şükela:  tümü | bugün
 • american crime story' nin yeni sezon adı. ryan murphy instagram hesabında paylaşmış.

  "the assassination of gianni versace: american crime story" olacak ama karakter engeline takılıyor.

  american crime story
 • 17 ocak 2018'de fx'te yayınlanacak olan, american crime story'nin ikinci sezonunun adı.

  versace cinayetine odaklanacak olan dizinin yayınlanan ilk fragmanına bakılırsa, penelope cruz'un donatella versace rolüyle ödülleri süpürmesi muhtemel. heyecanla bekliyoruz efenim.
 • başlamasına saatler kala red band trailer yayınlayıp sürpriz yapmışlar, ayol çıldırıyorum.
 • andrew cunanan denen tip darren criss'e mi oynattırılır vicdansızlar! adamın güzelliğinden konuya odaklanamıyorum.

  penelope cruz'dan güzel donatella versace olmuş bu arada.
 • çok ses getireceğe benzeyen merakla beklediğim yeni acs sezonu. yalnız red band trailer'da ciddi ciddi penelope cruz ve ricky martin'i tanıyamadım. karakter tasarımları gayet başarılı olmuş.
 • 90'ların ünlü süper modelleri (cindy crawford, naomi campbell, claudia schiffer, helena christensen, carla bruni) gianni versace'nin ölümünün 20. yılı anısına bir araya gelmişlerdi. özellikle naomi campbell'ın, gianni'nin ölümünden sonraki röportajından, olayın vahametini anlayabiliyorsunuz. sabahın 9'unda, gazetesini alıp evine dönen versace'nin kafasına iki kurşun sıkılıyor. katili andrew cunanan, farklı farklı eyaletlerde toplam beş cinayet işlemiş oluyor böylelikle. öldürdüğü kişilerin hepsi eşcinsel. versace'nin ölümünden kısa süre sonra, aynı silahla, 27 yaşındayken intihar ediyor. cunanan, "hayatı yalan" diyebileceğimiz tiplerden-miş. iki lafından ikisi de yalan olan insanlar var ya, heh cunanan da onlardanmış.

  "evine dönen" demişim, casa casuarina demeliydim. versace, miami'ye aşık olup denize nazır, casa casuarina adında bir villa satın alıyor. miami'ye geldikten bir hafta sonra öldürülüyor.

  --- spoiler ---

  dizi, gianni versace'nin öldürüldüğü tarih olan 15 temmuz 1997'de albinoni sol minor adagio ile açılıyor, tüyler diken diken. andrew cunanan'ı canlandıran darren criss'in sinir krizlerini ve akabinde "hazırlanıp" versace'nin yanına gittiğini görüyoruz. henüz yorum yapmak için erken olabilir, ama ben bayıldım çocuğa. tam bir erkek güzeli pezo. ne güzel rol yapmış!

  dikkatimi çeken şey, versace, prenses diana baskılı gazeteyi alıyor; ikisi de yakın arkadaşlarmış, hatta neredeyse aynı tarihlerde öldüler, üzücü.

  andrew'un amacı, sugar daddy'lerle takılıp para yemek. her bir bölümde, insanlara nasıl yalan sıktığını ve sahte kimliklerle dolandırdığını izleyeceğiz belli ki. okuduklarıma göre, sugar daddy'lerinden biri bunu terk edince kafayı yemiş, ondan sonra cinayet işlemeye başlamış. yaşlı ve zengin taşaklara yanaşayım diye üniversiteyi bırakmış. bakalım bunları işleyecekler mi?

  --- spoiler ---
 • sıkı bir ilk bölümle başlamış dizidir. 50 dakika nasıl geçti anlamadım. 180 dakikayı onca göz süzme, manasız bakışma, yerli yersiz mimikler ve uzun sessizliklerle dolduran yerli dizi girişimcileri eklesin.
 • her zerresinden kalite akan (bkz: american crime story) sezonudur. ilk bölümü bile harika bir sezon olacağını ispatlar nitelikte. bayıldım!
 • ilk bölüm başarılı. andrew cunanan karakterini canlandıran darren criss, glee'de de blaine isimli gay bir öğrenciyi canlandırmıştı. gerçek hayattaki cinsel tercihini bilmiyorum ama gay katil rolüne gayet iyi adapte olmuş. zevkli ve gösterişli bir sezon. izlenir.
 • ilk bölümü sonrasında bile, daha şimdiden bayıldığım şahane dizi.
  penelope abla şahane olmuş.
  benim açımdan da önceki sezonun konusu olan o.j. simpson'dan çok daha ilgi çekici.