şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sozlerin oldugu bolumler gayet sakinken sozlerden oncesi sonrasi gayet hareketli bir sarki. huzun dolu aslinda.
  • 10 yaşında ama biraz erken gelişmiş bir kız ve onun 15 yaşındaki erkek bakıcısı jimmy arasında geçen ve çoğunluğu cinsellikle ilgili olan komik diyalogları konu alan 2003 yapımı kısa film. ergenlik yıllarının sıkıntılı durumları başarılı bir şekilde yansıtılmış. kız biraz fazla meraklı ve asi, aynı zamanda bakıcı çocuğa aşık. çocuk ise biraz utangaç ve küçük görülmekten çekiniyor. 17 dakika boyunca keyifle izlenecek bir film olmuş.

fırlama kızımızın jimmy'e sorduğu ilginç sorulardan birkaçı:
    - jimmy, what's the blowjob?
    - what is pre-ejaculation*?
    - can you show me your penis?
  • --- spoiler ---

türkçesiyle "bebek bakıcısı" veya "yeni dünya", 1995 abd yapımı gerilimi-drama filmi. guy ferland'ın yönettiği film, alicia silverstone'u büyük bir yıldız ve seks sembolü haline getirmiştir. filmde silverstone'a jeremy london, nicky katt ve j. t. walsh gibi oyuncular eşlik etmiştir. filmde erotik bazı unsurlar da söz konusudur. filmin imdb.com puanı ise sadece 4,2/10.

konusu
    güzel, sarışın bir genç kız, tucker çiftinin evine, çocuklara bir geceliğine bakıcılık yapmak üzere gider. evde sakin bir gece geçiren üç çocuk ve bakıcıları, gece boyunca gelen telefonlardan rahatsız olurlar. telefon edenler genç kızla beraber güzel bir gece geçirmek isteyen arkadaşları jack ve mark'tır. genç kızla ilgili fanteziler kuran sadece arkadaşları değildir, evin sahibi bay tucker da genç kızı düşünmektedir.

imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt0112438/

wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/the_babysitter

trailer - https://www.youtube.com/watch?v=wlq2uqkkcxk

--- spoiler ---
  • harikulade film. konusuna değil türüne dahi bakmadan izleyin maksimum zevki almak için. ben sadece bella thorne'un oynadığını biliyordum.
  • 1 saat 20 dakikalık zaman kaybı yeni netflix filmi. bella thorne falan da kurtaramaz yani scary movie'nin bile kötüsü gibi bişey düşünün işte.
  • 2017 yapımı netflix'in yeni filmi. açıkçası umduğumdan bile daha eğlenceli buldum, ve küçük bir incelemesini youtube kanalımda yaptım.

izlemek için tıkla

hizmette sınır yok! dileyen, biraz oynanmış haliyle blogdan incelemeyi okuyabilir.

aha da link!
  • netflix'in ortaya koyduğu farklı bir tadı olan filmdir kendisi. korku, gerilim ve komedi üzerine yapılmış ve doğal olarak önümüze seyircinin ilgisini çekmek amaçlı güzel kadın ve yakışıklı erkeklerden oluşan bir kadro koymuşlar.

filmin konusu belli bir yaşa gelmesine rağmen hala "bebek bakıcısı" olan bir çocuğun, bakıcısının aslında şeytana tapan birisi çıkması ve insan kurban etmeleri üzerine işleniyor.

kısa süresiyle, sıkıcı olmayan işleyişiyle ve doğal olarak sahip olduğu güzel ve yakışıklı kadrosuyla çerezlik tadında izlenebilir bir film. beklentim 3. sınıf bir film olmasıydı fakat 2. sınıf bir film olarak kabul ettim ben.
  • bir netflix filmi. çerezlik denilebilir.

--- spoiler ---
    12 yaşında kendisini savunamayan, cesareti olmayan, herkesten dayak yiyen bir çocuk vardır. bu çocuğa genç bir kadın dadılık yapmaktadır. çocuk, kendisi uyuduktan sonra dadının eve erkek arkadaşını getirdiğinden şüphelenir ve bir gece uyur numarası yaparak dadıyı gizlice takip etmeye karar verir.

çocuk yatağa gittikten sonra eve başkaları gelir ve dadı dahil 6 kişi oyun oynamaya başlarlar ancak bir süre sonra içlerinden birisini öldürürler. ve olaylar gelişir . . .
    --- spoiler ---
  • bugün izledim, netflix böyle giderse gayet güzel yapımlar getirecek gibi...