şükela:  tümü | bugün
 • steven spielberg’in yeni film projesi. film gerçek aktörlerin oynayacağın animasyon şeklinde çekilecekmiş. filmde tenten'i jamie bell kızıl korsan’ı da daniel craig oynayacakmış. üçleme halinde çekilmesi planlanan bu serinin ikinci filmini peter jackson yönetecek.

  kanıtı için: http://www.ntvmsnbc.com/news/473576.asp
 • motion capture animasyon ve normal kamera görüntüsü karışımı bir prodüksiyon olacağı söyleniyor.
  kanaatimce ümitsiz bir girişim. marvel ve dc comics bitti de, sıra tintin'e geldi. amerikalılar bilmiyor bile tintin'i, asterix'i!
  teknolojiyi konuşturmakla olacak iş değil malesef.
 • steven spielberg ve peter jackson'ı bir araya getiren, gösterim yılı olarak 2011'in hedef alındığı, çekimlerine başlanmış olan film.
  film, steven spielberg'ün kaptanlığında ve yapımcılığını üstlenen peter jackson'ın rehberliğinde üç boyutlu filmler kervanına katılacak. tenten'i billy elliot karakteriyle ünlenen jamie bell canlandırırken kadroda andy serkis, daniel craig ve hot fuzz polisleri simon pegg - nick frost ikilisi de bulunuyor.*
 • daniel craig'in red rackham(kızıl korsan rakham)'ı seslendireceği film. işin içinde steven spielberg, peter jackson, steven moffat gibi isimler olmasa bu kadar heyecanlanmaz, filmden de ümitli olmazdım. ancak bu abiler büyük bir beklenti oluşturuyor tabii.

  http://www.imdb.com/title/tt0983193/

  ayrıca red rackham'la ilgili olarak,
  (bkz: tekboynuzun esrarı)
 • dünyanın en zeki senaristi ve aksiyonda en yetenekli yönetmeninin işbirliği sonuc.. lan ben ne diyorum böyle haldun dormen ağzıyla konuşuyorum. demin "allaaaaaaaaaahh" çektiydim senaristin steven moffat olduğunu gördüğümde.. uzun zamandır sabırsızlıkla beklediğim film yoktu, artık tenten var.

  abi delirmek üzereyim, çocukluğum tenten okuyarak, spielberg filmleri seyrederek geçti benim. sadece bu iki isim bile yeterdi ama senarist moffat'mış olm.. lan lan laaaaağğğhhhnnnnn.....
 • filmin cekimleri ve montaji tamamlanmasina ragmen 2011 sonlarinda anca gosterime girebilecek. bunun nedeni avatar ile ayni teknolojiye sahip olmasinin getirdigi render yuku. weta server'larini 2 sene daha kastiracak anlasilan.
  http://news.bbc.co.uk/…hi/entertainment/8375280.stm
  http://www.wetafx.co.nz/in_production/
 • rivayete gore, bu filmin deneme cekimleri sirasinda steven spielberg, peter jackson, james cameron ve robert zemeckis ilk defa profesyonel bir proje icin bir araya gelmi$ler. george lucas cagrilmadigi icin kusmu$.

  spielberg ve jackson tintin icin, zemeckis ise o zamanlar planladigi a christmas carol icin cameron'un avatar setinde bulusup, tintin'in demo sahnelerini cekmisler.
 • ""
  from imdb:

  steven spielberg and peter jackson intend to use performance-capture technology -- used to create the character of gollum in the lord of the rings movies -- to turn georges remi's comic-book drawings in his adventures of tintin series into three features that will be shot back-to-back beginning next year, daily variety reported today (tuesday). the trade publication said that the three films -- one will be directed by spielberg , another by jackson ; there is no decision on who will direct the third -- will likely be released through dreamworks animation. it quoted spielberg as saying that the drawings by remi, who used the name hergé, will have the look of a live-action film, "and yet peter and i felt that shooting them in a traditional live-action format would simply not honor the distinctive look of the characters and world that hergé created." jackson said that the characters will "look photorealistic ... they look exactly like real people -- but real hergé people."
  ""
 • işin içinde spielberg varsa, geçmiş zaman hayalgücünün estetiği, basitin güzelliği, hatıralarımızda efsaneleşmiş imgeler yokedilerek ucube bir film oluşacaktır, oluşanın tenten'le bir alakası olmayacaktır, eski tenten'i bilmeyen yeni nesil de bi boka benzetemeyecek, birkaç oyuncağı mcdonaldslara düştükten sonra küllüm tedavülden kaldırılacaktır. elbet bok gibi hırslı, güzellik destroyeri spielberg denen adamın kesesi filan dolacaktır, iyi halt.