şükela:  tümü | bugün
 • üzülerek fark ediyorum ki sanırım kimsenin gelişi için heyecanlanmadığı, 2016 şubat itibari ile konserlerde baştan sona çalınarak görücüye çıkması beklenen double disc + konsept dream theater albümü.
 • ya überepik ya da inanılmaz fail olacak "proje".
  albüm yapın dedik hayvan gibi şeyapıyosunuz ya.
 • resmen bilim-kurgu filmi gibi olmus. neye benzeyecegiyle ilgili hic bir fikrim yok. track list beyin yakan cinsten
 • çılgın bir merakla beklenen albüm.

  çok şık görünüyor
 • bir cok resmi olmayan paylasimlarin silimmesinin ardindan grubun resmi youtube kanali bir parca yayimladi sonunda

  https://youtube.com/watch?v=cdpn1mcmqoe
 • the gift of music adlı çıkış parçası beni hayal kırıklığına uğratmıştır.

  müzikal açıdan çok vasat kalıyor dream theater'ın bunca yıldır seçtiği çıkış parçalarına bakarsak.
  albüm konsept albüm tabii, bir sürü parça olucak. six degrees of inner turbulence'ı süre bazında geçebilir hatta o derece uzun gibi duruyor parça sayısına bakarsak. belki de tanıtım amaçlıdır, çıkış parçası değildir diye umuyorum.
 • bir dream theater hayranı olarak ilk ve son kez dinliyor olduğumu düşündüğüm albüm.

  not: 13.şarkıdayım, bir önceki albüm bunun yanında awake gibi kalıyor şu ana dek.

  hepsini dinledikten sonra gelen edit: bir takım şarkılar aklımda kaldı. bunlar; three days, a new beginning, moment of betrayal, heaven's cove, our new world, astonishing

  --- spoiler ---

  lan gayda filan var!

  şimdi albüm çok farklı bir kafada bir kere alıştığımız dream theater kafasından. çılgın gitar, klavye solosu sayısı az, davullarda mike mangini havası hakim, görece sade ve ambient. dream theater kendini tekrar etmemiş. tükendiklerinin farkında varmışlar ve farklı, futuristik, robotlu mobotlu bir şeyler yapmaya çalışmışlar, bu takdir edilesi bir şey. fakat genel olarak kalıcı olmayacak olan bir çok şarkı var. zamanla bir miktar alışılabilir belki. sonuç olarak albüm ilk izlenimimde sandığım kadar kötü değil ama konsept albüm olarak bir scenes from a memory olması imkansız ki kimse bunu beklemiyordu kariyerlerinin sonlarına gelen bu müzisyenlerden. fena değil, en azından tekrar değil. iyi yani, iyi dinlemeler.

  --- spoiler ---
 • ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi'nin hışmına uğramış albüm.

  bu albümün resmi yayın tarihi 29 ocak, yani daha iki gün var. ama bizim çok bilmiş hıyarlar torrent'ten indirip dinledikleri 3 dakikayla çok değerli yorumlarını sıralamışlar yine. grubun dip noktasıymış bilmem neymiş. adamlar 4 ay sabah akşam boşuna kaydetmişler bu albümü yani.

  öyle grubun fanboy'u falan da değilim, 2000'ler dt'sinden de nefret ederim. ama bi şarkıları dinleyin bi sözler çıksın bi resmi sitesine göz atın be birader. dünyanın albümün sızdığından haberi yok bizimkiler dinlemiş de kotaya yazık kulağınıza yazık yazmış.

  allah'tan scenes from a memory zamanında site yeni yeni kuruldu da bu çok bilmişlerin yorumlarını görmedik, yok gürültülü yok konusu karışık diye ona da laf atardı bu ibneler.

  konsept albümler bir dinlemeyle anlaşılmaz. scenes from a memory mesela, o albümü sözlerini okumadan bi dinlemeyle anlayan insanın elini ayağını öperim. sayfalarca yazı okudum o albümü anlamak için. bu albüm de anlaşılacak olsa resmi siteye o kadar emek verilmez. adamlar o çizimleri karakterleri haritaları elin ekşici piçi bi dinlemeyle beğenmeyip kenara atsın diye hazırlamamış.

  hiçbir kelimemde beğendim demedim. 2000'ler albümleri gibi bunu da beğenmeyebilirim. ama 130 dakika süren aylarca çaba harcanmış bir konsept albümü bi akşamda dinleyip burda rezalet diye bik bik ötmem.

  edit: albüm yarrak gibiymiş cidden.

hesabın var mı? giriş yap