şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir batman çizgifilm serisi. bruce wayne henüz 20'li yaslarinda. bayağı bir bölümünü izledim ve açikcasi oldukça begendim. özellikle batman beyond'dan sonra çizimler pek bi tatmin etti beni. tabii gene kostümde siçmislar*.

daha ayrintli bilgi için:

http://www2.warnerbros.com/thebatman/
  • müziğini yapan the edge bilerek ya da bilmeyerek therapy?'nin opal mantra şarkısından baya bir esinlenmiş. öyle ki zaten 10-12 notadan oluşan soundtrack'in ilk 5 notası opal mantra'nın aynısı. yanlış anlaşılmasın edge gibi son derece büyük bir müzisyenin çaldığını falan kesinlikle iddia etmiyorum. aklımın ucundan bile geçen bir şey değil. sadece ikisi de irlandalı grup muhtemelen zamanında dinlemiş olduğu bir şarkı farkında olmadan böyle bir şey oluşmuş olabilir. ya da belki bilerek gönderme yapmıştır bilemeyeceğim
  • 1943 yapımı ilk batman filmi.
  • 4. sezonla birlikte seriye robin de inanılmaz dramatik bir bölümle katılmış bulunuyor.
  • düzenli şekilde izleme imkanım olmadı, ancaj digitürk'te jojo kanalında yayınlanmakta.
    batman'e alternatif bakış açısıyla yaklaşılmış. bazı karakterler değişmiş, yenileri eklenmiş.
    joker deli bir gangsterden ziyade psikopat katil gibi resmedilmiş. maymun gibi hareketleri var. ama bu yeni joker'e kolay alışıyorsunuz.
    bir ara atv'de izlediğimiz eski batman çizgi filminin gothic atmosferi korunmaya çalışılmış. batman serisinin en çok sevdiğim yanı bu olduğu için beni çok sevindirdi.
    aksiyon sahneleri ve çizim kalitesi fena değil. eski batman çizgi filminden bu yana epey gelişme kaydedilmiş. müzikler de bu havaya uyumlu olmuş.
  • ilk iki sezonundaki muzigin bu cocuklara cok agir gelir o yuzdan daha eglenceli birseyler yapalim denilerek degistirildigi dizi.

batmanin cenesi joker'in saclari derken yeni bir ultimate vakasi zannetmistik. fakat olmasi gerektigi gibi ilerlemeyen yapim. ozellikle genc batman once dayak yer sonra dover durumundan bolumlerin cogunlugu kendisinden neredeyse on bes sene once yapilan batman the animated seriesteki senaryolari mumla aratacak duzeyde.
  • efektlerden ve aksiyon sahnelerinden de bol bol anlaşılabileceğı gibi jackie chan adventures'ın yapım ekibi tarafından yapılmış bir nevi anime eser.
  • dedikodular doğru ise kasım 2018'de vizyona girecek olan film. yönetmenliğini ve başrolünü ben affleck üstlenecek.

edit: batman solo filminin resmi adı olduğu ben affleck tarafından doğrulanmış.
  • yeni batman filminin adıymış.