şükela:  tümü | bugün
 • hatori chise daha 16 yaşındandır ama bu yaşına rağmen hayatında bir çok şey kaybetmiştir. ne tutunacak bir umudu ne de sırtını yaslayabilecek bir ailesi... hayat dair kapılar ona her yönüyle kapanmıştır. çıkış yolu yoktur. lakin kaderini kökünden değiştirecek olan bir karşılaşma onu hayatın pas tutmuş zindanından kurtulmasına vesile olur. en karanlık anında karşısına bir magus çıkarak ona asla red edemeyeceği bir teklif sunar. tuhaf olan magusun insandan çok şeytana yani karanlık tarafa daha yakın olmasıdır o yüzden chitose acaba umutsuzca aradığı kurtuluşa, ışığa erişebilecek mi yoksa kendisi zaten içersinde bulunduğu umutsuz durumda daha mı dibe batacaktır bunun cevabı bu magus ile yaşacağı macera belirleyecektir.

  niconico'da yapılan popülerite oylamasında zamanında ikinci olmuştu boku no hero academia'dan sonra ve şu an elde bulunan materiyal ile önümüzdeki günlerde 3 bölümlük bir ovası yapılacak bu güzel serinin.

  eldeki hikaye ile ortaya gayet güzel bir anime serisi çıkacak. yani hikaye ve atmosferi benim en çok zevk aldığım türden olduğu için, yani fantazi shounen serisi, yapımcılar serinin içine etmesi için ekstra bir efor sağlamaları lazım. mangasını okumanmadıysa şiddetle tavsiye edilir. fantazi tarzı roman sevenlerin severek okuyacağı tarzda bir seri. 30 bölüm var elde ve uzun uzun olduğu için bölümleri animede işlenicek gayet güzel materyal var ellerinde yapımcıların o yüzden önümüzde günlerde animesini dört gözle beklediği ve mangasını da severek okuduğum serilerden birisi mahou tsukai no yome. buyrun bu da pv'si:

  https://www.youtube.com/watch?v=bcsuxwuqezq

  edit: mangasını okumak isteyenler seriyi maigo grubu çeviriyor ve sunumlarını da bato.to adresinden online olarak okuyabilirler:

  http://bato.to/reader#25b62858a9653b38
 • hoş çizimlere ve fantastik bir öyküye sahip manga.

  çok nadir bir tür olan slay vega, büyüyü kendi içinden değil de doğadan ödünç alarak kullanır. bu nedenle büyü kullanmada herhangi bir kısıtlama yaşamazlar.

  işte ana karakterimiz hatori chise bir slay vegadır ve kendisini acı dolu hayatından kurtaran bir magus tarafından büyü kullanmayı öğrenirken farklı arkadaşlar ve düşmanlar edinecektir.
 • son zamanlarda izlediğim en güzel shounen animedir bu. öyle güzel bir hikayesi var ki bu animenin, dünyanın tam üzerine masal diyarı oturtur. çok büyüleyici bir hikaye. çok da duygusal. bu yirmili yaşların ortasında donuk bir insana dönüştüğümü düşünürken her bölümde gözlerimi dolduran. öyle de dolu öyle de güzel bir anime, yalnız henüz tüm bölümleri piyasada olmadığından art arda izlenemiyor. yine de müziğiyle, hikayesiyle, o büyüleyici çizimleriyle fantazi severlere tavsiye edilir.
 • izlediğim en güzel animelerden biridir.

  hangi animeye başlasam diye düşünürken çizimleri dikkatimi çekmiş ve kısa olmasından sebep başlamıştım. çok hoş, masalsı bir hikayesi var ve tabi ki çizimleri kadar güzel olan müzikleri. özellikle jeneriğini aklıma geldikçe dinlerim.