• --- 3x4spoiler ---

(bkz: eye of the tiger)

--- 3x4spoiler ---
  • 3. sezonun başlamasıyla birlikte eski havasını yeniden yakalamış gibi görünüyor. sheldon ikinci sezon boyunca herkesin başından savmaya çalıştığı ve ezdiği kişilikten kurtulup üstün zekasıyla muhabbetleri uçsuz bucaksız noktalara çekip her zaman haklı çıkan karakterine geri dönmüş. bu sezonun her bölüm artarak ilerleyen güldürme katsayısı da 4. bölümden zirveye ulaşmış diyebilirim. hatta abartıp gelmiş geçmiş en iyi bölümlerinden biri olmuş diyorum.*
  • güzelim penny'ye mi acıyayım yoksa diğer manyaklara mı güleyim bilemediğim, denk geldikçe izlediğim güzel dizi. sheldon'un sürücü kursu macerasının olduğu bölüm çok hoşuma gitmişti.
    arkadaşlarından biri adama 3 lcd monitorlü, direksiyonlu süper bir sistem kurmuş ;
    "bu simulatorü amerikan ordusunun ırak'ta kullandığı programdan uyarladım"
    sheldon: o yüzden mi zırhlı araçla felluce çarşısında geziyorum şu an?
    "eee daha tam olarak bitirmiş sayılmam"
    sheldon: ...
  • ilk bölümleri sadece sırıtmamıza vesile oluyordu. sonraları güldürmeye başladı. şimdi kahkahalarla izliyorum. karakterler çok iyi ve güldürmeye müsait. yahudi ve son derece orijinal bir tip olan howard, hintli ve kadınlarla konuşamayan raj, bencil ve kibirli ama bir o kadar da zeki sheldon, tam bir loser leonard ve güzeller güzeli penny. yani bu adamları bir dizide oynatıp da o diziden istenilen verim alınamıyorsa bence senaristlerin veya yönetmenin kesin dangalaklığı vardır.

bazen de bu adamların anneleri giriyor diziye; işte o zaman daha enteresan ve komik diyaloglar yaşanıyor. durmasınlar, yola devam etsinler.
  • ne yazik ki cok gec kesfettim ben bu diziyi, telafi etmek icin de cumartesi aksamindan beri 22 bölümünü izledim. sheldon'a evlenme teklifi yapmama ramak kaldi o kadar söyleyebilirim*.

oyuncu ekibinin bir kismi roseanne adli sitcom'dan arak. mesela sheldon'in annesi*, leslie* ve tabii ki leonard*

ayrica alman tv kanali pro 7'i , bir cok güzel ve izlenebilir dizide*** oldugu gibi, bunu da en sikindrik saatte yayinladiklari icin tebrik ediyorum.

(bkz: afferin cok dogru düsünmüssün)
  • --- 3x05 spoiler ---
    raj'ın "problem wil wheaton?" repliği (ve uygun surat ifadesi) gülmekten karnımı ağrıtmaya yetti bu bölüm.

alakalı olarak (bkz: problem officer) (bkz: 4chan)

--- spoiler ---
  • 3x05 ile yardırmıştır. bu bölümü şöyle özetlersek;

--- spoiler ---

sheldon cooper vs. wil wheaton. kazananın kim olduğunu söylemeyeceğim spoiler ibaresinin altında olsa bile. ama reel anlamda bir kazanandan bahsedersek, bu kesinlikle biz seyirciler olurdu. **

--- spoiler ---
  • sadece sheldon cooper ve rajesh koothrappali için bile izlenebilen dizi.
  • --- spoiler ---
    3x3

howard ve raj'ın gotik anlayışı yerlere yatırmıştır.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap