şükela:  tümü | bugün
 • jerry'nin süper yandan ayrılmış ve inek yalamış saçlarını görebilecegimiz, süper bölümlerden biri.
 • seinfeld'in 5. sezon 8. bölümünün adı. kramer saçını enzo amcanın yanına giren yeni berber gino'ya kestirir ve jerry'e de gino'yu önerir. jerry 12 yıldır saçını enzo'ya kestirdiği için kabul etmez. aralarında duygusal bir bağ olduğunu düşünmekte ve ona ihanet etmek istememektedir. elaine'in düzenlediği bağış kampanyasına katılacak olan jerry traş olmak için enzo'ya gider. enzo o gün değişik bir model dener ve jerry resmen maymun götüne döner. yapılacak tek şey vardır: gino'ya saçlarını düzelttirmek. george ise bu arada bir iş bulur, ancak...
  edward scissorhands'e bol bol göndermelerin olduğu leziz bir bölüm.
 • berber zulmünün dünyanın her yerinde yaşandığını anlamamıza yol açan seinfeld bölümü. yalnız bir açıdan faydası da yok değildir. hani hepimizin az buçuk zamanında kurduğu hayaldir, bir yolunu bulup amerikaya gitmek, filmlerdeki gibi bir hayat yaşamak falan. ama bu bölümde anlıyoruz ki dünyanın öbür ucuna da gitsek bu berber milletinin elinden kurtuluş yok. e o zaman ne kasıcan amerika falan diye, kalırım ülkemde mis gibi, beni maymuna çeviren de, değdiren de en azından benim insanım olur. hem biz de öyle kolay kolay zenci berbere de rastlanmaz.
 • diablo iii'de bir legendary dagger.

  18.8–21.8 damage per second
  (7–8)–(19–21) damage
  1.50 attacks per second
  +(1–2)–(2–4) fire damage
  +10–15% damage
  critical hit damage ıncreased by 26–30%
  0.5% chance to inflict bleed for 1–2 damage over 5 seconds.
  one of 3 magic properties (varies)
  +18–26 intelligence
  +18–26 dexterity
  +18–26 strength
  +1 random magic properties
  item level: 14
  unique equipped
 • 2014 yapımı polisiye gerilim filmi. 4/10

  eskiden seri katil olan ama şimdi yaş haddinden emekli (!) bir adam vardır. bir gün onun seri katil olduğuna inanan bir genç "sana hayranım, beni eğit" diyerekten yanında staja başlamak ister.

  ben beğenmedim. ağır ve durgun bir film.
 • --- spoiler ---

  basel owies'in yönettiği 2014 abd yapımı gerilim filmi. senaryosu max enscoe tarafından yazılan film, emektar oyuncu scott glenn'in sırtladığı ilginç bir yapım olarak dikkat çekiyor. filmin diğer önemli oyuncuları ise chris coy, stephen tobolowsky ve kristen hager. filmin konusu ise şöyle özetlenebilir; bir kasabada yıllardır berber olarak çalışan ve kendi halindeki yaşlı bir amca gibi görünen eugene van wingerdt'in (scott glenn) hayatı, bir gün kasabaya gelen ve yıllar önce chicago'da adının karıştığı bir seri katil olayından onun sorumlu olduğunu düşünen ve ona hayran olduğunu söyleyen bir genç (chris coy) nedeniyle aniden değişir. wingerdt bu iddiaları reddetse de, bu ikilinin bir araya gelmesi, kasabada çok farklı olaylara neden olacaktır.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt2194826/

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=-eyrtmuwugy

  --- spoiler ---
 • arka planda the barber of seville uvertürü çalmaktadır. bol bol gönderme yapılan, hatta parodi olarak sergilenen eser il barbiere di siviglia'dır; edward scissorhands değil. edward scissorhands'in açık açık muhabbeti döner, bir şey gönderilmez.

  (bkz: ota boka gönderme demek)