şükela:  tümü | bugün
  • 1956 yapimi mervyn leroy basyapiti. yesilcam versiyonu icin bkz kotu tohum.
  • (bkz: bad seed)
  • 1956 yapımı bir amerikan filmi, film aslında bir tiyatro oyunundan uyarlama olup ülkemizde de kötü tohum adıyla hem tiyatroya hem sinemaya uyarlanmıştır.

--- spoiler ---
    godsend ve benzeri filmler izleyenlere bu eski filmi hatırlatmaktadır
    --- spoiler ---
    .
  • aynı zamada bir northern exposure bölümü.
  • rahatsız edici film ama iyi yönde. atmosferi, oyuncular, konusmaları bile geriyor insanı niyeyse. e bi de şöyle bi karakter var filmde. gel de gerilme.
    http://www.imdb.com/media/rm2943064064/nm0566478
  • 4 dalda oscar adaylığı bulunan film.
  • filmin seyirciye uyarıları(kimseye spoiler vermeyin ve başka şeyler ) ve sonunda oyuncuların tiyatro gibi tek tek selam vermeleri de pek sempatik.
  • macaulay culkin'ın oynadığı the good son'da bu filmden esinlenmiştir. yeşilçam versiyonu da oldukça başarılıdır.
  • bu ara digiturk'un dilediğin zaman izle kategorisinde sürekli psikopat çocuk filmleri görüyorum. ulan iki kotku filmi izleyeyim diye hazırlık yapıyorum. çerezler, biralar, battaniye. her şey tamam. sonra bu çocuk karakterler psikolojimi bozuyor. geçen üniversiteden bir arkadaşa gittim. neymiş eski günlerdeki gibi korku filmi izleyip bira içelim. sikeyim korku filmini. the hole diye bir film izledik. aynı ürkünç çocuk bakışları. annesinin hayatını sikti atti. şimdi de the bad seed. ben bu filmin 2018 yapımını izledim. ulan bu emma karakterini nerden bulup şu filme koydunuz amk ya. kız tam bir sayko ve narsist. evin içinde bu tarz bir çocuğun dolaşması fikri kanımı dokunduruyor. emma karakterini canlandıran küçük şeytan çok başarılı bir psikopat.

ayrıca bu tarz gerilim filmlerindeki beyaz dekorlar bence insani karanlıktan daha çok etkiliyor. çekim acıları, dar planlar ve sinopsis muhteşem.

kamunspotu: bu filmi içerken izlemeyin. *