şükela:  tümü | bugün
 • kickstarter'da fonlanan bir proje. 4 yaşındaki çocuklarını beyin tümöründen kaybeden bir karı-kocanın bu dönem yaşananları puzzle'sız bir adventure oyununa çevirme fikri ile ortaya çıkmış. kendileri oyunu merhum oğullarına bir mektup olarak tanımlıyor.

  ayrıca dökümanteri de çekilmiş thank you for playing adında.

  kickstarter'da kampanya sayfasına gelen bir mesaj:

  "ı backed because, if any project is worthy of being backed, this project is. ıt demanded it. but ı simply don't know if ı'll have the courage to play it.
  we have a little girl, just about to turn one. healthy so far, but... ı've played resident evils, and silent hills, and all the rest. lots of games that made me jump. none of them scared me as much as this. ı simply don't know if ı'm strong enough to play this. that you had the courage and strength to make it astounds me.
  good luck. ın everything."

  meali:

  "bunu destekledim çünkü eğer desteklenmeyi hakeden bir proje var ise, o da budur. gerekliydi. ama oynayacak cesarete sahip miyim, bilmiyorum.
  bir yaşına basmak üzere olan küçük bir kızımız var. şimdiye dek bir sağlık sorunu olmadı, ancak... resident evilları, silent hill'leri ve geri kalan hepsini oynadım. bir çok oyun beni yerimden zıplattı. hiçbiri bu kadar beni korkutmadı. bunu oynayacak kadar güçlü müyüm bilmiyorum. sizin cesarete ve güce sahip olmanız beni hayret içinde bıraktı.
  iyi şanslar. her şeyde."

  bu da kickstarter kampanya sayfası.

  https://www.kickstarter.com/…gon-cancer/description

  ben huzursuz oldum tanıtımını izlerken. herkesin acıyla başa çıkmak için farklı yolları var demek ki.
 • launch trailer'ı burada yayınlanmış, joel'in doğumgünü 12 ocak'ta artık çıkacak aşırı merak ettiğim oyun.

  ebeveynlerin bir de şöyle bir isteği var, kaybettikleri bebenin anısına onun en sevdiği yemek olan pancake* ya da waffle yememiz ve fotoğraflayarak #thatdragoncancer hashtagiyle paylaşmamız.

  herhalde yere waffle fırlatıp hüngür şakır oynayacağız, bakalım.
 • 2 yaşını doldurmak üzere çocuğu olan bir baba olarak, asla oynayabileceğimi sanmıyorum. zaten haddinden fazla evhamlıyım. üstüne birde şu resimleri görünce oynayamayacağımı anladım.

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/…v6dwthfnbon12gw

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/…g_d_efwvfh525lu

  https://encrypted-tbn1.gstatic.com/…bcf_f9iiwtguk-b
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/…nmpyg4rmtakxmxq
 • oynamak için değil de, destek olmak için aldığım oyun. hayat bir sınav derler ya, bana çoğu kez kazık sorular çıktı ve şimdi bu oyunu oynamak bana biraz geçmişi deşmek gibi geliyor. oyunun yazarı, 13 mart 2014'de hayata gözlerini yuman minik joel'ın annesi amy, geliştiricisi ise babası ryan. onlar için, yaşadıkları kabusla yüzleşmenin bir yolu olmuş bu oyun. belki, onlara iyi geldiyse bana da gelebilir mantığı yapılabilir. oynayanlardan duyduğum en güzel yorum ise, oyundaki en büyük ödül joel'ın ses kayıtlarıymış. oyundaki görevleri başardığınızda joel'ın kahkahasını duyuyormuşsunuz.
  şu anda birkaç platformda yayınlanmış durumda. razer cortex bu platformlardan biri ve oyunu joel'ın doğumgünü olan 12 ocak'da yayınladılar, oyunun gelirini kanserle savaş derneklerine aktarıyorlar. bildiğim kadarıyla steam'de de yayınlandı.
 • the game awards 2016'da games for impact ödülünü (bence) hak ederek kazanan oyun.

  yapımcısı oldukça duygulu bir kabul konuşması yaptı, izlerken içim ezildi ne yalan söyleyeyim. helal olsun.