şükela:  tümü | bugün soru sor
 • clint eastwood'un çekeceği yeni kahramanlık filmi. the 15:17 to paris: the true story of a terrorist, a train, and three american heroes adlı kitaptan uyarlanacak.

  http://www.bakiniz.com/…bir-kahramanlik-filmi-daha/

  (bkz: 21 ağustos 2015 fransa tren saldırısı)

  edit: terör saldırısını engelleyen üç asker filmde kendilerini oynayacaklarmış. clint eastwood, başrolü gerçek aktörler yerine son anda askerlere vermeye karar vermiş. judy greer, filmin kadrosunda yer alacakmış.

  https://twitter.com/…iniz/status/884829977245614080
 • gene clint eastwood, gene kahramanlık hikâyesi. izleyen bilir, beyefendinin bu türdeki filmleri gayet leş. mesela american sniper. akıl hastahanesine yatırılması gerekli bir ruh hastasından kahraman yaratmaya yeltenmişti eastwood. leonardo dicaprio'lu j. edgar'daysa fbi'ın sapık (çünkü milletin seks kasetlerine sahipti) başkanı hoover'ı aklamaya yeltenmişti. pek tabii usta yönetmen, geçmişte çok iyi, etkileyici filmler de yaptı. bu nasıl inkâr edilemeyecek bir hakikatse herifin leş zihniyetli, milliyetçi birisi olduğu da bir o kadar gerçek. işte eastwood gene kahramanlık öyküsü anlatmış. bu kez 3 askerin paris trenindeki bir teröristi etkisiz hale getirmelerini anlatıyor. gerçekte teröristi paketleyen 3 askere filmin başrollerini teslim etmiş, yani kendilerini oynadılar. fragmanı izleyin, dilerseniz google'dan olayı araştırın, filmi izlemeye gerek kalmıyor. zira fragmandan anlaşılacağı üzere gerisi askerlik zırvaları, aile draması vs. eastwood'un 2018'de çekeceği filmin de kahramanlık öyküsü olacağını, amerikalıların "pis somaliler" tarafından kaçırılan bir kadını kurtarmalarını anlatacağını belirteyim. yani batı cephesinde değişen bir şey yok, 31'e devam...

  edit: eastwood kahramanlık masturbasyonuna ara verecekmiş. sıradaki filmi uyuşturucu kaçakçısını konu alan the mule olacakmış.
 • kadim aktör/yönetmen clint eastwood'un amerika'da 9 şubatta vizyona girecek olan filmi.

  çok sevdiğim the office'den jenna fischer kadroda. kendi adıma büyük sürpriz oldu kadroda görünce. 2018'in merakla beklediğim işlerinden, bakalım!

  her eve imdb
 • bu sene izlediğim açık ara en kötü film. buram buram milliyetçilik kokan bir eastwood sıçmığı. ayrıca hayatımda izlediğim en kötü kurgu sanırım bu filme aitti. usta sen artık film çekme. çekeceksen de şu militarizm aşkını bırak allah aşkına.
 • akliniza mukayyet olun ve bu filmi izlemekten uzak durun. bugune kadar izledigim en kotu filmerden biri dersem hic abartmis olmam. eastwood'un milliyetcilik gaziyla yaptigi vasatin altinda bir film.
 • ana karakterlerin kendisini oynadığı başka filmler de var elbet. lakin böyle muazzam bir kahramanlık sergileyen kişilerin oynadığı benzer bir film var mıdır, bilmiyorum.

  filmin başında oyunculuktan da ağır kurgudan da sıkılıyorsunuz. ama gerçek bir olay, gerçek insanlar, gerçek kahramanlık... her filmde olabilecek efekt zenginliği ve dinamizm yok diye ötelenecek bir film kesinlikle değil.

  sonrasında trendeki gerçek görüntüleri izledim ve umut doldum. kahramanlardan birinin dediği gibi "kriz anında insanların bir şeyler yapması gerek." yaptıkları için umutluyum.
 • hayatımda izlediğim en berbat filmlerden biri. çok afedersiniz ama yarrak gibi olmuş. teröristli film diye açtım, tam 1 saat 15 dakika boyunca eften püften sahneler gösterip 3 dakikalık aksiyon sahnesi izlettiler, sonrasında gene eften püften konuşmalar gösterdiler. hayatımdan 1,5 saatimi çaldılar amk. izlemeyin, izlettirmeyin.