şükela:  tümü | bugün
 • bir bölümünde büyük pete in tarih hocasından bahsedilir, bu hocanın bacaklarındaki varis bilmemne kentindeki karayolu ile birebir aynıdır. yola bir patika eklenir, 2 gün sonra tarih hocasının bacağı kendini günceller. bu derece derin geyikler içeren nickelodeon un muhtesem dizisi..
 • 77'li ve 82'li iki bebenin pete kardeşleri canlandırdığı 1993-96 yılları arasında çekilen dizidir. çok tutsa da nickelodeon kaldırmıştır bunu. gerçek anlamda bir çocuk dizisiydi bu. absürtlük vardı, eğlence vardı, sevgi vardı, sıcacık bir diziydi. konuların işleniş şekli tamamen bir çocuk/gençlik dizisinin olması gerektiği gibiydi. çok basit bir hikaye bile çoğumuzun görmediği ince ayrıntılarla işlenirdi. aklıma ilk gelen bölüm küçük pete'in okulu asmak için tebeşir yutup ateşini çıkarması ve normalde hep okulda olduğu saatlerde evde olmanın nasıl bir şey olduğunu keşfetmeye çıkması, yalnız çocuğun öyle bir havası vardı ki sanki ay'da ilk adımlarını atan astronottan farksız. annesi evde onu yalnız bırakır bırakmaz "merhaba özgürlük" diye odasından çıkması, güneş ışıklarının parlattığı uçuşan tozları merakla izlemesine kadar. diyorum ya acayip saf bir diziydi bu. bana da artık bir çocuk olmadığımı hatırlatan birkaç tv yapımından biridir maalesef. rocko'nun modern yaşamı, susam sokağı, clarissa, rugrats, bizimkiler, kaygısızlar...ağlamıyorum gözüme bir şey kaçtı...
 • 3 yıl önce yazdığım entryi oylayan arkadaş sayesinde aklıma düştü yine, günüm için iyi mi oldu kötü mü oldu bilmiyorum. sabahtan beri polaris'in everywhere'ini dinliyorum. boğazıma geldi yumru oturdu. of ulan.

  dizi tarihinin en iyilerinden biri. nickelodeon'ın yaptığı en iyi şey.
 • bir neslin, beyninin yanık olmasına neden olan dizi. gerçekten pete ve pete gibi diziler izleyerek büyüyen nesil olarak biraz farklılaştık, hatta neslin yanında tıpkı o dönem evinde kablo tv olmayan ve bunları izleyemeyen yaşıtlarımızdan da.

  ulan,iggy pop'un steve buscemi'nin oynadığı. dünyanın en manyak dizisiyle büyüdük var mı bundan ötesi.sonra olm sen ne anormal adamsın derler bana. anormal olucam lan tabi,senelerim pete'lerin annesinin kafasından türk radyosu çektiğini sanmakla geçti.
 • bölümlerini kaçırmaya korktuğum, her bölümünü ezbere bildiim, hayatımın anlamını oluşturan nickelodeon dizisi
  hergün 18:30 daki yayınını kaldırdılar bombalı saldırı yapıcam gerekli mercilere..
 • endless mikeın büyük pete'e , arabalı sinemada sevgiliyle sevişme tekniklerini anlatırken sürekli tekrarladığı; "buğu yoksa eğlence de yok" repliği hatırladıkça gülünesidir. dublajlı izlenmesi gereken tek yabancı dizidir belki de.
 • farzı mahal bu dizi bizim çocukluğumuzda değil de bazı kodamanların zamanında yayınlansaydı, şu an ne gezi parkı için direnmeye gerek kalırdı, ne sansür bu boyutlara ulaşırdı, ne savaşın eşiğinde olurduk, ne insanlar etnik kökenleri yüzünden ırkçılığa maruz kalırdı, ne de hayat bu kadar çekilmez hale gelirdi. öyle ki küçük pete ve arkadaşlarının rekor kırmak için günlerce uykusuz kaldıktan sonra patır patır dökülmeleri, en son küçük pete'in de umutlarını yitirdiği an uykuya dalmak üzereyken bu işe başından beri karşı çıkan annesinin onu düşerken tutması ve uyumaması için onunla beraber rekora devam etmesi... diğer yanda palalısından, tomalısına, uyusunlar ve uyutulsunlar diye kendi halkını linç edenler... tezatın böylesi işte. senaryosu ve karakterleri en ince detayına kadar işlenmiş harikulade bir başyapıttır son tahlilde.
 • turkiye'de bu dizinin ilk yayinlandigi donemde nickelodeon'un sadece kablolu tv'de olmasindan dolayi fazla kisinin bilmedigi; ama izleyenlerin aklindan kesinlikle silinmeyen bir dizi. eminim ki su kavramlar bu diziyi izleyenlerin hala aklindadir: krebstar, portakalli lazarus, denetci 34, mr. tasty, artie, babe ruth, nona, endless mike, petunia ve ve ve hey sandy.
 • gecenin şu saati itibariyle hislerime incir ağacı dikmiş başyapıttır. kimse bilmiyor, kimse izlememiş, kimse anlayamaz. çocukluğunda şunu izlemiş bir tane eli yüzü düzgün kız bulsam basçam nikahı halbuki.
 • oncelikle (bkz: amme hizmeti)

  http://video.google.com/…n:long&num=10&so=0&start=0

  yukaridaki linkten bir kisim bolumlerinin tamamini izleyebilecegimiz, bence dunya uzerinde yapilmis en guzel dizi.

  beyler repleri unutmayalim emege saygi.