şükela:  tümü | bugün
 • leonarda di caprioya onyargiyla bakanlarin izlemesini tavsiye edecegim film.
 • meryl streep ve diane keaton ile başrollerini paylaştığı marvin s room ile birlikte, leonardo di caprionun sevilesi tek filmi. ayrıca, sweet valley ikizleriyle takıldıkları sıra pj harvey* çalmasıyla da dikkat çekiyor.
 • leonardo di caprio nun öte performansıyla beni kendimden geçiren film.
 • küçükken izlediğim, her sahnesi kafama kazınmış ve beni derinden etkilemiş, uyuşturucudan uzak durmam gerektiğini aklıma gelip gelip hatırlatan filmdir. bir sahnesi hiç aklımdan çıkmaz özellikle.

  --- spoiler ---
  esas oğlanımız* uyuşturucuya başlayıp annesiyle yaşadığı evden gitmiştir sonra parası bittiğinde eve geri gelir ve annesine bağırmaya başlar. annesi kapıyı açıp açmamak arasında kalır ve perişan olur. bir kapının iki tarafında aynı kapıya yaslanmış anne oğul. oğulun yalvarışlar annenin çaresizliği. hayattaki verilebilecek kararlardan en zorlarından biridir annenin vermeye çalıştığı karar.
  --- spoiler ---

  ağlamaktan helak olmuştum hatırlıyorum da.. izlediğim en güzel filmler arasındadır bu film. mutlaka her gencin izlemesi gereken türden bir filmdir...
 • oyunculuk performansıyla parlayan "parlak çocuk" leonardo di caprio'nun kendisi hakkındaki paradigmaları yerle yeksan ettiği filmdir...
 • leonardo di caprio'nun süper oyunculuğunun yanında mark wahlberg'ün de parıl parıl parladığı hoş film..
 • küçüklüğümde izlediğim ve gayet de etkilendiğim bir filmdi bu. bazen özlemim depreşir, harıl harıl, bir hafta boyunca ararım filmi, sonra bulamayınca vazgeçerim.
 • leonardo di caprio'nun gayet sağlam oyunculuk çıkartmış olduğu harika bir filmdir. ismi doğrudan doğruya basketbol filmi çağrışımı yapsa bile bir basketbolcunun hayatından çok, bir junkie’nin hayatını konu almaktadır.

  --- spoiler ---

  efendim, filmin unutulmaz anlarına gelirsek eğer, şahsımı en çok etkileyen öğelerden birisi elemanımızın haplandıktan sonra sahaya çıkıp (ki aslında gerçek amacı hareket ederek hapların etki göstermesini sağlamak) basketbol oynamaya başlaması ve akabinde elemanımız sahada sıçıp batırırken giriveren “riders on the storm” şarkısıdır. garip biçimde uyum sağlayıvermiştir sahneye.

  ayrıca yağmurda basketbol oynamak eylemini görebileceğimiz nadide bir yapımdır kendileri. tabii ki, katolik amerikan gençleri arasında bize pek aşina gelen ana bacı sövene girişmek, cüzdanda kondom taşımak gibi eylemlerin yaygın olduğunu görmemizi sağlamıştır.

  --- spoiler ---

  efendim, leonardo di caprio’nun umulmadık derecede iyi performansı, (gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir filmin konu aldığı roman da) konusu ve işlenişi bakımından gayet hoş bir filmdir. izlendikten yıllar sonra bile hatırda kalabilmekte (zatım ilk olarak ufakken cine5’te izlemiş idi) ve bir yerlerden bulunup tekrar izlendiğinde aynı etkiyi verebilmektedir. eğer uyuşturucuya meyilli bir arkadaşa bunu ve ardından requiem for a dream’i izletirseniz kararlarında radikal değişiklikler yapmaya itebilirsiniz, iyi de edersiniz.
 • leanorda di caprio'nun küçük yaşta oyunculuk gücünü gösterdiği film.
 • tiner, esrar, hap, eroin, eroin için gasp, eroin için hırsızlık, eroin için cinayet ve eroin için fahişeliğe giden tipik bir maddeye savrulma serüveni. fakat ne kadar tipik olursa olsun her serüven kendine özgüdür ve leonardo'nun oyunculuğu ile daha da biricik olmuş. jim ve arkadaşlarının yağmurda basketbol oynadıkları sahnede, oyuncuların enerjileri o kadar gerçek ve sınırsız ki ekran başında başınız dönüyor. biri durdursun şunları diyorsunuz. genç oldukları çok net vurgulanmış. bunun bir benzerini de a river runs through it'te brad pitt sergilemişti. diğer dikkatimi çeken şey ise jim'in yoksunluk krizi sahnesiydi. gerçekten içiniz çekiliyor, bitmesini istiyorsunuz bir an önce.