• yillardir dusunur dururdum (evet :p) turkiye'de keeping up with the kardashians gibi bisey cekilse, kimle cekilir kimle kimle acaba diye... aha da cevap geldi: kerimcan durmaz ve ekurileri tabii ki!

vazgecilmez guilty pleasure'im kuwtk gibi, bunu da kafa bosaltmak icin kessssin seyredicem, iyi ki varsiniz kiiiiiiiiz :*
  • biz bir tek big four biliriz kardeş. o da :

metallica
    slayer
    megadeth
    anthrax
  • hayattaki varoluş amacını yalnızca ve yalnızca “lüks yaşam” üzerine inşa etmiş dört kafadar... “vur patlasın çal oynasın” şeklinde resmedilen bir hayat... oysa bilseler ne halde olduklarını var ya, oturup ağlarlar yemin ediyorum.

manevi yükselişi tümüyle es geçip, insan’ı yalnızca “maddi yükseliş” üzerinden konumlandıran bu insanlar, kapitalist sistemin en sevdiği insan türü aslında. sürekli “marka giyinme” peşinde olan bu insanlar, “alışveriş etme sıklığını” bi nevi güç gösterisine çevirmiş olmanın kıvancını yaşıyor sanki. ancak “en son çıkan” ile mutlu olacağına inanan kafa yapıları... telefonun bi yenisi çıktı; hadi hemen koşup alalım. yeni ayakkabı, yeni çanta, yeni araba, yeni ev... literatürdeki adı, tüketim çılgınlığı!

yeni neslin en çok kafa yorduğu konuların başında “kolay para kazanmak” var sevgili dostlar! namlı bir youtuber olmak misal. sabah akşam video çeksin, evde editlesin, hesap numarası youtube’a iletilsin, gelsin şıkır şıkır, harcansın lıkır lıkır... bu dörtlü, genç dimağlara da yanlış bi numune...

gelelim “the big 4” içeriğine. gelemedim de bir türlü içeriğe. halen de gelemiyorum aslında içeriğe. çünkü içerik yok. :-) videoların tamamı, şaşaalı bi hayat yaşadıklarını resmetme üzerine. 20 dakikalık videonun 10 dakikası abartılı, yüksek volümlü kahkaha zaten.
  • iki güleyim eğleneyim diye izledim ama ıhıı ol ma mış.kerimcan ve caner dubai'ye ilk gittiklerinde attıkları snapleri tekrar tekrar izleyip gülmüştüm ama bu formatta gidilen dubai bol kavgalı gereksiz gerilimli geçmiş.kerimcan'ın ablası neşe nasıl bir paçozsa selin ciğerci'yi aşağılamış sürekli kendini ön plana çıkarmaya çalışmış 10 dakika izleyemedim kapattım.
  • belli ki selin ciğerci ile bir sorun yaşanmış ve ciğerci ayrılmış.
    (caner'in sözleriyle ifade edersek, "kovuldun!")

ahaha, sen kanalın adına the big 4 dersin ama 3 kişi kalırsın! korkunç bir epic fail.

ancak kanalın düşe kalka ilerlediği belli, birkaç hafta video yayınlanmamıştı, sonra futbol maçı geldi, ben pek beğenmedim.

ancak danla ile olan tabu videosunda gülmekten öldüm. detayları şuraya yazacağım (bkz: caner calışır) ama kısaca belirteyim ki caner, yaptığı esprilerle kerimcan'ı ve hatta danla'yı bile gölgede bırakmayı başarmış.

sonrasında ise kerimcan durmaz'ın bostancı'daki şovu kanalda yayınlanmış (dvd'si çıkmayacaksa demek ki...)

neyse, güzel başlayan potansiyeli 2 ayda bitirme noktasına getirdiler.

bence caner'in daha çok konuştuğu ve konukların alındığı bir format çok daha iyi olabilir. en azından konukla birlikte kanalık the big 4 olan isminin hakkı verilebilir, gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var?
  • youtube üzerinden yayınlanacak bir reality show. isim seçimi yanlış. izleyecek kitle ağırlıklı olarak the big four demez(en fazla the big dört denir) muhtemelen kerimcan ve ekürileri ya da kerimcan'ın tayfası diye anılacak.
    dörtlüyü oluşturan kadro tam olarak şu şekilde. kerimcan durmaz, selin ciğerci, caner çalışır ve samet liçina.
  • kerimcan durmaz ve caner calisir’in yani sira ismini bilmedigim iki kisinin daha bir araya gelerek olusturduklari youtube kanali.
    ozellikle caner ve kerimcan’in sahneleri cok “havali” olsa da videonun sonunda cikan sponsor packshot’i ve ajans ismi isin kalitesine daha simdiden golge dusurmus bana kalirsa.

sonucta sen dior giyersin ama sponsorun xx kozmetik olur. ahah o ne ya :/

(bkz: caner calisir/@ug tek)
    bir katya performansi bekliyorum ve caner sebebiyle izleyecegim!
  • e bu hiç olmamış ki... ne hayallerimiz vardı oysa.

bir kere, birileri şu yapım ekibine söylesin: klasik televizyoncu kafasıyla online iş yapılmaz!
    ama karşımızdaki klasik bir tv şovu olmuş.
    daha da kötüsü şu ki videoda herhangi bir youtube reklamından başka, bildiğin, dalga geçmiyorum, sponsor kozmetik firmasının reklamı alt bant olarak yer alıyor! yani bunu kim akıl ettiyse yatacak yeri yok şu dijital alemde! manyak mısınız nesiniz?

ilk bölümün hiçbir hikayesi yok, pilot bölüm kafasıyla çekilmemiş, hiçbir akıcılığı yok. diyalogların bir bölümü duyulmuyor bile, çekimler özensiz, saçma sapan kesmeler var!

her şeyi geçiyorum, kerimcan durmaz bu projeyi nasıl kabul etti? tek başına herhangi bir akıllı telefonu sabit tutarak kendi videosunu çekse eminim daha fazla izlenirdi.

tv'de neyi koysanız izlenir belki ama dijital dünyanın kodları o şekilde işlemiyor ve bu video serisinde de acilen sosyal medya dinamiklerine uygun çözümler geliştirilmezse ömrü çok uzun olmaz gibime geliyor.

olmamış, otur sıfır!
    caner sen üstüne alınma bebeyim, süpersin :*
  • (bkz: the big four)
hesabın var mı? giriş yap