şükela:  tümü | bugün
 • aslında olaylar her iki tarafın ağzından anlatılsa da bana göre direkt çirkin dudaklı bir kadının* taş gibi kocasını* orta yaş krizine girmiş tipsiz ve sevimsiz bir içgüveysi* ile aldatmasını konu alan dizi.
  evet, seni hiç sevmiyorum noah solloway.
 • uçkuruna sahip çıkamayan bir vahe kılıçarslan'ı konu alan dizi.
 • joshua'cigimi cok az gosteriyor olmasi haricinde bir kusurunu bulamadigim dizi.. ha bir de joshua'yi biraz daha fazla gorsek fena olmayacak...
 • ilk bölümden sonra beğendiğim dizi. olgun dizi sevenlere bu kışı güzel geçirmelik

  başroldeki hanfendi ve beyfendi itici ağızlarıyla dikkat çekse de alışıp seviyosunuz. gerçi bu adamın nesini sevcekseniz
 • sırf alison'ın kısımları için izlediğim dizi. çok gerçek alison'ın kısımları. hissediyorsunuz karakterin içinde bulunduğu çalkantıları, hüznü. noah bugüne kadar nefret ettiğim dizi karakterleri içinde zirveyi zorluyor. güzelim cole varken neden noah ? hem çirkin hem sevimsiz. ama cole öyle mi, hem seksi hem erkeksi. genel olarak bahsecedecek olursam da dizinin içinde bulunduğu genel hüzün duygusunu seviyorum. parlatılmış insan hayatlarını anlatmıyor, gerçeği anlatıyor, insanı anlatıyor. insanın zaaflarını, gelgitlerini, düşüp kalkmalarını, arzularını.
 • --- spoiler ---
  dizide alison başlığıyla sunulan bölümler gerçekte yaşananlar. noah başlığıyla yazılanlar noah'ın kitapta anlattıkları (noah ıb dönem dönem alisonu arabayla ezdiğini hayal etmesi ve kitabın finalinde gerçekten öldürmesi vs), helen ve cole bölümleri de boşanma davalarında verdikleri taraflı ifadeler. katil alison, çocuğun babası sıkati, kaynak da götüm.
  --- spoiler ---
 • ilk sezonunda ne kadar sıkıldıysam ikinci sezonunun ilk bölümünde bir o kadar ilgiyle izlediğim dizi olmuştur. bence senaristlerin helen'ın bakış açısından daha çok anlatması gerekir, aptal noah'ın maceralarını merak etmiyoruz, zaten yazamıyor da.
 • izlemekten hoşlanıyorsun, sıkılmıyorsun ama çok da merak etmiyorsun. harika bir dizi diyemiyorsun ama bir sonraki bölümü açmaktan vazgeçmiyorsun. öyle bir dizi.

  jenerik şarkısı muhteşem.
 • dizi sayesinde dominic west in poposunu artık nerde olsa tanırım.
 • --- spoiler ---

  farklı bakış açılarını izledikçe elle tutulmaz, gözle görülmez olan gerçeklik algısı tekrar tekrar parçalanıp baştan kuruluyor. iki farklı bakış açısı arasında nadir de olsa ortaklıklar gördüğümüzde, demek ki iki farklı insanın aynı olayı benzer bir şekilde yaşaması da mümkünmüş diyerek derin bir nefes alabiliyoruz neyse ki.

  kendi yaşadığımız olayları ne kadar az anlıyoruz. tek bakış açısı, o da çarpık. o nedenle alison'un o beceriksiz halleri, sürekli tarihi baştan yazışı, emin olamayışı, çırpınışı tanıdık. noah, yazıyla ilişkisi nedeniyle belki en azından hikayenin tutarlılığı açısından daha kendinden emin. kurgusu sağlam. alison zayıflıkları, hataları ve yolunu bulma çabasıyla o kadar doğal, o kadar gerçek ki.

  cole'u oynayan joshua jackson, normalde dawson's creekten tanıyıp sevdiğimiz, fringe'le bayıldığımız yakışıklı, sevimli bir insan. dizideki rolü önceki rollerini silip attı, istemsizce omuzlarım kasılıyor adamı gördüğümde, kıl oluyorum. şu kadının yakasından bir düş allahını seversen diye silkeleyesim geliyor.

  noah, tam şerefsiz mi acaba diyeceğin noktada öyle kahramanca bir hareket yapıyor ki, tam yüzeysel diyeceğin anda, öyle bir şey söylüyor ki insan alison gibi kendi değerlendirmesini gözden geçiriyor. bu zamanda ilginç insan zor bulunuyor sözlük.
  --- spoiler ---