• avm içersinde jazz club'mı olur diyerek akasya şubelerine önyargılı davranıyordum ama genişliği, ferahlığı, şıklığı ile çok özel bir mekan olmuş. güzel müzik ve leziz yemekler de cabası.
  • ismini fransızcada sokakta durup bir gösteri, olayı izleyen kişi anlamına gelen 'badaud' kelimesinden alan;

adeta evinizin salonunda dostlarınızla dünyanın en güzel müziğini dinliyormuş hissi yaratan;

şefi piyanist, operasyon müdürü kontrbasçı, işletme müdürü gitarist, servis elemanı perküsyoncu kısacası çalışanları da aynı zamanda müzisyen olan;

sahibi, muhteşem insan, mütevazilikler kralı eren noyan'ın bizzat elleri ile hazırladığı yemeklerinin mutlaka tadılması gereken, menüsü ve mutfağı muazzam;

kendisini yemeklerini yerken bir anda sahnede bulabileceğiniz;

türkiye'nin en kaliteli müzisyenlerini sahnesinde canlı izleme şansınızın her daim olduğu;

böyle bir mekan tüm koşullara rağmen halen açık olduğu için ekstra şanslı olduğunuzu düşündüren;

ıstanbul'un ve türkiye'nin en büyük caz klubü.
  • türkiye'nin usta caz müzisyenlerinin ve alttan gelen pırıl pırıl genç nesil müzisyenlerin her akşam gününüzü daha da anlamlı kılabileceği, yeldeğirmeni'nin gencecik caz lokalidir. bu arada pek lezzetli yemeklerinden kaeselauch / lauchcreme suppe'yi (bkz: pırasa çorbası) yakalarsanız kaçırmayın derim.
  • guzel yemek,guzel muzik,guzel mekan, guzel insanlarin bilesimi mekan. tebrikler
  • eren noyan ve eşinin yeldeğirmeni'nde açtığı mekan. "butik mutfağıyla istanbul'un yeni caz lokali."
  • pek öyle cadde üstünde olmamasına rağmen ve son dönemde açılan kafelere benzememesine rağmen gayet kalabalık olabilen güzel yer. yemeklerini denemedim ama çok güzel kokuyordu. değişik çayları var(adında cherry punch geçen bir şey denedim çok güzeldi). sahipleri eren noyan ve eşi çok sıcak kanlılar ve ilgililer. umarım senelerce daha açık kalır ve orada jazz konserleri olmaya devam eder. *
  • artık konserler mucha yeldeğirmeni'nde devam etmeye başlamış
  • dün kerem görsev konserine gittim,çok keyifli bi konserdi..keremin kendi kaşesi pahalı,adam başı yüz lira alıyolar,birer bardak su içiyorsunuz herbirinize onar lira haşırt the blackboard,tatlılarını oylamıycam bile,eton mess diye bir tatlı söyledim,
    istifra edecektim o derece kötü.fiyatlar bana da çok yüksek geldi,daha yeni bir iki hafta önce çok daha uygundu rakamlar..ne oldu size anlamıyorum..acaba kerem'in performansının olduğu akşamlara özel bir tecavüz menüsü mü hazırlanıyor?? sonra caz niye dinlenmiyor,mahdut bir çevrede kalıyor..kalır tabi,bu ülkede caz demek zengin müziği demek.oturur spotify'da dinlersin ama canlı dinliycem dersen o zor işte.cüzdanın kalın olacak.

bu anlamda bova sahne hayat kurtarıyor..tamam ambiyans,dekor,mekan çok iyi değil ama maksat caz dinlemekse en uygunu orası kaldı
  • bugünkü sarp maden konserine gittim, kadro çok iyiydi, ercüment orkut, halil çağlar serin ve derin bayhan'la çaldı..

yalnız the badau'da konsere gitmenin ciddi bir fedakârlık olduğunu söylemek zorundayım, dünyanın farklı yerlerinde caz kulüplerine gitmiş biriyim ve bizdeki gibi konsere yarım saat geç çıkma durumunu hiçbir zaman anlamadım,anlamam da mümkün değil.. neden zamanında çıkmayıp benim yarım saatimi yiyorsunuz?? the badau'da diğer müzisyenler de aynısını mı yapıyor çok bilmiyorum ama konserin iki seti arasında yarım saat nasıl olabilir arkadaş! beni yarım saat bekletmeye hakkınız yok, kusura bakmayın..mekana gittim,performans yarım saat rötarlı başladı, üzerine yarım saat ara, ikinci set derken akasya avm'ye uzak olmayan bir yerden gitseniz dahi 4 saat harcamış oluyorsunuz

bugünkü en büyük şaşkınlığımsa ortamın inanılmaz soğuk olmasıydı..donduk..dinleyicilerin birçoğu kabanla, montla oturdu.. neden ısıtma yok???

bu arada müzik ücreti ve diğer fiyatları göz önünde bulundurunca caz müziği yalnızca zenginlerin canlı dinleyebileceği bir müzik turu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor maalesef.
  • millet can derdindeyken ayıp etmiş mekandır. bahanenizi sevsinler!

görsel
hesabın var mı? giriş yap