şükela:  tümü | bugün
  • bir korku filmi.
    demek ki daha kimse korkmamış fragmanından bile.

http://www.imdb.com/title/tt2321549/
    http://io9.com/…reepy-horror-film-that-s-1505994122

ben de daha izlemedim ama korkunçmuş. belki durdura durdura izlerim, alttan kare kare bakarak ilerlerim ya da. belki de hiç izlemem. belki de korkmazsanız izlerim. kimse korkmazsa.

kare kare'den sonra gelen edit: http://i.imgur.com/p2e1eu3.png
  • korkunçlu çocuk masalı kitabı kahramanının -filmde- gerçek hayata fortlaması ve insanları korkutması temalı bir korku filmi sanırım.

çocuklar hatta yetişkinler de korkar. bundan eminim de en son ne zaman korktuğunu hatırlamayan ben, yani yaşar usta korkar mıyım emin değilim.

ama minimal afişi başarılı olmuş. sevdim. hatta fragmanını, sırf afişi ilgimi çektiği için izledim. işte afiş bu kadar önemli bu piyasada. afiş her şey.
  • türkiye'de gösterime girmesini umut ettiğim avustralya yapımı korku filmi. güzel bir fragman hazırlamışlar.
  • 33. istanbul film festivali kapsamında gösterilecektir.
  • festival'de izlediğim korku filmi. şizofreniyle gerçeklik arasında gidip gelen ve gerçeküstü öğelerden çok çocuk korkuları, ölüm ve yalnızlık üzerinden korkutmayı başaran bir aussi filmidir.
  • yönetmenin georges melies'e hayranlığını pek de saklamdığı film. nosferatu'ya da göndermeler yapılmıştır fakat pek de başarılı bir iş ortaya çıkmamıştır. evet güzel bir atmosfer yakalanmış, ama filmin temposuyla ilgili büyük problemleri var. bir de metin biraz zayıf geldi fakat vakit kaybı değildir, bir gece ansızın izlenebilir.

afişi belki de filmin en iyi ögesidir.
  • imdb puanına aldanıp da gitmeyin bu filme. bokum gibi senaryo afedersin. hakkında yazmaya bile değmez. bu mevsim bi tane iyi korku filmi girmedi vizyona. ümidimi kışa sakladım.
  • beğenmediğim filmdir. beğenilecek hiçbir yönü de olduğunu düşünmüyorum açıkçası. hele o çocuğu gördükten sonra evli çiftler büyük ihtimalle çocuk yapma fikirlerini bir süre erteleyeceklerdir. o neydi lan öyle, evlat olsa sevilmez.

--- spoiler ---

filmin sonunda 'asmayalım da besleyelim mi?' sorusuna neden besleyelim diyerek karabasanla bir anda ev arkadaşı oldular anlamadım lan. farklılık yapıcaz derken saçmalamanın mantığı yok ki. yoksa ben çok önemli bir detay mı kaçırdım uyuklarken?

--- spoiler ---

edit : xcays aydınlattı sağolsun, filmin hakkını yemişim. affet beni jennifer kent!
  • afişinde yazan "insidious ve the conjuring kadar korkutucu" yazısına gaza gelip gittik.
    bazı sahneleri çok tırsıtıcıydı ama genel itibariyle çok sakin bi filmdi.
  • beklediğimdem kötü çıktı bu film.fragmanı güzeldi oysa.iyi bir fikir nasıl heba ediliri görmek isteyen izlesin.hikayesi ve karakterlere ait detaylar güzel denebilir ama birkaç sahne haricinde korkutmayı başaramıyor.ana oğul hikayesi de çok itici olduğu için filme ısınamıyorsunuz.

--- spoiler ---

şizofreniye,hayal gücüne,meğersem bunlar deliymişe bağlanan filmlerden genelde korku anlamında pek ekmek çıkmadığını bir kez daha şahsıma gösteren film.

--- spoiler ---