şükela:  tümü | bugün soru sor
  • daha pozitif bir durum elde etmeye çabalamanın kendisi negatif bir durumdur, paradoksal olarak ise, insanın negatifliği kabul etmesinin kendisi pozitif bir durumdur.

kaynak: soner bastiat
  • sizin için ufak bir katkı da ben yapayım.

'aldous huxley' reis ne demiş bakalım:

bilinçli olarak ne kadar çok uğraşırsak, o kadar az şey başaracağız. kendimizi anlatamayız; yapabileceğimiz en büyük şey, anlayışımızın bize gelebileceği bir zihin durumunu teşvik etmek

'alan watts' reis bakın ne demiş:

"muddy water is best cleared by leaving it alone"

yani: bulanık su yalnızca onu rahat bırakırsak temizlenir.

insanlara her zaman daha fazla çaba göstermeleri öğretilir ve elinizden gelenin en iyisini yapmanın tek yolunun bu olduğu empoze edilir. bu kalıcı çaba yöntemiyle azalan bir dönüş noktasına ulaşır.

bu iki yazar, optimum performans için rahatlama ve çaba kombinasyonuna ihtiyacınız olduğunu söylüyor. çok fazla denemek, dişlileri makinede öğütmeye benziyor. sorun, ne yaptığına yetişmemekten kaynaklanıyor.

eldeki görev tamamen batırıldığında, geri adım atılmalı. sonuçların daha kolay elde edilebilmesi için problemdeki tüm karıştırıcıların çıkarılması önemlidir.

hiçbir şey için acele etmeyiniz. işleri doğru yapmak için plan yapın ve ona zaman ayırınız.

biliyorum bok gibi bir yazı oldu ama google translate ile ancak bu kadar yapabildim. bu iki amca diyor ki: çalışırken strese girip acele ederseniz hiçbir sikimi elde edemezsiniz. daha verimli çalışmak ve daha etkili sonuçlar elde etmek için sakin olun ve kendinize zaman ayırın.