• film. komedi. esas oğlanın 40 yaşına geldiği halde siftahı olmadığını öğrenen arkadaşları buna bir son vermeye karar verirler. olaylar gelişir.
  http://www.the40yearoldvirgin.com/
 • (bkz: rahibe)
 • başrollerinde steve carell, catherine keener, paul ruddun olduğu 2005 yapımı romantik komedi tarzında bir film.

  kırk yaşındaki andy stitzer(steve carell) hayatı boyunca pek çok şey yapmıştır; sex hariç. hayatına birkaç kadın da girmiştir; ibne de değildir ama ilişkiler yatağa kadar ilerlediğinde işler pek de iyi gitmemiştir. andy'nin bakir olduğunu öğrenen iş arkadaşları adamcağıza yardım etmek isterler. çok denerler ama hiçbir yöntemleri işe yaramaz. daha doğrusu andy bu konularda biraz beceriksizdir. sonra karşısına yaşıtı, dul ve çor çocuk sahibi bir kadın olan trish(catherine keener) çıkar. yardımsever arkadaşlar sonunda başardılarını düşünürler. ve fakat andy ve trish ilişkilerini farklı bir tarzda yürütmeye karar vermişlerdir.
 • filmimiz there's something about mary'nin baslattigi, son donemde hitch ve wedding crashers ile ufaktan furyaya donusmekte olan erkeklere yonelik romantik komedi dalinda basarili bir calisma. ille de romantik komedi isteyen erkek vatandaslarin 13 going on 30 gibi bir filme on kere tercih etmeleri gereken turden.
  tamam basit bir komedi anlayisinin urunu ama gulduk mu? gulduk. bir de ustune ustluk agda sahnesinde butun salonu koro halinde "aahhh!" "iyyyyy!" "hayiiirrr!" seklinde inletmeyi basardi. filmin en bir sonu ise absurd bir surprizle bitiyor, salondan gulumseyerek cikiyorsunuz.
  (bkz: age of aquiarius)
  (bkz: let the sunshine in)

  bir de son olarak (bkz: paul rudd) diyorum. oynatmasinlar bu adami filmlerde dizilerde yahu, gay adami oynasa da, pathetic loseri oynasa da oluyorum bitiyorum, ahhh.*
 • tam pazar ögleden sonrası için uygun olan komik bir film. komikten de çok geyik bir film ama eğlendiriyor işte insanı.
 • adı ve afişi ile vaad ettiğini veremediğini düşündüğüm film. steve carell role cuk oturmuş ve oyunculuğuyla hakkını vermiş ama insan fragmanı değil, afişi gördüğünde "işte bu film çok komik olsa gerek!" diyor. beğenmeyeninin bu kadar az olmasına şaşırdığım film:

  http://www.google.com/…29ffee78&client=movies&hl=tr

  ayrıca:

  http://www.imdb.com/title/tt0405422/
 • 2005 yazinin en beklenmeyen buyuk hit'i.
 • sıkılmadan izlenebilen fakat yine de her bakımdan vasat bir film.
 • gerek finali gerek konsepti ile hitch'e baya bir benzettiğim bir film oldu.

  belden aşağı muhabbete ve seks dalgasına adanmış klasik amerikan filmlerinden biri ama filmi güzel yapan,aralara serpiştirilmiş ince espriler ve steve carell'in güzel oyunculuğu.yani gidin diyebilirim aslında tereddütsüz,tabi eğer bu tür filmlere vize vermeyen bir önyargınız yoksa.

  --- spoiler ---
  filmin bence g noktası carell'in mumları yakıp romantik müzik eşliğinde masturbasyon yapma seansıydı.

  her boka gülen gerizekalı seyirci kitleleri yüzünden aradaki güzel espriler kaçabiliyor,en iyisi filme bir iki hafta sonra tenha bir döneminde gitmek.niye bu uyarıyı spoyler içine aldım ben de anlamadım.
  --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap