şükela:  tümü | bugün
  • "bilgisayarla ilgili komik çok şey var, ama o kadar da çok değil" mottosuyla yola çıkan rich tennantın yarattığı karikatür dizisi. bu diziden birçok karikatür bilgisayarla ilgili kitapları süslemektedir.
    http://www.the5thwave.com/
  • başrolünde chloe grace moretz'in oynayacağı, uzaylı işgalli film. 2016'da gösterime girecekmiş.

http://www.imdb.com/title/tt2304933/
  • chloë grace moretz'in başrolünde olduğu bilim kurgu filmi. rick yancey'in aynı adlı bilim kurgu romanından sinemaya uyarlanıyor. 1 sene sonra bugün, yani 29 ocak 2016'da vizyona girecek.

https://www.youtube.com/watch?v=iourt9vl4q8
  • son yılların modası olan bol ergenli bilimkurgu filmi. geçiniz.

benzerleri:

(bkz: the host)

(bkz: the maze runner)
  • vizyon tarihi 15 ocak 2016 olarak gözüken, komik bir fragmana sahip, artık görmeye alıştığımız ergenlerin başlarına gelen felaketlerden dünyayı/kendilerini kurtarma/hayatta kalma hikayesini anlatan aynı adlı romandan uyarlama film. tutarsa* devam kitabı da varmış the infinite sea adında, onu da çekerler herhal son kitabının uyarlaması bir sene arayla iki film olarak vizyona girmesi şartıyla.

ayrıca (bkz: maika monroe)
  • (bkz: jericho)
  • en boktan filmleri bile, soyle efendim, az bisey bilimkurgu, hayatta kalma, uzayli istilasi, yaratik veya zombi gerilimi temasi olduktan sonra su gune kadar sozluk ortaminda ergen gibi cekistirmemis olmama ragmen kendisine usenmeden burada itinayla laf sokmaya geldigim gerzek filmdir.

spoil da veriyorum simdi dikkat, ama bana soracak olursaniz spoil yediginiz icin bu filmi seyretmezseniz sevaba girerim muhtemelen.

yani soyle soyliyeyim sanirim 30 dk ya da bilemiyorum 40 dk seyredip biraktim. dayanamadim, ki en boktan filmi bile tasak gecerek bitirmisligim vardir, buna dalga gecmek suretiyle dahi katlanamadim.

simdi uzaylilar var efendim, neymis, oldurmuyor surunduruyorlar. sadist ibneler. kademe kademe mikertiyorlar. bir kac dalga sonra dunya nufusu azaliyor, kalanlar kamplarda bir araya geliyor filan falan. burayada kadar cok sorun yok (her dalgada yapabildiklerine baktiginda ne denli guclu olduklari belli olan uzaylilarin neden bir kerede isi bitirmediginin mantigini gectim).

sonra efendime soyliyeyim, bir kiz var, kardesiyle otobuse biniyorlar, askerler bir usse goturecek, otobuslere yetiskin almiyorlar. babasi diyor kardesin sana emanet, bundan yaklasik henuz 5 dk sonra ufak bebe oyuncak ayimi unuttum diye agliyor, kiz da kosup getireyim madem diyor. ne olsa begenirsiniz, kiz gelemeden otobus kalkiyor! ak boyle yavan seyi, orijinal kitabinda oyle olsa dahi, degistirir daha mantikli bir zemine oturtursunuz degil mi? yok ama bu filmde oyle mantik diye birsey yok.

sonra ergen kizimizi genc bir yakisikli erkek mi vuruyor, baskasi mi vuruyor bilmiyorum - tahmin ediyorum zira filmi seyretmedim fazla ama bir ters kose sezinledim elemanda, kliseler filmi oldugu icin muhtemelen adam uzayli da cikabilir - sonra malum yakinlasmalar, muhtemelen onlar da ergen ergen yumulcaklardi sonlara dogru.

sonra askerler got kadar bebeleri asker gibi yetistiriyor, bunlar yatakhanede pispirik filan oynuyor turkiyede askerlik yapar gibi (sanki dunyanin sonu gelmek uzere degilmis gibi..

haah iste orada zikerler boyle filmi diyip kapattim. gercekten komedi filmi diye ciksa daha fazla puanimi alirdi.

10 uzerinden vallahi de billahi de 1 kardesim.

--- spoiler ---

edit : burada okudugum kadariyla genc eleman hakikaten uzayliymis ama iyiymis. benim izledigim yere kadar tahmin edemedigim askerlerin de uzayli olmalariymis. bos bakkal tassak tartar misali bir uzayli irki bu herhalde. isleri gucleri yok oyun oyunuyorlar ibibikler.

--- spoiler ---
  • klişe felaket filmlerinin hastası olduğumdan dolayı bayıla bayıla izleyeceğim film. ama nasıl? izleyenler nasıl izlemiş? türkiye'deki vizyon tarihi 4 mart diye geçiyor. torrent desen sinema çekimi mevcut ortamlarda.
  • ilk yarım saati yalnızca bu türü (bilim kurgu) sevenlerin izleyebileceği klişelerle dolu vasat bir film iken bu dakikadan itibaren aniden , son zamanlarda moda olan içine bilim kurgu - fantastik kırpıntılar eklenmiş ergen filmine dönmüş ve onu bile başaramamış filmdir.

chloe sen naaptın ya'