şükela:  tümü | bugün
  • cartoon network'te yayınlanan çizgifilm.

sanırım karakterlerin bazıları kedi. diğerlerinin ne olduğunu bilmiyorum henüz. ama çok şirinler. üstelik konusu yetişkinlere de hitap ediyor diye düşünmekteyim.

bir bölümünde kedinin arakadaşı olan yaratık, açlıktan kedinin üstündeki bütün elbiselerini yer. tabi çırılçıplak kalan kediciğin pipisi mozaikli olarak rolüne devam eder. benim merak ettiğim kısım o mozaik filmin orjinali mi, yoksa sonradan eklenme mi? orjinal olma ihtimali yüksek tabiki...

güzel yani, izleyiniz, izlettiriniz zi.
  • cn'ün uzuun süre sonra beni yarım yarım yaran çizgi filmi. rezalet çizgi filmlerle dolup taşsa da arada the marvelous misadventures of flapjack, adventure time ve the amazing world of gumball gibi taş çizgi filmler de yayımlıyorlar. keşke hep bu ayarda devam etseler.
  • her yönüyle dört dörtlük bir çizgi film. gumball'un tembel babasından tutun okuldaki arkadaşlarına kadar her karakter inanılmaz renkli. hele darwin'in bazı kararlarının gumball'a olan etkisi fena güldürüyor.

tek eksisi sabah erken saatte yayınlanması.
  • gumball'un darwin adındaki balık kardeşi de "darwin'i bitiren balık"a bir gönderme olsa gerek.
  • çizgileri japon animelerini hatırlatıyor. karakterlerin gerçek mekanların üzerine çizilmesi de feci güzel olmuş. hakikaten komik, hergele bir çizgi film.
  • cartoon network'e sadece rastlarsam foster's home for imaginary friends izlemek için bakıyordum *, bugün hakkında yapılan yorumları gördükten sonra izledim, gerçekten de sağlam bir çizgi film, tiplere bakıp çoluk çocuk için derseniz ama alakası bile yok, espiriler belli bir düzeyin üstünde, absürt komedi sevenlere tavsiye ediyorum.

her gün, 10.40-15.15 ve 20.40 saatlerinde yayınlanıyor.
  • cartoon network'ün en muhteşem çizgi dizisi. tek rakibi bundan hemen sonra yayınlanan "regular show"dur.

evrim geçirip gumball'ın kardeşi olmuş japon balığı darwin aklıma geldikçe gülmekten ölüyorum. bir de gumball'ın kardeşi çok şirin. dizide muz, yer fıstığı, dinozor, koyun, bulut gibi abuk sabuk karakterler var. olaylar gerçek resimlerin üstünde geçiyor. gerçekten ilginç ve izlenmesi gereken bir çizgi dizi.

bu dizinin sadece çocuklar için olmadığı aşikar, bir çizgi diziye benzetmem gerekirse bu çizgi dizi spongebob squarepants olurdu.
  • kimi bölümlerinde gülmekten gözlerimden yaş getiren çizgi film.

(bkz: the dvd)

her gördüğümde, "aman yine dandik bir cartoon network çizgi filmi" diye başka kanala geçiyordum. ne çok şey kaçırıyormuşum...
  • (bkz: #30331330)
  • gumball'ın mahallenin en budalasını seçmek için düzenlediği turnuvaya hakem olarak katıldığı sırada yanlışlıkla aldığı evlenme teklifi için "çok ani oldu, kafam çok karıştı, evet mi desem hayır mı?" diye uzun uzun düşünen bir babaya sahip olduğu çizgi filmdir.

edit: ayrıca şu ve şu sahnelerin de hakkını yememek lazım.

--- spoiler ---

darwin: mankenlik gibi mi? bu harika, benden çok iyi manken olur.
    gumball: nedenmiş o?
    darwin: elmacık kemiklerim mükemmel.
    gumball: orda kemik mi var?
    bu esnada parmağını darwin'in yanağına bastırır, bastırır, bastırır ve elmacık kemiklerine ulaşır.
    gumball: evet varmış.

--- spoiler ---

--- spoiler ---

görevli: 18 yaşını geçtiniz mi?
    gumball: hem 8 hem 10 olmuşsak sayılır mı?
    görevli: hmm sanırım evet.

--- spoiler ---

ayrıca favorilerim:

the job
    the vacation
    banana

sinirli edit: kaldırıp durmayın şu videoları !

http://www.youtube.com/watch?v=v43gculf4ig
    http://www.youtube.com/watch?v=iksh_aof50u

daha yenilemem:

banana whistle song
    alligators on a train