• sözlük yazarlarının gelmiş geçmiş bütün filmleri izlediğini gösteren filmdir aynı zamanda. çok imrendim ne yalan söyliyim.
  • sam rockwell çok ama çok başkadır bu filmde. brad pitt ise büyüler çekim tekniği ve manzaralar çok masalsıdır en duygusuz insanı bile bozar, çok hüzülendirir jesse'nin hikayesi.
  • oyunculuklar iyi. ama film durgun ve biraz uzun olduğu için oyunculuklar da bir noktadan sonra sıkıcı olmaya başlıyor. yine de en ufak bir mimik yakalamak için büyük bir dikkatle izletiyor kendini.

--- spoiler ---

neden bu kadar etkilendim bilmiyorum ama bence filmin en müthiş anı jesse james'in ed bill'i ziyaret ettiği sahnede sinirden yüzünün şeklinin değiştiği ama kısa sürede kendini toparlayıp tebessüm ettiği andı. resmen ed'in yerinde ben oturuyormuşum gibi hissettim ve içim bunaldı.

--- spoiler ---
  • film boyunca gerim gerim geriliyorsunuz fakat şiddet yok, gereksiz kan filan da yok. bütün gerilim jesse james'in yaydığı o otorite ve korku yüzünden.

--- spoiler ---

fakat adam boku bokuna gitti vesselam. bal gibi de gördü öleceğini. gerçi arkasından işler çevrileceğine ölsün daha iyidir diye mi düşündü bilemiyorum.

--- spoiler ---
  • bu ayrıntı nasıl kaçmış bilmiyorum ama, zooey deschanel de oynuyor filmde.
  • film, brad pitt'in artık sadece çekiciliği ve yakışıklılığı ile değil, giderek artan bir ivme kazanan oyunculuk yeteneği ile ön plana çıktığının somut göstergesidir. bakışları ile, gülüşü ile ve hatta ata binişi ile bile insanı geren bir karakter ortaya çıkarmıştır.

bu filmi izledikten sonra stephen king'in dark tower serisinin cidden sinemaya veya televizyona uyarlanması durumunda roland deschain'in kim tarafından canlandırılması gerektiği konusundaki fikrim tek isme odaklanıyor...

ayrıca casey affleck'te cidden oscar'ı haketmiştir.

edit: gramer
  • soundtrackları inanılmaz olan , ismiyle hayal kırıklığı yaratan, western denince akla gelen en önemli 2 kahramandan birinin hikayesi, 2. redkit :) (kişisel görüşüm )
  • normalde film uzadikca insanlarin filme olan tahammul suresi en aza iner ki cogu kimsenin de oyle olmus sanirim bu filmde.ama ne yalan soyleyeyim son yillarda izledigim en iyi filmdi.suresi uzundu evet ama uzun olmasi senaryonun sicma noktasina gelmesinden degil senaryonun fazla fire vermeden sinemaya aktarilma cabasiydi ki bunu basarmislar.cok begendim...filmin hafif puslu havasini,gerilim dolu muziklerini,robert ford"u,jesse james'in milleti ekmege gondermesini cok begendim.
  • american outlaws ardından izlenince daha da anlamlı olan film.
hesabın var mı? giriş yap