şükela:  tümü | bugün
 • leonarda di caprioya onyargiyla bakanlarin izlemesini tavsiye edecegim film.
 • meryl streep ve diane keaton ile başrollerini paylaştığı marvin s room ile birlikte, leonardo di caprionun sevilesi tek filmi. ayrıca, sweet valley ikizleriyle takıldıkları sıra pj harvey* çalmasıyla da dikkat çekiyor.
 • leonardo di caprio nun öte performansıyla beni kendimden geçiren film.
 • küçükken izlediğim, her sahnesi kafama kazınmış ve beni derinden etkilemiş, uyuşturucudan uzak durmam gerektiğini aklıma gelip gelip hatırlatan filmdir. bir sahnesi hiç aklımdan çıkmaz özellikle.

  --- spoiler ---
  esas oğlanımız* uyuşturucuya başlayıp annesiyle yaşadığı evden gitmiştir sonra parası bittiğinde eve geri gelir ve annesine bağırmaya başlar. annesi kapıyı açıp açmamak arasında kalır ve perişan olur. bir kapının iki tarafında aynı kapıya yaslanmış anne oğul. oğulun yalvarışlar annenin çaresizliği. hayattaki verilebilecek kararlardan en zorlarından biridir annenin vermeye çalıştığı karar.
  --- spoiler ---

  ağlamaktan helak olmuştum hatırlıyorum da.. izlediğim en güzel filmler arasındadır bu film. mutlaka her gencin izlemesi gereken türden bir filmdir...
 • oyunculuk performansıyla parlayan "parlak çocuk" leonardo di caprio'nun kendisi hakkındaki paradigmaları yerle yeksan ettiği filmdir...
 • leonardo di caprio'nun süper oyunculuğunun yanında mark wahlberg'ün de parıl parıl parladığı hoş film..
 • küçüklüğümde izlediğim ve gayet de etkilendiğim bir filmdi bu. bazen özlemim depreşir, harıl harıl, bir hafta boyunca ararım filmi, sonra bulamayınca vazgeçerim.
 • leonardo di caprio'nun gayet sağlam oyunculuk çıkartmış olduğu harika bir filmdir. ismi doğrudan doğruya basketbol filmi çağrışımı yapsa bile bir basketbolcunun hayatından çok, bir junkie’nin hayatını konu almaktadır.

  --- spoiler ---

  efendim, filmin unutulmaz anlarına gelirsek eğer, şahsımı en çok etkileyen öğelerden birisi elemanımızın haplandıktan sonra sahaya çıkıp (ki aslında gerçek amacı hareket ederek hapların etki göstermesini sağlamak) basketbol oynamaya başlaması ve akabinde elemanımız sahada sıçıp batırırken giriveren “riders on the storm” şarkısıdır. garip biçimde uyum sağlayıvermiştir sahneye.

  ayrıca yağmurda basketbol oynamak eylemini görebileceğimiz nadide bir yapımdır kendileri. tabii ki, katolik amerikan gençleri arasında bize pek aşina gelen ana bacı sövene girişmek, cüzdanda kondom taşımak gibi eylemlerin yaygın olduğunu görmemizi sağlamıştır.

  --- spoiler ---

  efendim, leonardo di caprio’nun umulmadık derecede iyi performansı, (gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir filmin konu aldığı roman da) konusu ve işlenişi bakımından gayet hoş bir filmdir. izlendikten yıllar sonra bile hatırda kalabilmekte (zatım ilk olarak ufakken cine5’te izlemiş idi) ve bir yerlerden bulunup tekrar izlendiğinde aynı etkiyi verebilmektedir. eğer uyuşturucuya meyilli bir arkadaşa bunu ve ardından requiem for a dream’i izletirseniz kararlarında radikal değişiklikler yapmaya itebilirsiniz, iyi de edersiniz.
 • leanorda di caprio'nun küçük yaşta oyunculuk gücünü gösterdiği film.
 • bilgisayarımda görünce geçmişi yad edip izleyeyim dediğim filmdir. zamanında izlenilen dönem, yaş itibarı ile şu anki gözle irdelenmeyen filmdir. baş rollerini leonardo dicaprio, james madio, mark wahlberg gibi şimdinin ünlü aktörlerinin oynadığı gençlik hayatının nasıl bir anda farklı yönlerine kayabileceğini anlatan, dicaprio’ nun mükemmel ötesi oyunculuğu ile gerçek bir hikayeden alınarak uyarlanmış, türleri arasında tahta oturmuş filmlerdendir. şahsımca bu film caprio’ nun kariyerini perçinleyen film olmuştur. şu yıllarda izleyince 90’ ların atmosferi sizleri sarmıyor değil. küçükken izlediğim amerikan çocuk filmlerindeki tiplemeleri anımsattı. öte yandan mark wahlberg’ in da o zamandan hayvani bir vucüda sahip olması bizzatsa erkeklerin kendileriniğ sorgulamasına neden oluyor. (ben sorguladım oradan biliyorum.) eğer halen izlemeyen genç nesil varsa, bu entry’i dikkate alsınlar.

  ekleme: ernie hudson'ı dan da bahsetmezsem olmaz. oz' dan dolayı sevdiğim aktörlerdendir. onunda daha genç dönemlerini görmek ayrı bir tadtı.