şükela:  tümü | bugün
 • diğer ithal ürünlerin fahiş fiyatlandırılmasından mütevellit , diğerlerinin yanında ekonomik gibi görünen marka . 40 lirayı bir allığa verip aman ne ucuz oldu en ekonomiğinden diyemiyorum, fakir miyim neyim ? ancak gratis online satış başlatsın kampanyası için başka bir sebep türkiyede sadece gratis mağazalarında satılması .üşenmiyorum arkadaşım .dağ başında çalışıyorum , hala bakkaldan alışveriş yapılan yerde ikamet ediyor , 36 saatlik mesaime , hafta sonlarına rastlayan nöbetlerime selam ederken böyle çalışıp hala neden fakir olduğumu düşünmekten kendimi alamıyorum . biraz dağıldı, evet .
 • sephora bünyesine geçecek diye ödümün koptuğu...
 • bu markanın ürünleri şahane ancak daha şahane olan; ürün isimleri...
  meet matte hughes likit rujlarının isimleri, bir kadının sevgilisinde arayacağı tüm özelliklerin listesi gibi, adoring, charming, loyal falan filan, süper.
  farlarının adı da öyle, mesela meet matte trimony ile makyaj yaparken "thomas'la tanışalım bakalım; göz kapağımızı eşitleyelim, hey kumar, gel de gözlerimin rengini ortaya çıkaralım. şimdi kirpik diplerimize birazcık ahmed sürüyoruz" gibi seslendirmeler yapıyorum, çok eğlenceli. balmjovi diye far paleti ismini kim düşünmüş, vallahi tebrik ediyorum. içinde blink1982, rem, metalica diye isimlendirilmiş renkler var. queen koymamışlar ona biraz kırgınım ama olsun.
  yani ürün isimlendirme konusunda arşa ulaşmış bir markadır bana göre, aynı yaratıcılığı yerli markalardan da bekliyoruz. biraz örnek alın, daylong 20 diye isim koyuyorsunuz ruja, sıkıcı sıkıcı.
 • ciddi ciddi fanı olmaya başladığım kozmetik markası. time balm kapatıcısı high end'lere taş çıkartır, keza allıkları da öyle. hot mama favorim. mary lou manizer adlı aydınlatıcısı da harika. balm shelter renkli nemlendiricisi başta beni tatmin etmemişti ama kullandıkça ona da hayran kaldım. kısacası bu marka süper. ürünlerinde paraben ve talc da yok. daha ne olsun?
 • allık ve pudralarının içinde paraben bulunmayan, şahhhane tasarımlara ve uygun fiyatlara sahip, benefit'le aynı ayar sayılabilecek kozmetik markası.

  edit: benefit'le retro ve güzel ambalaj konusunda aynı ayar sayılabilir elbet.

  edit üstüne edit: allık ve pudralarda talk yok, bu açıdan değil benefit'i, estee lauder'i bile solladı geçti. ayrıca downboy ve fratboy allıklarda sim, shimmer vs. gibi iticilikler de yok, bu da çok şahane bi özellik. ve türkiye fiyatları gerçekten çok uygun, bakmayın burda gratis'te falan satıldığına, yurtdışında gayet sephora bünyesinde de satılan bir marka bu. bir bu, bir de too faced yeni favorilerim.
 • dünyanın en sevimli makyaj malzemelerini satan marka. depresyona birebir. kötü ürününe rastlamadım. downboy ve fratboy allıkları favorim olur, rujlarından bahsetmiyorum bile. kalıcılığı en uzun süren rujlar diyebilirim, tüm gün ye iç yine de kalıyor.
 • eğlenceli ambalajlardan ibaret bir mozmetik markası değil.

  bence loreal ile beraber, drugstorelarda bulunabilecek en iyi ürünlere sahip. fiyatları daha uygun. hele de bayramda seyranda indirim yapmayı pek seven gratis sayesinde az paraya iyi şeyler almak mümkün. tabii standlar talan edilmeden önce yetişebilirseniz.

