• (bkz: arrival)
  • iyi bir kurgunun uzerine basarisiz bir oyunculuk eklenince olusan fena degil diyebilecegim bir bilim kurgu filmi... ha kiraladigim yer bana minority reportun yerine onermisti adami dovecem o ayri
  • enteresan ve ilgi çekici konusuyla dikkat çeken bir bilim kurgu filmi. başrollerde charlie sheen, ron silver ve teri polo vardır. ancak filmde bazı anlaşılamayan noktalar mevcuttur. örneğin kahramanımızı ortadan kaldırmak için uzaylılar zahmetli yollara başvururlar. iklim bilimci bir kadını akreplere sokturmak suretiyle ortadan kaldırırlar. " sen gel milyonlarca kilometre öteden, hala adam öldürmek için akreplere başvur" yada " uzaylılar da dolapçı olmuş, bize uymuş" dedirten, bir de ikincisi olan, david thowy'nin yönettiği film.
  • requiem'in 2002 cikisli debut albumu.

01 the arrival
    02 revival
    03 broken alliance
    04 whispers
    05 the invisible touch
    06 forgotten path
    07 halls of eternity
    08 liquid hours
    09 masquerade
  • 2004 çıkışlı konsept hypocrisy albümü. parçalar kesinlikle dört dörtlük olmuş.

çalma listesi de şöyle;

1. born dead buried alive
    2. eraser
    3. stillborn
    4. slave to the parasites
    5. new world
    6. the abyss
    7. dead sky dawning
    8. the departure
    9. war within
  • her zamanki melodikliklerini koruyarak birbirinden guzel sarkilar yapmislar.tebrikler...
  • 1996 yapımı bilim-kurgu filmi.

güya uzaylılar çoktan aramıza karışmışlar*, hatta pek çoğu nasa'da, istanbul büyükşehir belediyesinde, meksikada, orada burada, her yerde kendisine iş bulmuş, insanları yönetmeye başlamıştır hafiften. ama tabii gece gündüz taksicilik yapanları da vardır o ayrı.

tabii ki kahramanımız yine uzaylıların varlığını keşfetmiş bir bilim adamıdır. sen kalk yıllarca oku, sonra koca kafalı pörtlek gözlü yaratıkları keşfet. yazık be.

bir de filmde en çok hoşuma giden şeylerden birisi, bir tür kara delik bombasının olmasıdır.** atıldığı yerdeki her türlü maddeyi içine çekip yok etmekte, en sonunda kendisi de yok olmaktadır. tabii ki uzaylıların dikkatini çeken bilim adamının evine de koyarlar bir tane. o sırada dışarıda dalda tünemekte olan bir güvercini de çeker içine..

filmin en dramatize edilmiş yerlerinden birisi de burasıdır zaten.. evet, üzülmüştüm, küçüktüm, saftım, temizdim. ve tabii pek çok çocuk gibi salaktım.

yine de, o güvercini oraya koyanları halen kınıyorum, böyle yönetmen olmaz olsun diyorum. yoksa..*
  • artık pek rastlanmayan tatta bir bilimkurgu filmidir. devamı da çekilmiştir ama pek bi boka benzememiştir. bi de charlie sheen bu filminde gordon freeman'ın ekranda can bulmuş halidir resmen, kimbilir belki de valve'deki abiler de bu filmden esinlenmiştir.
  • symbyosis parçası;

at the very moment i wake up
    i have a strange bad feeling
    a smell of dampness invades the space
    all this mould makes me sick

it's code and i'm short of breath
    what is this stifling silence
    i can't concentrate at all
    all my senses seem to be absent

i am somewhere else
    here it's nothingness

dissected by a plasma division
    the arrival provokes a deep mind fall
    what a massive distortion in my mind
    don't fear, it's useless...
    dissected by a plasma reality
    my inner self is ready to explode
    don't fear, it's hopeless...

stop crying
    it's not too late
    i can come back
    i can't be dead

here comes a feeling of dismay
    all is running in my veins
    no breath of life within me
    however i exist

i suffer and pain oppresses me
    death can't explain everything
    it's not the only solution and
    this can not be reality

dissected by a plasma division
    what a massive distortion in my mind
    don't fear, it's useless...
    dissected by a plasma reality
    my inner self is ready to explode
    don't fear, it's hopeless...

as i finally perceived a shape
    in this nothingness, i heard a voice

stop crying
    now it's too late
    you can't come back
    because you're dead
  • atmosphere in şahane şarkısı. ea sports un fight round serisinde de kullanılmıştı.
hesabın var mı? giriş yap