• 2005 yılının en vurucu singlelarından biri belki de birincisinin sahibi grup. bu debut single'larının adı recover. aslında küçük sayılabilecek yaşta, temiz yüzlü dört genç bunlar. galler bölgesinde büyümüşler. yeni gözde hard-fi'n alt grubu olarak turluyorlar. heyecanla dinledim, 2006'da albüm single vs. yeni ataklarını bekliyorum.
  • (bkz: raoul)
  • (bkz: monster) artık mtv'deler.
  • cardiff tepelerinden çıkıp gelen canavarlar.*
    - what's that coming over the hill? is it a monster?

hard fi'ın alt grubu olarak dolaşıyorlarmış. hard fi kurban olsun onlara..

edit: bunu yazdıktan çok kısa süre sonra fikrimi değişirdim, editlemek şimdiye kısmetmiş. gaza gelip bir şarkılarını dinler dinlemez atıp tutmuşum. bu arkadaşların monster'dan sonra çok numarasını görmedim ama hard fi maşallah iki albümüyle de pek güzel dinleniyor.
  • hızlı tüketici olduğum halde albümlerini dinlemekten sıkılmadığım , çok sevdiğim , enerjime enerji katan grup. yeni albümlerini dört gözle bekliyorum.
  • this is a fix albümünü henüz çıkartmış olan grup.

http://www.resetmagazine.net/…i16/muzik/album4.html
  • başında "the" olan gruplar için en otomatik grup denilebilir bunlar için. birileri bu adamları kurmuş, çıkarmış. bunlarda bitmek bilmeyen bir enerji ile müzik üretiyorlar. monster diye bir şarkıları var, işte o şarkı en iyi tanımlar bu grubu.
  • she wants revenge, editors gibi gruplar joy division havasını günümüze taşırken interpol’un popülaritesinden faydalanıyordu. the automatic ise franz ferdinand ve onun sayesinde popülaritesini katlayan kaiser chiefs, the futureheads, maximo park gibileri takip ediyor. ama not accepted anywhere ile görüyoruz ki, ortaya çıkan sonuç gayet başarılı. evet, benzeri onlarca şey dinlediniz ama bu adamlar yine de güzel şarkı yazmayı çok iyi biliyor. örneğin yılın en güzel şarkılarından biri recover'ı kaçırmamak gerek. ilk single olarak çıkmış olmasına rağmen beklenen tepkiyi alamadı. ardından piyasaya sürülen ikili monster ve raoul ise albümün genel atmosferini anlamak için çok yerinde tercihler. albümün açılış şarkısı that’s what she said'den (fazla ff hissi veren bir şarkı kendisi), bitiş şarkısı rats'a kadar yerinize oturmak istemeyeceksin. tabi eğer bu dalgadan sıkıldıysanız, kesinlikle denemeyin. ama yakalayıcı melodilerle, hiç yavaşlamayan gitarlarla hala eğleniyorsanız, bir süre daha iyisini bulamayabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap