şükela:  tümü | bugün
  • olur olmaz cümlelerin sonuna cuk diye oturan söz öbeği.

- funnestfan abi, geçen bir tantuni yedim, müthişti.
    + that's what she said.
  • bence dizi tarihinin en iyi artık quote mı denir diyalog mu denir bilmiyorum da onundan. şu laf dizide micheal scott'tan fırladığı an jim'in kameraya bakıp zafer kazanmış gibi sırıtması da olayı daha da komik yapıyor olabilir.

keyfin mi yok ? aç izle gelir.
  • bazen öyle bir doğru an gelir ki, bu cümleyi kurmanın tam yeri ve zamanıdır. ama gel gör ki gad dem it kurumsal yaşam.

2 amerikalı, 3 italyan, 3 türk olan bir mühendislik toplantısında italyan olanlardan biri olan abla bilgisayara bağlıdır ve logları biriktirdiği dosyayı kendine transfer etmek ister fakat dosya boyutu biraz fazladır.

- omg it's very huge. how can it take it ?

that's what she said demeyi çok isterdim, muhtemelen amerikalılar da yarıla yarıla gülerlerdi. ama sonrası nasıl olurdu bilemedim. gruptan bazıları ile iş harici görüştüğüm yoktu çünkü.

kendisi yapmak isteyip de yapamadığım şakalardandır.
  • (bkz: the office)
  • şunun için türkçesi ''anan da öyle diyordu'' demeyin. çünkü değil. that's what she said herhangi bir kişiyi spesifik olarak belirtmez. saygısız bir komedi olmamasının sebebi odur. ama ''anan da öyle diyordu'' dünyanın en iğrenç söz kalıplarından biri.
  • (bkz: the office)
    (bkz: michael scott)
  • the office dizisinde michael scott karakterinin ürettiği söylemdir.bazen iş-arkadaş ortamında cok yeri geliyor fakat anlayan olmadığı için içime içime gülüyorum.

yeni gelen parsele eski taslaklardan birini uyarlama esnasında,
    'bu buraya oturmuyor, boydan basalım mı biraz?'

that's what she said
  • her gün kullanmak için yer aradığım, iş hayatı, arkadaş çevresi, özel hayat ayırmadan itina ile kullandığım seksist olduğu iddia edilse de micheal scott yapım dolayısıyla küfür yemeden kullanabildiğim cümle.

ilimini al diye gittim batıya, ahlaksızlığını aldım geldim
  • kendi kendime de gülebilme yetimden dolayı yanımda anlayan biri olsa da olmasa da yapmaya bayıldığım yoz espri.
hesabın var mı? giriş yap