şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 26 yonetmenden 26 kisa film. bircogu sacmasapan. en iyisi sanirim "d is for dogfight" idi. bir de "u is for unearthed" gercekten orijinal.
 • yirmi altı farklı yönetmen (aralarında noboru iguçi de var) tarafından çekilecek, yirmi altı bölümlük bir film. ya saçma sapan bir şey olacak, ya da on numara film olacak.

  edit: trailer sonrası temsili resimlerim: 1, 2
 • son zamanlarda izlediğim en ama en mükemmel kısa filme sahip filmdir. d harfindeki dog fight, hem senaryo açısından harika, hem çekimler muazzam, hemde oyunculuk - özellikle o ufak saırışın kız- fevkalade. ağzım açık izledim yemin ederim 5 dakika boyunca. fevkaladenin fevki.

  dog fight kısa film
 • srpski film in yönetmeninin bu yıl gösterime girecek yeni filmi. muhtemelen içerdiği şiddet ile sükse yapacak.
 • manyakçasına beklediğim film. 26 yönetmenden 123 dakikalık inanılmaz bir aranjman. yılın korku filmi olayı olabilir.
 • korkuseverlerin merakla beklediği 26 kısa filmlik bir projeydi. fikir olarak gayet iyiydi aslında. ama genelde izleyen pek memnun kalmadı. nihayet ben de bu gece izleyebildim. içlerinden saçma sapan olanları, sırf iğrendirmek için çekilmişleri ya da fazla deneysel olanları var. ancak bir kaç tanesi elle tutulabilir derecede olmuş.

  bana göre en iyileri: (rastgele)

  c....bir zaman döngüsü hikayesi.
  k.....esprili bir animasyon.
  l.....çok çok iyi. kendiniz izleyin.
  n....gayet komik.
  p...korkudan çok dram var. beğendim.
  r.....çok ilginç ama anlaşılmaz.
  s.....uyuşturucuya güzel bir gönderme.
  t......favorim. bir çocuğun tuvalet kabusları. stop-motion tekniği ile çekilmiş.
  x.....bir şişman hikayesi.

  bazı yönetmenler sanırım "5 dakikaya ne sığdırılabilir ki" diye düşünülüp iş absürtlüğe vurulmuş.bunlar da çok başarısız:
  f, w ve z...burada özellikle f ye dikkat çekmek istiyorum. hayatımda böyle gerizekalı bir hikaye görmedim.
 • absürdlükte sınır tanımayan kısımları da olsa sinemasal bir tecrübe olarak izlenmeli.

  aralarında bazı kısa filmler için belli ki ciddi mental rahatsızlıkları olan arkadaşlar oturmuş yönetmen koltuğuna.
 • 26'sı da birbirinden iğrenç, saçma sapan ve korkudan çok kusma hissi uyandıran vakit kaybı filmsi.
 • kesinlikle izlenecek bir film değil. vaktinize yazık etmeyin lütfen.
 • mükemmel bir fikir. duyduğumda hemen bunu izlemeliyim dedirtecek bir fikri var. dünyanın dört bir yanından yönetmenlere bir harf verip kelime seçip onun hakkında kısa film çekmeleri mükemmel değil mi?

  tabi ben bu filmi srpski filmin yönetmeni srdjan spasojevic sayesinde duydum. film boyunca da hangisi onun filmi diye bekleyip durdum.

  bazı yönetmenler gerçekten ortaya siktiriboktan bir iş çıkarmışlar bu bir gerçek. ortalama filmlerin sayısı daha fazla. kısa metraj yapmak tabi ki daha zor. ama aralarında dört film gerçekten görsel bir şölendi.

  bunlardan ilki tabi ki dog fight. hayvanları bu konuya alet edince her ne kadar gözümü kapasam da film boyunca keyif aldım o görüntülerden. marcel sarmiento yapmış yönetmenliğini.

  ikincisi libido bir ara tabi ki acep bizim herifin filmi bu mu diye düşündüm ama başka birinin çıktı. timo thahjanto.

  sonra bizim adamın filmine sıra geldi. spasojevic'in bence boş biri olmadığını bu kısa film gösteriyor. beş dakikalık filmin altına bir fikir sığıştırmak zordur. oysa derisinin altından film çıkan adamın bir hikayesi vardı bence.

  baştan savma iş yapmamış bu herifler. beş dakika da olsa önem vermişler.

  bir diğer film ise xavier gens'in xxl idi.

  yalnız o çekiklerinki neydi öyle ya. filmi izlemeden önce bir hava dalgasının içinde götünden kırmızı bir şey çıkan japon kadın vardı. bu resim filmin iyi olduğunu düşündürmüştü bana tabi insan bilmiyor osuruk olduğunu.

  neyse bu kötü filmlere rağmen film beni bir dakika bile sıkmadı. şimdi ne olacak ne bitecek diye geçti. yirmi altı tane de kısa film izlemiş olduk.