ki. sadece eski sevgililerine yazmış olmasının sansasyonuyla bir numara görmesi üzücü olacak. gerçi şarkı kıtlığı olduğunu girls like you'nun çıkışının üzerinden aylar geçmesine rağmen hala bir numara olmasından anlayabiliriz. aynı zamanda 2018 yılındaki pop şarkı kısıtlılığı da ödüllerde de dört ayak üstüne düşmesini sağlayabilir. şimdi bakınca 'no tears left to cry' bu şarkının yanında şaheser kalıyor. umarım albümdeki şarkılar daha güçlüdür.

  benim bu kıza sempatim vardı aslında. ama bu yıl o kadar hypelandı ki diğer yazarlar gibi beni de soğuttu. yıllardır saçını at kuyruğu yapan bir kızdan vizyon beklenemez bence. o sevimli görünmeye çalışan yüzün arkasında yapmacıklık olduğunu hissediyorum. ama bu vasatlığa rağmen arkasındaki sosyal medya ekibinin sağladığı imkanlar ve arianatorların de ciddi desteği ile olmayan şeyleri güzelmiş gibi gösteriyorlar . hani karşılaştırıyorlar ya mariah carey'in onda biri bile değil bu tavırlarıyla. umarım allah vergisi sesini daha güzel şarkılarla buluşturur da işte şimdi bir numarayı hak etti deriz biz de.
 • açıkçası sikimde değil kimle yatmış kime gönderme yapıyo, sözlerinde exlerini anlatıyormuş falan,abi bu kadının sesi fantastiko.
  mariah carey'den beri böyle bi ses duymadım ben yok cidden yok yani böyle bişey düz konuşsa dinlerim hatunu orta düzey hoşuma giden bi şarkı çevirse bile ben dinliyorum alt yapısı şöyle yok tek düze ilerliyo,amk bunlara baksam gider aphex twin, boards of canada açarım.

  pop müzik dinliyosun işte eğlen takıl keyfine bak.

  bence nakarat catchy sardı, sarıyo.

  thank you, next
 • ariana'nın çıkacak olan albümünden bir single. dünya bu aralar bu şarkıyla kavruluyor. itunes global 100'de 1 numara şuan. benim hoşuma gitti. hem de baya.
 • hem ingiltere listelerine hem de amerika listelerine * 1 numaradan girmeyi başarmış ariana grande parçası.