şükela:  tümü | bugün
 • 80'lerin populer crpg uclemesi.
 • bu yıl çıkması beklenen bir rpg oyunu. yapımcı firma, zamanında fallout ve wasteland projelerinde yer almış, eski interplay çalışanı, brian fargo abimizin kurduğu inxile entertainment. kendisinin dediğine göre diğer rpg oyunlarıyla dalgasını geçen bir oyun olacakmış bu. çaldığı müziklerle bir sürü büyü yapıp envai çeşit yaratık summonlayabilen hınzır bir bard'ı yönettiğimiz oyunda bir sürü rpg oyununa ve de özellikle eski bard's tale serisine sürüyle gönderme olacakmış. 5000 satırlık diyalog içeren oyundaki her konuşma tek tek seslendirilecekmiş, toplam 30 saat civarı bir oynama süresi ile oyuncuların beğenisine sunulacakmış.*

  aha bu da oyunun evsayfası:
  http://www.inxile-entertainment.com/
 • vakti zamanında, develer oyun piyasasını yiyip bitirmemişken, pireler kasıp oyun yaparken, electronic arts abarıp bütün firmaları satın almaya çalışmıyorken, interplay henüz büyümemişken ortaya çıkmış bir rpg'dir kendileri. rastlantısal olayları, yazılı anlatımı ile görselliğin aslında herşey demek olmadığını anlatır, günümüzün kafayı görsellik ile bozmuş oyun yapımcıları için ibret alınması gereken bir eserdir.

  strateji için dune ne ise, fps için doom veyahut wolfenstein ne ise, rpg oyunları için de bard's tale odur.
 • 7.42 gb lik torrent linkiyle beni benden almis harddiskimde bi delik daha acilmasina sebebiyet vermistir.
 • demosunu oynayıp hastası kaldığım oyun. ilkbaşta kontrollerine alışmak zaman olsa da bağımlılık yaptığı kesin bir gerçek.
 • nedense monkey island havası yakaladığım diyalogları en az onun kadar komik tam bir yaz oynu...
 • müthiş eğlenceli bir web site menüsü vardır. kişiye oyun hakkında bir fikir verebilir.

  http://www.thebardstale.com/
 • ilerledikçe dalga geçtiği sıradan frplerden birine dönüşen oyun. yine de uzuuuun bölümlerden sonra gelen absürd diyaloglar ya da şarkılar için bile oynamaya değer.

  ayrıca üç değişik sona sahip ve bu üç ayrı sonu görmek için oyunun ortalarından bi yerden yeniden oynamaya başlamaya gerek yok. yani final sahnesi seçimi son bölümde yapılıyor.
 • brian fargo nun özeleştiri niteliğindeki matrak oyunu. gülmekten karnıma ağrılar sokmuş üç beş oyundan biri. seçilmiş adam esprileri muhteşem!
 • esprili bir adventure , hack and slashten öteye geçememiş oyun.belli ki yapımcılar bir çok şeyle hatta kendileriyle dalga geçmişler , grafikleri yaparken özenmişler , şarkılar için büyük gayret sarf etmişler güzel de yapmışlar .ancak oyuncuya serbestlik verilmemiş , ilerleyen bölümler haddinden fazla uzun kesme biçmelerle donatılmış , espirler yoğun ama gerçek bir diyalog seçimi ve ağız dalaşı* yok ; grafikler güzel ancak gönül isterdi ki yedi gigabytelık bir oyunda karakterin gözlerine kadar zoomlayalım* ve yakın zoomdan keyifle dövüşelim.oyun alanları çok büyük değil ve satın alabildiğimiz hazine haritaları haricinde fazladan bir yerleri de keşfedemiyoruz.crpglerle dalga geçmişler ama bizi de dalga geçtikleri crpglerdeki gereksiz milyor* tane yaratık kesme olayından çıkarmamışlar.oynanabilirlik ise basit ve kolay olmuş ancak yine yapabileceğiiz çok bir şey yok oynanabilirliğin hemen her şeyi savaşla ilgili ki yine gönül isterdi ki summon ettiklerimizle muhabbete girebilelim onlar birbirlerine laf atsın*muhabbbet çıksın her daim eğlenelim.velhasıl kelam yapımcılar istedikleri oyunu yapmışlar ancak biraz daha çalışma ve özenle kolay kolay unutulmayacak bir oyun yapmayı ıskalamışlar.
hesabın var mı? giriş yap