  yalnız makyaj paleti işi, yetersiz ürün skalasına neden oluyor. zira paletlerde bulunan farların tekli, ikili, dörtlü halleri yok. sabah evden makyajınızı bu paletlerdeki ürünlerle yapıp çıktığınızda, öğle vakti yerinde yeller esiyor olmasa da, tazelenmeye muhtaç halde bulacaksınız. e kocaman paleti de bir ruj bir far için yanınızda taşımak pek ergonomik olmaz. özellikle ışıltılı farlarını beğenmeme rağmen bu sorun yüzünden pek de tavsiye edemem.
  makyaj fırçaları ilk uygulamadan ziyade yanınızda taşıyıp tazelemek için ideal. özellikle eyeliner fırçası, ince çizgi sevenlerin hoşuna gidecektir.
  ayrıca aydınlatıcısı, allıkları, lipglossları pek hoş, pek alınası. renkli nemlendiricisini ise alem öve öve bitiremiyor.

  eğer makyaj malzemelerine ortalama bir bütçe ayırıyor, bir rimele 80 lira veremem, ama 10 liralıklardan da hayır gelmez diyorsanız, kullandığınız kozmetiklerin içeriklerini de önemsiyor, mümkün olduğunca zararsız ürünleri kullanmak istiyorsanız, the balm tam size göre.

  görsel ve yorum severlere:

  hot mama allık;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…balm.html

  göz makyajı fırçaları;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…m_25.html

  paletler;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…balm.html

  bahama mama bronzer ve maru-lou manizer aydınlatıcı;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…izer.html

  time balm kapatıcı;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…aler.html

  betty-lou manizer bronzer;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…nzer.html

  shady lady tekli far;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…lani.html

  mia moore ruj;
  http://myownprivatenonsense.blogspot.com/…oore.html
 • internette paletleri hakkında pek çok yorum gördükten sonra hemen cruelty-free mi diye araştırma yapmaya başladım. zira beğeneni çok ve ben de almayı düşünmekteydim. kendileri hayvanlar üzerinde test yapmadıklarını söylüyorlar ancak, bunu hem onlara yazdım hem de peta'ya sordum ve peta'dan gelen yanıt buydu. (henüz kendilerinden bir yanıt gelmedi):

  - does the balm test on animals?
  - sadly they have not signed our statement of assurances (despite follow up), so we can't say whether they are truly cruelty-free.

  özetle peta der ki, "gerçekten cruelty-free olup olmadığını söyleyemeyiz, (peşini bırakmamamıza rağmen) bizim güvence, teminat belgemizi imzalamadılar "

  olay budur. cruelty-free oldukları sadece markanın kendi beyanı, herhangi bir sertifikaları yok bu konuda ya da öyle olduklarını gösteren bir belge vs. ki ben de internette fazlaca araştırma yaptım, markanın kendi beyanı dışında hiçbir yerde hayvan deneyi yapmamalarının getirisi belgelendirme ya da herhangi bir sertifika bulamadım.

  içeriği kısmen çok daha temiz ürünleri var evet bu güzel ancak umarım tez zamanda hayvan deneyi yapmadıklarının kanıtı bir takım belgeler de sunarlar bize.
 • bütün ürünlerinin neredeyse bire bir sahtelerini "dubai'den kaçak geldiler" diyerek satıyorlar. tabii yarı fiyatına satınca, nedense insan daha az şüpheleniyor.

  ambalajları piyasadaki sahte mac, nars, naked gibi de değil, orijinallerine aşırı benzetmişler. eyeliner ve maskara etrafına jelatin bile çekmişler. renkleri de deneyip karşılaştırmadan anlaşılması mümkün değil.

  sahte olduğu en rahat anlaşılan sexy mama pudrası. transparan değil, flormar klasik pudraları gibi bayağı yoğun. ayrıca eyelinerı da orijinaline göre daha sıvı, daha parlak ve waterproof yapmışlar. elime sürmüştüm, zeytinyağıyla acayip zor arındırdım. gerisini tahmin edin.

  sahte versiyonlarını internetten sipariş edip, kötü yorumlayanlar çok olacaktır.

  biraz sağlığınızı düşünüyorsanız, gratis'ten şaşmayın.
 • süslü sözlük'te overrated ve balon bir marka olduğunu söylediğim için kafama far paletlerinden birini yediğim marka.

  overrated ve balondur. paranızı karton ambalajlı saçma sapan retro özentisi bir şeye harcamayın. rujlarının hepsi ama hepsi dudağı kurutuyor, far desen sleek bunu bakkala gönderir.