şükela:  tümü | bugün
 • guardians of galaxy'nin yönetmeni james gunn'un filmi.

  --- trailerden spoiler ---

  hayatta kalma şansınız 3 çalışma arkadaşınızı öldürmenize bağlı. eğer siz yapmazsanız biz 6 arkadaşınızı öldüreceğiz.

  --- trailerden spoiler ---

  trailer

  https://www.youtube.com/watch?v=qznfwaynll0

  https://www.youtube.com/watch?v=jp2ow2cx6oq
 • (bkz: saw)
 • olay belko air otobüsünde geçmektedir.
 • (bkz: exam) filmini hatırlatmıştır konu olarak. evde izlenip sonradan internette yorumlara bakıp "aaa öyle miydi" tepkisi vermelik bir film gibi geldi şimdiden.
  mart 2017'de amerika'da vizyona girecekmiş.
 • yapımcısı melih gökçek'tir.
 • kaçak kömürleri sibirya kömürü diye iteleyen bir şirkette geçen hikaye.
 • - hayatta kalma şansınız 3 çalışma arkadaşınızı öldürmenize bağlı. eğer siz yapmazsanız biz 6 arkadaşınızı öldüreceğiz.

  + lan olm siz hayırdır!?
 • battle royal in ofiste geçen versiyonu. fragmanı çok iyi duruyor. oyuncular da süper. merakla bekliyoruz.

  ofiste bunun sağlam geyiği yapılır bence. ilk kimi öldürürsün veya kimle ittifak yaparsın vs.
 • 7/10

  izleyip beğendiğim film. battle royal, the exam, cube, das experiment tarzı grup temalı korku filmlerini seviyorsanız bunu da seversiniz. kan ve şiddet dozu hayli yüksek. ha, az önce saydığım filmler kadar başarılı değil ama izlenir.

  --- spoiler ---

  ofise yeni gelen çip takılmamış kızın o kadar badireyi atlattıktan sonra asansörde vurularak ölmesi gülümsetti. ben o kıza oynamıştım.

  filmde çok sayıda az ünlü oyuncu var. izlerken a bunu tanıyorum sanki diye düşünürken yer yer filme odaklanamadım.

  müzik olarak beethoven in 7 nolu senfonisini seçselermiş iyi olacakmış aslında. çiki çiki latin şarkılar olmamış. tamam kolombiya'da geçiyor ama..

  filmin sonu tatmin edici ve devamına göz kırpar nitelikteydi. belki devamında tüm sağ kalanlarla bir müsabaka düzenlerler..best of gibi.

  peki siz ne yapardınız? 80 kişi oy birliği ile sizi lider seçti. nasıl kararlar alırdınız? bu soru ünlü tren sorusuna benziyor. hani köprüden birini atıp makası değiştiriyorsunuz ve 2 kişiyi raylardan kurtarıyorsunuz. ne yapardınız?

  --- spoiler ---
 • daha önce örneklerine rastladığımız tarzda bir film. sanırım battle royal vardı bu kafada, hunger games serisinin ilk iki filmi de aşağı yukarı bu tarzda.

  gelelim bu filme kısaca yorumlarsam eğer her kişinin kendi karakterinin limitlerini ne kadar ve nasıl zorlayacağını öğrenmeye çalışan bir deney, ortam hiçliğin ortasında bir şirket binası, katılımcılar şirkette çalışanlar. 3 kişilik ailede bile bir sürü farklı fikir ortaya çıkıp tartışma konusu olurken bu kadar çalışanın arasında büyük bir yıkım gerçekleşir.

  --- spoiler ---

  filmde rasyonel düşünüp sürekli net kararlar alan ve iyi diyebileceğimiz bir karakter yok. bu açıdan filmde bağlantı kurmak zor oluyor. fakat rasyonel olarak bu şekilde karakterler olması daha doğal olmuş.

  gelelim deneyin başlangıcına ilk yarım saat bittikten sonra gelen ölümler sonunda bence bi kaç kişinin çıldırıp manyağa dönmesi daha eğlenceli olabilirdi. genelde akıl sağlığını yitirmedi hiç bir karakter bir istisna dışında. o da delilik yapmaya başlayamadan gözlerini yumdu.

  şu bizim dany çok salak bi kız. düşünemiyor bu karakterimiz. saklandığı yerler hep açık yerler ve hep saçma eylemlerde bulunuyor. öncelikle çipin onda olmadığını farketmesi lazımdı, o kadar saklandı hiç mi düşünmedi bende çip yok öldüremezler beni diye? her neyse daha sonrasında belki de saklanmak için en güzel yere gitti asansör boşluğu ama ne yaptı orada duramadı. sonuç? kafadan tek kurşun.

  gerçi bir başka bakış açısı daha var o da eğer sona kalsaydı kız bizim oğlan bu sefer kafadan patlayacaktı mecburen.

  son sahnede aslında isteyerek mi yaptılar bilmiyorum ama bana öyle geldiği için değinmek istiyorum deneyin son analizi yapılırken bizim oğlan herkese çip koymuş, bu fikre kapılmasının sebebi deneyin hala devam ettiği ve öldürme konusunda daha ince düşünmeye başlamasını varsaydım ben. kısaca beyni öldürme odaklı düşünmeye başladığı için bombaları yerleştirdi.

  tabi son kameralar. ikinci film için güzel bağlantı hatta fikir vereyim, hepsini rehabilitasyon için bir hastaneye koyarsın hiç biri birbirinin neden orada olduğunu öğrenemez bi şekilde ve bi süre sonra sağ kalanlarla deneyi tekrarlarsın.

  --- spoiler ---

  böyle farklı fikirlerde iyi filmler görmek hoş oluyor. keşke daha çok örneği çıksa böyle farklı fikirlerin.