şükela:  tümü | bugün
  • omen tanreeeem! üzülüyorum kahrolsun bağzı mesafeler...

edit: bilmeyenler için.
    banksy

banksy harikaları için şöyle alalım

bir diğer ilginçlik için ise şöyle
  • bugünlerde gece saatlerine kadar kurulumu süren, biletleri biletixte satılmaya başlanan, dünyanın yaşayan en önemli gerilla sanatçılarından biri olan banksy sergisi. sanatçının prömiyer için istanbul'u seçmesi ise
    çok yönlü manidar elbet.
  • tam da böyle;

(bkz: #55175063)
  • finans şirketi sponsorluğunda, biletle girilen, iktidarı eleştirmesiyle tanınan en ünlü sokak sanatçılarından birisinin sergisi.

(bkz: paradoks)

ironiyi açıklamaya çalışırken, daha çok sorunun varlığını gösteren bir yazı için bakınız
  • gitmediğim, gitmeyi de asla ve asla düşünmediğim sergi.

bir işin özünü anlamadan, salt paraya kavuşma gayesiyle yapılmış, türkiye'de (güya) sanata dair binlerce çöp işten yalnızca bir diğeri.

londra'da banksy işlerinin olduğu neredeyse tüm sokakları keşfetmiş, daha da ötesi dismaland'e gitme fırsatı bulmuş birisi olarak böyle aptal bir sergiye otuz beş (sayıyla 35) lira verenin canı çıksın. bir şeyi de düzgün yapmayı öğrenin artık.

buyrun şahane bir yazı.

edit: banksy'nin bu sergiden haberi olmadığını, yazıyı okumaya üşenenler için ayrıca burada da belirtmek istedim. adamcağızı eleştirmeyin yani boşuna nasıl böyle bir sergiye izin verir diye.
  • kimliğini gizli tutan bir sokak sanatçısının eserlerini nasıl olsa izin almamıza gerek yok diyerekten biletli olarak sergilemişler. böyle bir rezilliği yapan üretmekten ve sanatçı ruhundan yoksun simsarlar umarım gereken cezaları alırlar. yapılan düpedüz dolandırıcılıktır.
  • tam bi freak sov. hakkinda bir baska yazi; http://www.ntv.com.tr/…rgisi,ngdukb1m8e-bqcvc36mhqa
  • istanbul'da olmadığım için gidip göremediğim, internetten takip ettiğim kadarıyla hakikaten trajikomik olmuş bir sergidir...

hakkında ahmet ergenç tarafından yazılan şahane yazıyı paylaşacaktım ki zaten benden önce davranmışlar. e hakikaten bravo yani, tebrik ederim... hey allahım ya.
  • tüm ironik yanlarına rağmen gidip gördüğüm sergi. yazılarda bahsedilen garip canlandırmalar yoktu allahtan. herşeye rağmen banksy'nin eserlerini görmek iyi hissettirdi. bu sergiye gidenin canı çıksın diye gereksiz yorum yapmaya gerek yok. istemeyen gitmesin.