şükela:  tümü | bugün
  • ohayolu bir grup imiş bu, daha doğrusu ikili. gayet de harbi müzik yapmaktalar, şahsen benimsedim bu arkadaşları. tarif et diyecek olursan, bildiğimiz iyi rock müzik adamım. gitarımız ve iyi bir vokalimiz var, gerisi kendiliğinden gelir, you know.
  • bana kesinlikle amerikan filmerindeki o karanlik barlari, barda uyuyakalmi$ ya$li amcalari ve bilardo masalarini hatirlatan gruptur. neden bilmiyorum. acikli acikli calarlar sanki o bar ko$elerinde fazla unlu olmadan, playlitimizde guzel guzel vokal gitar $oleni yaratirlar.
  • en şaşırtıcı yönleri ingiliz olmamaları
  • little black submarines adlı şarkılarının 281 dakikalık bir kaydını yapsalar, şarkıyı tekrar et seçeneğiyle dinlerim....
  • biliyorum biliyorum... bundan 25-30 yıl sonra 16-17 yaşında daha hayatı tanımadan ondan bıkmış, sevilmemiş bir genç dinleyecek ve hayran olacak... hayaller kuracak, hayatının fon müziği belleyecek... ayağıyla eşlik edip kafasını kemiksiz bir uzuv gibi sallayacak...

biliyorum biliyorum... tıpkı benim 5-6 sene evvel led zeppelin'le tanıştığım gibi olacak her şey!
  • istanbul' a gelecekleri günü açıkladıklarında beni katil edecek muhteşem müzikler yapan muhteşem grup. çocuğum olmadığı için en ufak kuzenimi kesmeyi düşünüyorum, çok üzgünüm kuzen...
  • aldiklari grammyleri sonuna kadar hak eden adamlar. daha cok almaliydilar. r&b'yi bile "siz yapsaniz daha iyi yaparsiniz abi" diye bunlara vermeleri lazimdi.

oglum siz nasil guzel insanlarsiniz. istanbul'a gelsenize. yemin ederim hayatinizi yasatirim, rakiya gotururum, cipura pisiririm, kebap yediririm, adananizi sise ellerimle basarim, ocakbasinda iciririm, irish puba gotururum, olmadi kariya bile gotururum, ne isterseniz ya. en az bir sarkinizi dinlemedigim gunum yok. hicbir sey olmasa odamda yere oturup bir sigara yakip little black submarines dinliyorum. agzima sictiniz. bu kadar guzel muzik yapilmaz. keyifli misiniz nesiniz.

olmadi kiyiya paralari atip ben sizin ayaginiza gelecegim, ama sizi canli dinlemeden olmeyecegim.

umutsuz asiginiz,
    lorna.
  • 60'lar ve 90'lar muziginin muhtesem bulusma noktasi. blues-grunge arasi, yani bluegrunge. inanilmaz kisilikli muzik yapanbir ikili bu adamlar.
  • gereğinden çok geç keşfettiğim efsane bir sounda sahip 2'li. sons of anarchy pilot bölümüyle tanıdım ki iyi tanımışım the black keys'i.. son 5 - 10 yıl içinde çıkan sanırım en iddalı grup diyebilirim. blues & rock sentezini öyle harika yerine getiriyorlar ki sevmemek elde değil.
    arctic monkeys ile whatever people say i am that's what i'm not debut'ından beri haşır neşirim mesela, hatta o zamanlar bir oasis hatta daha fazlası olacaklarını iddaa etmiştim, keza o derece bir kalite ve başarı yakaladılarda. the black keys ise tamamem apayrı bir dünya.

ilk 3 albümde ki o safkan blues havası ciddi şekilde uzun zamandır bu alanda çıkan en iyi iş denebilir. o sound, o riff'ler, vokal ve baskın gitar tınılarının harika uyumu.. mesela hard row ya da keep me ya da ilk albümden brooklyn bound .. bir pink floyd led zeppelin jimi hendrix kalitesini her şarkıda hissedebiliyorsunuz. attack and release sonrası sound biraz daha değişmeye başlasa ve blues&rock kıvamından biraz daha alternatife "günümüz black keys'ine" kaysada yine de sevmemek elde değil. çünkü her albüm farklı bir yerden sevdiriyor kendini. brothers ve el camino albümleri ise grubun kimliğini değiştiren örnekler olarak ele alınabilir.
    son 10 yılda çıkmış en başarılı grup, kesinlikle. bir kere alışınca, dinlemediğiniz gün olmuyor. hele ki benim gibi çevrenizde bilen veya dinleyeni yoksa, daha da bir özel geliyor insana.

şahsi playlist'im ise şöyle;
    busted
    brooklyn bound
    hard row
    keep me
    set yo free
    thickfreakness
    girl is on my mind
    so he won't break
    hell of a season
    money maker
    lonely boy
    howlin' for you
    tighten up
    too scared to love you
    she's long gone
    little black submarines
    lies
    ten cent pistol
    weight of love
    your touch
  • hali hazırda bu yılki rock'n coke, one love, tuborg %100 fest ve bilimum diğer festivalin line-up'ları açıklanmamışken ve grubun yaz turnesinde boş tarihler varken, tüm organizatörlere yağmur olup outlook'tan yağmalı, twitter hesaplarına girip dm'den yürümeli, sokakta gördüğümüzde taciz etmeliyiz.
    bu grup türkiye'ye gelicek ulan!